Candelaria Tenerife (1)

Candelaria

Candelaria jest gminą Santa Cruz de Tenerife, położoną w południowo-wschodniej części Teneryfy. Jest to miejscowość o bogatej historii, kulturze i silnych wartościach religijnych.

Słynie z zachowania spuścizny Guanczów (rdzennych mieszkańców Teneryfy) oraz z tego, że jest miejscem, w którym rdzenni mieszkańcy znaleźli w XIV wieku wizerunek Matki Boskiej z Candelarii (patronki Wysp Kanaryjskich). Chociaż sam obraz został utracony w czasie burzy w XIX wieku, Candelaria pozostaje centralnym miejscem, gdzie tysiące wiernych przybywa, aby oddać hołd swojemu patronowi.

Candelaria Tenerife (2)

Tutaj znajduje się Bazylika Matki Boskiej z Candelarii, pierwsza świątynia maryjna na Wyspach Kanaryjskich i miejsce, w którym patronka jest chroniona. Wokół kościoła znajduje się dziewięć posągów z brązu przedstawiających Guanche menceyes, które mają nam przypominać, kto był pierwszym osadnikiem tego miejsca.

Bazylika jest emblematycznym zabytkiem Candelarii i najczęściej odwiedzanym przez turystów. Każdego 15 sierpnia, tysiące pielgrzymów przybywa wczesnym rankiem z różnych części wyspy, aby uczcić swojego patrona i obchodzić święto patronalne. To właśnie 15 sierpnia, gdzieś w XV wieku, wizerunek patrona po raz pierwszy pojawił się na wybrzeżu tej miejscowości. Bardzo popularne są również fiesty Carmen i Santa Ana, które odbywają się co roku w lipcu w miasteczku.

Ale Candelaria to nie tylko kultura i religia, jak to jest typowe dla miasteczek Teneryfy, Candelaria posiada również piękne wiejskie otoczenie z dużym potencjałem turystycznym. Oferuje ona wiele możliwości spędzenia wspaniałych wakacji i jest wymarzonym miejscem dla miłośników pieszych wędrówek, którzy znajdą w obrębie gminy różne szlaki do zwiedzania połonin i gęstych lasów tego regionu.

Jednocześnie jest on ograniczony przez zarys pięknych plaż z urzekającymi krajobrazami. Są to plaże o ciemnym piasku ze względu na ich wulkaniczne pochodzenie, ale są równie atrakcyjne i orzeźwiające. Za nimi znajdują się majestatyczne góry pełne roślinności, które nadają kolor i harmonię temu widokowi. Warto skorzystać z wycieczek łodzią i zwiedzić jaskinie, które kryją tajemnice wyspy.

Ponieważ jest to wioska rybacka, zawsze będziesz otoczony dokami i łodziami, a także będziesz mógł obserwować rybaków wzdłuż wybrzeża. Duch marynarski jest obecny nie tylko na wybrzeżu, ale można go poczuć na ulicach i w sposobie bycia mieszkańców.

Gastronomia jest również mocną stroną Candelarii. Zjedz obiad ze świeżej ryby prosto z morza i skosztuj z rodziną pysznego lokalnego deseru. Na promenadzie znajdziecie szeroką gamę restauracji, barów i fast foodów.

Jeśli chodzi o plaże, możecie skorzystać z Playa de Las Caletillas, gdzie możecie cieszyć się morską bryzą wzdłuż promenady. Inną plażą w Candelaria jest Playa de Punta Larga, charakteryzująca się żwirem i żwirem, gdzie możecie przyjść i cieszyć się spokojem morza.

Znajdziecie tu również wiele możliwości spędzenia miłego czasu na suchym lądzie, jak na przykład odwiedzenie starej drogi królewskiej z jej sklepami i restauracjami, ratusza, centrum rzemiosła, bazyliki i Plaza de la Patrona.

Locations: