Pierwsza publikacja: 8 czerwca, 2022 |

Plaże w El Cotillo

Plaże w El Cotillo są dla wielu osób najlepszymi plażami w Europie, a my opowiemy Ci dlaczego. Mówimy o pięknych plażach, o spokojnych wodach o intensywnym turkusowym kolorze, które pieszczą brzegi z drobnym białym piaskiem.

Piękna i uroku tym plażom nie mogą pozazdrościć plaże na Karaibach. Przygotuj się na dzień spędzony w raju, przeżyjesz wyjątkowe doświadczenie, ucztę zmysłów i mozaikę doznań.

Wioska El Cotillo

Jest to mała wioska rybacka w północno-zachodniej części wyspy Fuerteventura o dużych walorach turystycznych. Znajduje się ona w północnej części gminy La Oliva i jest otoczona pięknymi, dziewiczymi plażami i krystalicznie czystymi lagunami, które fascynują turystów. Znajduje się tu również wiele restauracji z doskonałą gastronomią, w których można skosztować autentycznych smaków morza. Jeśli będziesz miał szczęście wybrać się na Fuerteventurę, koniecznie musisz poznać uroki El Cotillo.

Zachody słońca w El Cotillo są spektakularne, podziwiaj najpiękniejsze z nich z plaży lub podczas rejsu łodzią. Jest to magiczny spektakl, w którym niebo zabarwia się różnymi odcieniami pomarańczu, różu i fioletu.

Spośród wszystkich plaż w El Cotillo większość to małe zatoczki z niewielką ilością turystów, idealne dla tych, którzy lubią cieszyć się morzem z dala od tłumów. Plaże z małymi falami są idealne, aby spędzić dzień z rodziną i dzielić go z dziećmi.

Małe plaże El Cotillo na północy

Plaże północne to te na prawo od latarni morskiej Tostón. Znajdziesz tu wyjątkowe plaże, na których możesz spędzić czas z całą rodziną, oferujące spokojne wody, biały piasek, rafy i skały wulkaniczne, które pobudzą wszystkie zmysły.

Plaża La Concha

El Cotillo - Fuerteventura Beach (2)

Jest to najbardziej znana z plaż w El Cotillo. Jej piękno jest uderzające, turkusowe wody z wieloma rafami, które chronią ją przed silnymi falami. Posiada ona również bardzo zróżnicowane życie podwodne, doceniane przez nurków. Jeśli lubisz eksplorować dno morskie, Playa de La Concha czeka na Ciebie.

Mimo że jest najpopularniejsza, nie jest zbyt zatłoczona, więc nadal doskonale nadaje się do zabawy i odpoczynku. Na plaży znajdują się bary, w których można zjeść i odpocząć. Jeśli chcesz coś zjeść, możesz udać się do restauracji, które znajdują się w pobliżu i czekają na Ciebie z pysznym jedzeniem.

Jeziora

Los Lagos to grupa małych zatoczek, które, podobnie jak ich sąsiedzi, charakteryzują się białymi piaskami i krystalicznie czystą wodą. Są one otoczone rafami, które chronią plażę przed silnymi falami. Idealnie nadają się na wyprawę z dziećmi, aby wykąpać się w naturalnych basenach utworzonych w skałach.

Los Charcos

Los Charcos to nazwa grupy plaż, które rozciągają się na długości 4 kilometrów u podnóża latarni morskiej Faro del Tostón. Latarnia ta stoi na grupie skał wulkanicznych, które tworzą małe naturalne baseny.

Oferuje ona białe piaski i wyjątkowo białą wodę wszystkim tym, którzy chcą odpocząć i cieszyć się wspaniałym nadmorskim krajobrazem Fuerteventury.

Duże plaże na południu El Cotillo

Na południu znajdują się długie plaże, niektóre z nich są dziewicze i otoczone stromymi klifami. Tutaj wiatr jest silniejszy i tworzy dzikie środowisko, idealne do uprawiania sportów wodnych. Pływanie jest dozwolone, ale należy zachować ostrożność. Jeśli wolisz spokojniejsze otoczenie, polecamy plaże północne.

El Caletón

Znajduje się na obrzeżach gminy i jest otoczona pięknymi, białymi, piaszczystymi zatoczkami.

Plaża ta zależy od pływów. W czasie odpływu nie warto jej odwiedzać, ponieważ trudno jest wejść do morza ze względu na skały wulkaniczne. Z drugiej strony, kiedy przypływ się podnosi, plaża staje się rajem dla miłośników pływania, snorkelingu i odkrywania dna morskiego z licznymi rafami i różnorodną fauną morską.

Plaża Piedra

El Cotillo - Fuerteventura Beach (3)

Znana również jako El Aljibe de la Cueva. Ma około 1 km długości i oferuje miękkie, białe piaski obok dużych skał wulkanicznych. Jest oddalona i można do niej dotrzeć tylko polnymi drogami, dzięki czemu można się nią cieszyć bez zgiełku bardziej zatłoczonych plaż.

Charakteryzuje się dziką wodą w dziewiczym środowisku, idealnym do uprawiania surfingu i innych sportów wodnych. Można tu spotkać wielu surferów i windsurferów, którzy przyjeżdżają, by cieszyć się morzem w prawdziwym raju.

Plaża Aguila

El Cotillo - Fuerteventura Beach (4)

Znana jest również pod nazwą La escalera. Położona jest między klifami, więc aby do niej dotrzeć, trzeba zejść w dół. Po zaparkowaniu musisz zejść po schodach, aby w końcu dotknąć drobnego piasku i cieszyć się wspaniałym dniem na plaży.

Jak się tam dostać

Jeśli udało nam się Was przekonać i chcecie odwiedzić plaże El Cotillo, wystarczy pojechać drogą w kierunku latarni morskiej Faro del Tostón i zaparkować w jej pobliżu. Bez trudu dojedziecie na miejsce i będziecie mogli cieszyć się wspaniałym dniem na plaży, którego nigdy nie zapomnicie.

Plaże w Fuerteventura

Powiązane artykuły:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0