Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Zatoka Masca

Tym razem chcielibyśmy opowiedzieć Wam o zatoce Masca, prawie dziewiczej plaży, gdzie prawie nikt nie chodzi. Ale to nie dlatego, że nie jest ona atrakcyjna, ale dlatego, że jest trudno dostępna.

Mówimy o dzikiej plaży, którą znajdziecie na końcu Barranco de Masca, u podnóża klifów Los Gigantes i w środku Punta de la Higuera i Punta de la Galera.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (5)

Zatoka Masca to ekskluzywna plaża, do której dostęp mają nieliczni, idealna na prywatne chwile z dala od tłumów. Kąpiel jest spokojna dzięki swojej ekskluzywności i orzeźwiającym wodom.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (3)

Jest to idealne miejsce dla nurków z głębokością do 18 metrów. Dlatego też gromadzi się tu wielu ekspertów nurkowania na wszystkich poziomach zaawansowania.

Jak dojechać do Zatoki Masca

Na plażę można dostać się na dwa sposoby, od strony morza lub wąwozem.

Jeśli zdecydujecie się na zejście wąwozem, musicie wiedzieć, że jest to bardzo wymagająca wędrówka w dół. Zejście zajmuje średnio 4 godziny, w zależności od tempa. Podczas schodzenia będziesz podziwiać piękne widoki, a następnie będziesz mógł wziąć zasłużoną kąpiel w krystalicznie czystej wodzie Masca.

Plaża ma czarny wulkaniczny piasek i oferuje najpiękniejszą scenerię do zdjęć pocztówkowych. Jest to zdecydowanie bardzo przyjemne miejsce, do którego warto się wybrać.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (2)

Szlak do wąwozu zaczyna się od wioski Masca, ma 5 km długości, ale jest średnio trudny, więc powinieneś mieć dobrą kondycję fizyczną. Jeśli wybierzecie tę ścieżkę, polecamy wybrać się na nią latem, aby uniknąć kałuż spowodowanych deszczem. Ścieżka staje się śliska, więc należy zachować ostrożność.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (4)

Ale można również dostać się tam drogą morską, w tym przypadku można wziąć wycieczkę, aby zobaczyć klify Los Gigantes, które wychodzą z portu Los Gigantes. Wynająć łódź, która zabierze Cię do zatoki Masca, podziwiając widoki klifów i obserwując wieloryby. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz zobaczyć delfiny i wieloryby, które bawią się w pobliżu. Podróż łodzią z portu na plażę trwa zaledwie 15 minut. Niektóre z tych wycieczek docierają aż do Punta de Teno. Podczas tych wycieczek często można zobaczyć zwierzęta morskie, takie jak skorupiaki, mureny i wieloryby pilotowe.

royal delfin tenerife los gigantes (59)

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Możesz połączyć te dwie drogi dostępu. Jeśli chcesz, możesz iść w dół wąwozu i wrócić łodzią do portu w Los Gigantes. W tym celu należy wcześniej wynająć łódź, aby zapewnić sobie miejsce.

Wycieczka na klify

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Po przybyciu do zatoki Masca, łódź może zakotwiczyć na głębokości 10 metrów, abyś mógł zażyć kąpieli i cieszyć się błękitnymi i spokojnymi wodami Morza Śródziemnego.

Niektóre łodzie mogą wysadzić Cię na jednym końcu wyspy, abyś mógł nurkować i cieszyć się wodami, a następnie spotkać się z Tobą na drugim końcu.

Popluskaj się obok ogromnych formacji skalnych, które wyglądają jak fortece stworzone przez naturę, aby chronić nas przed krzywdą.

Locations: