Pierwsza publikacja: 8 czerwca, 2022 |

Plaża El Matorral

Playa del Matorral znana jest również jako Playa de Jandía, Playa de la Solana lub Playa del Saladar. Znajduje się na półwyspie Jandía, rozległym obszarze piaszczystym z 70 kilometrami pięknych plaż, które znajdują się na liście najbardziej znanych plaż na świecie.

Jest to plaża półmiejska, o zróżnicowanej ofercie i urzekającym środowisku naturalnym. Jest prawie dziewicza, ma drobny złoty piasek i jest bardzo piękna i atrakcyjna dla kąpiących się i miłośników sportów wodnych.

Rozciąga się na długości 4 kilometrów, z szerokimi przestrzeniami do odpoczynku i cieszenia się morzem w ciszy i spokoju. Wzdłuż promenady znajdują się restauracje, sklepy i miejsca, w których można miło spędzić czas.

Lokalizacja

Znajduje się na obrzeżach Morro Jable, w gminie Pájara, w południowej części wyspy Fuerteventura. W szczególności znajduje się na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jandía, w miejscu znanym jako Sotavento.

Wioska Morro Jable

Fueteventura Beach - Playa del Matorral - Sotavente - Morrojable (3)

Jest to najbardziej zaludniona wioska na wyspie. Obecnie stanowi punkt odniesienia dla turystów ze względu na swoje plaże o spokojnych turkusowych wodach, stare miasto i doskonałą gastronomię.

Od lat siedemdziesiątych XX wieku rozwija się pod względem turystycznym i obecnie posiada szeroką gamę hoteli, restauracji, sklepów i różnych możliwości spędzania wolnego czasu. Jest to miejscowość o największej liczbie usług turystycznych na wyspie i oczywiście o najbardziej promiennych i bajecznych plażach.

Co można robić w Playa del Matorral?

Na plaży jest tak wiele atrakcji, że nie da się z nich wszystkich skorzystać w ciągu jednego dnia. Oprócz zwykłego wylegiwania się na piasku i podziwiania krajobrazów, znajdziesz tu wiele różnych zajęć, które zaspokoją twoją chęć korzystania z morza.

Rodzinna atmosfera i zajęcia sportowe

W części położonej najbliżej promenady można wybrać się z rodziną i dziećmi, jest to obszar spokojnych wód i rodzinnej atmosfery, gdzie można odpocząć i zrelaksować się. Znajdziesz tu miejsca, gdzie można wypożyczyć deski surfingowe i kitesurfingowe, a jeśli chcesz, możesz wziąć lekcje, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z tym ekscytującym sportem. Przy sprzyjającej pogodzie można także wypożyczyć deski wiosłowe i kajaki. Na tym terenie można również zagrać w siatkówkę plażową dzięki siatkom ustawionym dla przyjemności odwiedzających.

Strefa nudystów

Na końcu plaży Matorral znajduje się latarnia morska Morro Jable, będąca punktem orientacyjnym dla odwiedzających. Ma ona 60 metrów wysokości i rozciąga się z niej widok na całe wybrzeże. Na północ od latarni znajduje się teren podmokły Saladar, większy obszar, gdzie goście mogą się bardziej rozproszyć i gdzie dozwolony jest nudyzm.

Ekstremalny surfing

Na miłośników surfingu czeka obszar wokół latarni morskiej, uznawany za miejsce do uprawiania surfingu ze względu na panujące tu idealne warunki. To właśnie tutaj tworzy się słynna fala Czerwonego Krzyża, która gromadzi wielu surferów, aby mogli cieszyć się tym, co robią najlepiej – surfingiem.

Nurkowanie

Istnieją również dwa obszary idealne do eksploracji dna morskiego. Pierwszy z nich, znany jako El Veril Grande, znajduje się w części przybrzeżnej przed latarnią morską. Drugi obszar znany jest jako Veril Chico i znajduje się około 200 metrów dalej.

Usługi

Jest to plaża łatwo dostępna, odwiedza ją wielu turystów i oferuje wszystko, co jest potrzebne, aby spędzić fantastyczny dzień na plaży. Na Playa del Matorral można znaleźć:

  • Wypożyczalnia parasoli i krzeseł
  • toalety publiczne
  • Bary na plaży
  • Ratowników
  • Dostępność dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Plaża posiada wyróżnienie Błękitnej Flagi, co oznacza, że ma doskonałe warunki dla kąpiących się i oferuje wszystkie usługi potrzebne turystom.

Parking

W pobliżu plaży znajduje się parking. Możesz zostawić samochód w ciszy i spokoju i dojść na plażę pieszo, odległość jest niewielka.

Jak dojechać

Aby odwiedzić Playa del Matorral, można przypłynąć statkiem do Puerto del Rosario lub dostać się tam samolotem. Po przybyciu do portu należy wybrać drogę na południe Fuerteventury (FV-2) w kierunku Morro Jable. Przejazd z Puerto del Rosario trwa około godziny i 15 minut, ale zapewniamy, że warto wybrać się na plażę, bo poczujesz się jak w raju.

Plaże w Fuerteventura
Powiązane artykuły: