Pirmizrāde: 5 janvāris, 2023 |

La Laguna - Tenerife North (4).min

Lagūna

San Kristobal de La Laguna jeb vienkārši La Laguna atrodas Tenerifes ziemeļaustrumos. Par savu nosaukumu tā ir pateicīga milzīgajai lagūnai, kas agrāk atradās blakus pilsētai, bet vēlāk izžuva un uz tās tika izveidota pilsēta, kas pazīstama kā Vega Lagunera.

La Laguna - Tenerife North (3).min

La Laguna ir dzīvības un jauniešu pilna pilsēta. Šeit jūs atradīsiet vēsturiskas ēkas, kas mijas ar mūsdienu burzmu un kņadu. No vienas puses, jūs atradīsiet majestātiskas baznīcas, savrupmājas, pilis un vēsturiskas ēkas, bet, no otras puses, modes veikalus, prestižus butikus un daudzus greznus veikalus.

Pilsētas ielās atradīsiet arī bārus, restorānus un izklaides vietas, kur labi pavadīt laiku. Kopš 1927. gada šeit atrodas pirmā Kanāriju salu universitāte, kas arī šodien turpina nest zināšanas un prieku pilsētai. Pilsētas ielās ir jūtama spēcīga universitātes atmosfēra, un ik pa brīdim jūs sastapsiet jautrus jauniešus.

La Laguna - Tenerife North (7).min

Daži Kanāriju salu iedzīvotāji šo pilsētu joprojām sauc par Aguere, kas ir tās senais gvanču nosaukums pirms Tenerifes iekarošanas. Pēc šī notikuma tā kļuva par salas galvaspilsētu un tolaik bija arhipelāga ekonomiskais, politiskais, militārais, baznīcas un kultūras centrs. Par galvaspilsētu to izraudzījās tāpēc, ka tā atradās salas centrā un stratēģiski izdevīgā vietā, lai atvairītu pirātu uzbrukumus.

La Laguna - Tenerife North (8).min

Tie, kas to apmeklē, meklē kultūru un atpūtu, un tā ir kļuvusi par atskaites punktu visā arhipelāgā. Pateicoties tās īpašībām un pievilcībai, šķiet, ka tā atkal ir Tenerifes galvaspilsēta, kāda tā bija savos pirmsākumos. Tik ļoti, ka mūsdienās Santakrusas de Tenerifes (salas galvaspilsētas) iedzīvotāji izklaides meklējumos dodas uz La Lagunu.

Koloniālais dizains

La Laguna - Tenerife North (9).min

Tā joprojām ir saglabājusi sākotnējo plānojumu, kāds tai bija 15. gadsimtā, tāpēc, staigājot pa tās ielām, jūs pārcelsieties atpakaļ uz tiem koloniālajiem gadiem. La Laguna pat kalpoja par paraugu daudzu koloniālo pilsētu dizainam Amerikā. Pateicoties šīm iezīmēm, 1999. gadā UNESCO piešķīra tai Pasaules mantojuma vietas nosaukumu.

tenerife shopping.min.min

Pēc šīs atzinības iegūšanas pilsēta piedzīvoja dažas pozitīvas pārmaiņas, tika veikti daži vēsturisko ēku remontdarbi un galvenās ielas tika pārveidotas par gājēju ceļiem, un tagad pilsēta ir īsta pērle, ko vērts apmeklēt.

Pilsētas tūrisma priekšrocība ir tā, ka tā atrodas ļoti tuvu Puertoriko de la Krūzai un tai ir Tenerifes ziemeļu lidosta, no kuras ir laba satiksme ar pārējām arhipelāga salām, pārējo valsti un ārzemēm.

La Lagūnas pludmales

  • El Arenisco: pludmale ar tumšām smiltīm un daudziem akmeņiem, kur var apbrīnot vulkāna darbības radīto ainavu. Šī pludmale atrodas blakus dabiskam peldvietas baseinam, un visvairāk apmeklētāju tā uzņem nedēļas nogalēs.
  • El Arenal: tā ir viena no skaistākajām un pārpildītākajām Tenerifes pludmalēm. To ieskauj ļoti augsti kalni, kas liek domāt, ka esam izbēguši no pilsētas stresa. Izbaudiet tās kristāldzidros ūdeņus un okeāna klusumu. Šeit viļņi ir piemēroti sērfošanai, un mūsu pūkainie draugi – suņi – ir laipni gaidīti.
  • El Roquete: tā ir mēreni bagāta pludmale, kuras apkārtnē ir labs viesnīcu piedāvājums un laba enkurvieta.
  • Punta del Hidalgo: viena no apmeklētākajām vietām La Lagunā ar burvīgiem dabīgiem baseiniem, kas piesaista tūristus no visas pasaules. Tajos ir uzraudzība un visi pakalpojumi peldētājiem.
  • Bajamar: tā ir vēl viena vieta ar dabīgiem baseiniem, kas piesaistīs jūsu uzmanību ar savu šarmu un labiem pakalpojumiem. Tai ir Zilā karoga atzinība, un tā piedāvā visus pakalpojumus peldētājiem. Atpūtieties un izbaudiet peldēšanos kopā ar bērniem un visu ģimeni. Šeit atradīsiet daudz atpūtas vietu, kas piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan apmeklētājus.

Gar promenādi atradīsiet daudzus bārus un restorānus, kur var nobaudīt gardus ēdienus un dalīties dzērienos ar draugiem.

Locations: