La Orotava - Tenerife (6).min

La Orotava

La Orotava to miasto w północnej części Teneryfy. Położona jest na jednym ze zboczy góry Teide i uważana jest za jedno z najpiękniejszych miasteczek Teneryfy.

Dużą część powierzchni tego miasta stanowią lasy, i to właśnie w tej gminie znajduje się największe rozszerzenie Parku Narodowego Teide, zajmujące łącznie 80% jego powierzchni.

Historyczne centrum La Orotavy posiada od 1976 roku tytuł Miejsca Historyczno-Artystycznego ze względu na piękno jego budynków, które zachowały się w doskonałym stanie pomimo napływu turystów.

La Orotava - Tenerife (11).min

Spaceruj jego ulicami, gdzie możesz oddychać charakterystycznym dostojnym powietrzem, podziwiać widoki i obserwować różne domy kolonialne z kolorowymi kwiatami na balkonach.

Dolina La Orotava

Dolina Orotava jest znana z promiennych ogrodów, dróg wodnych i bajecznego klimatu, które razem tworzą niesamowity krajobraz, któremu przewodzi wulkan Teide. W obrębie doliny znajdują się:

  • Park Narodowy Teide
  • Park Przyrodniczy Corona Forestal
  • Rezerwat Przyrody Pinoleris
  • Chroniony krajobraz La Resbala

Plaże w La Orotava

Chociaż tylko niewielka część miasta graniczy z morzem, a większość stanowią klify, znajdują się tu trzy plaże z ciemnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego:

  • Playa Ancon: jest to dzika plaża, do której niewiele osób dociera ze względu na skomplikowany dostęp. Trzeba iść około 30 minut ścieżką od miejsca, gdzie parkuje się samochód. Z tego powodu jest to plaża ekskluzywna i idealna dla tych, którzy szukają odrobiny prywatności.
  • Playa de los Patos: Odwiedzana jest głównie przez surferów, którzy cieszą się jej aktywnymi falami oraz naturystów zainteresowanych endemicznymi gatunkami tego regionu.
  • Playa Bollullo: to piękna, dzika plaża, bardzo popularna na Teneryfie. Jest łatwo dostępna i oferuje doskonałe udogodnienia, dzięki czemu przyjmuje wielu kąpiących się, szczególnie w okresie letnim. Posiada parking oraz leżaki i parasole do wynajęcia.

Uroczystości Bożego Ciała

Jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych uroczystości w tym regionie. Odbywa się między majem a czerwcem, a zwyczajem jest robienie dywanów z kwiatów przed ratuszem. Główny dywan wykonany jest z piasku wulkanicznego przywiezionego z góry Teide. Jest to duży dywan, który zajmuje całą powierzchnię placu, a do jego wykonania używa się piasku we wszystkich kolorach.

Uroczystość ta zyskała na znaczeniu od XIX wieku, kiedy to rodzina Monteverde wykonała dywan z kwiatów, aby uczcić przejście procesji Bożego Ciała przed ich domem.

La Orotava - Tenerife (9).min

Tydzień Wielkanocny

Jest to ważne wydarzenie o ogromnym znaczeniu w La Orotava. Co roku przyjeżdża tu wiele osób, aby upamiętnić mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Ulice wypełniają się procesjami z miejscowymi i zagranicznymi obrazami. Wiele rodzin organizuje się, aby przechowywać obrazy, które są niesione na drewnianych lub srebrnych tronach. Jest to jedna z uroczystości, w której dziedzictwo architektoniczne miasta przenika się z wartościami antropologicznymi jego mieszkańców.

Gastronomia

Znajdziesz tu szeroki wybór typowych dań, które łączą lokalne ryby z uprawami śródlądowymi, jak również gulasze, mięsa, sery i lokalne wina. Ale znajdziecie tu również restauracje międzynarodowe, dzięki czemu będziecie mieli do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości.

 

La Orotava - Tenerife (13).minLa Orotava - Tenerife (12).minLa Orotava - Tenerife (9).minLa Orotava - Tenerife (8).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (5).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (4).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (3).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (2).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (1).min

Locations: