Garachico tenerife air view.min

Garachico

Garachico znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Teneryfy, jest to historyczna wioska, która była kiedyś głównym portem wyspy dla rybołówstwa i działalności handlowej. Tak było do czasu, gdy w XVIII wieku został on zniszczony przez wulkan Trevejo.

Znajdziesz tu zabytki historyczne i dobrze zachowaną architekturę emblematyczną, dlatego też Garachico od 1994 roku jest uznawane za dobro kultury.

Garachico (5) Church.min

Ulice miasta charakteryzują się kolorowym brukiem, dzięki któremu można poznać jego historyczne budynki i kościoły pełne wiary i nadziei. Nie można opuścić miasta bez odwiedzenia Castillo de San Miguel, kościoła Nuestra Señora de los Angeles oraz klasztorów Santo Domingo i San Francisco.

Przed katastrofą spowodowaną przez wulkan, miasto było ważnym miejscem, które przyciągało wiele zamożnych rodzin i to właśnie oni podjęli się zadania ozdobienia jego ulic brukiem i nadali mu tę wyjątkową esencję, którą wciąż możemy poczuć spacerując jego ulicami.

Garachico Tenerife Pools.min

To właśnie tutaj odbywa się słynny festiwal San Roque, który przyciąga turystów z kraju i zagranicy. Jest to żywy i popularny festiwal, podczas którego wszyscy wychodzą na ulice, aby towarzyszyć świętemu. Jeśli znajdziesz się tam 16 sierpnia, będziesz mógł świętować razem z wozami, stadami zwierząt, radością ludzi i zespołami muzycznymi, wszyscy razem podążają w kierunku pustelni.

Święto to obchodzone jest od XVII wieku i obecnie jest świętem uznanym za Narodowe Zainteresowanie Turystyczne. Podczas nich, oprócz pielgrzymki w wiosce, rybacy pielgrzymują na wodzie. Różne łodzie towarzyszą świętemu wzdłuż linii brzegowej.

Krajobraz Garachico jest porośnięty sosnami kanaryjskimi, które pokrywają ponad połowę terytorium, towarzysząc krajobrazowi wulkanicznemu. Na wybrzeżu znajduje się wiele plantacji bananów, a w głębi lądu obok małych domów rosną różne samowystarczalne uprawy.

Garachico coastal view tenerife.min

Plaże przybrzeżne składają się z czarnego piasku pochodzenia wulkanicznego, a w niektórych miejscach z żwiru. Obok tego krajobrazu znajdują się imponujące klify i gęsta roślinność. El Caletón to plaża, która przyciąga najwięcej turystów, jest popularna ze względu na swój naturalny basen. Znajdziecie tu wszystkie usługi potrzebne do spędzenia wspaniałego dnia na plaży.

Garachico Tenerife Beach.min

Na wybrzeżu znajduje się przystań, gdzie można znaleźć różne łodzie rybackie i sportowe.

Garachico Tenerife Harbour .min

Garachico łączy w sobie plaże, marinę, historyczny krajobraz i wulkaniczne widoki, co czyni to miasto jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia na Teneryfie.

Locations: