Pierwsza publikacja: 8 czerwca, 2022 |

Plaża Butihondo

Witamy w Butihondo, plaży, która ma wszystko, czego potrzeba do spędzenia wspaniałego dnia nad morzem, z pełnym komfortem i różnorodnymi usługami na każdy gust. Jest to również idealne miejsce dla osób, które lubią opalać się na każdym centymetrze swojej skóry.

Butihondo przyciąga setki turystów swoim pięknem i wspaniałością. Połóż się na złotym piasku i ciesz się najjaśniejszym słońcem na wyspie, przy bardzo delikatnym wietrze. Spokojne i krystalicznie czyste wody zachęcają do pływania i uprawiania sportów wodnych z przyjaciółmi. Jest to idealne miejsce w półmiejskim środowisku, dla tych, którzy chcą cieszyć się słońcem i piaskiem, nie wyjeżdżając z miasta.

Położenie plaży Butihondo

Playa Butihondo

Znajduje się w południowej części wyspy Fuerteventura, w gminie La Pájara. W tej miejscowości znajduje się wiele rajskich plaż i nieocenione piękno przyrody.

Znajduje się on w kompleksie turystycznym Morro Jable i obok osiedla Esquinzo Butihondo. Ponieważ znajduje się obok wąwozu Esquinzo, przez niektórych nazywana jest plażą Esquinzo.

Morro Jable to ładna miejscowość na Fuerteventurze, która niegdyś była znana jako spokojna wioska rybacka. Obecnie rozwinęła się, oferując światu szereg usług turystycznych i stała się kurortem turystycznym, który co roku odwiedzają tysiące turystów.

Usługi

Tutaj znajdziesz wszystko, czego szukasz na plaży, aby cieszyć się morzem w komfortowych warunkach, mamy następujące usługi:

Wypożyczalnia leżaków i parasoli

  • Prysznice
  • Toalety
  • bary na plaży
  • Leżaki
  • Sporty

Znajdziesz tu różne ośrodki, które pomogą Ci uprawiać sporty wodne. Najpopularniejszym zajęciem jest windsurfing, którym możesz się cieszyć z rodziną i przyjaciółmi. Nad bezpieczeństwem gości czuwają ratownicy.

Plaża nudystów

Butihondo Beach - Fuerteventura (1)

Butihondo to trzykilometrowa plaża podzielona na trzy obszary. Jeden z tych obszarów jest przeznaczony dla nudystów, jest to doskonałe miejsce, aby cieszyć się plażą i piaskiem w prywatności i z dala od turystów.

Rodzinna atmosfera

Z całej długości plaży tylko jedna część jest przeznaczona dla nudystów, a reszta jest do dyspozycji całej rodziny. Możesz przyprowadzić dzieci i pozwolić im bawić się na plaży dzięki spokojnym falom przez cały rok.

Parking

Nie musicie się martwić o to, gdzie zostawić swój samochód. Wokół plaży znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz zaparkować swój samochód.

Hotele i restauracje

Bardzo blisko plaży znajduje się wiele hoteli, mieszkań i restauracji, w których można się wygodnie zatrzymać. Znajdziecie tu różne opcje dla wszystkich gustów i budżetów. Możesz wybrać spośród Jandia Princess, Fuerteventura Princess, Magic Life i wielu innych.

Hotele te oferują wszystkie usługi, dzięki czemu niczego Ci nie brakuje. Oferta gastronomiczna jest bardzo urozmaicona, a wykwintne dania zachwycą Twoje podniebienie.

Jak dojechać

Do wioski Morro Jable można dojechać autobusem.

Jeżeli jedziesz samochodem, wybierz drogę FV-2, znaną również jako Butihondo turnoff. Po zaparkowaniu należy udać się polną drogą pomiędzy hotelami.

Zalecenia dla urlopowiczów

Jeśli odwiedzisz plażę Butihondo, prosimy o przestrzeganie następujących zaleceń, aby zachować jej integralność:

  • Unikaj krzyków i głośnej muzyki.
  • Używaj przyjaznych dla środowiska kremów przeciwsłonecznych.
  • Nie używać mydła w prysznicach na plaży.
  • Nie przesuwaj kamieni ani nie zabieraj ich do domu.
  • Nie zostawiaj śmieci ani resztek jedzenia.

Plaże w Fuerteventura

Powiązane artykuły: