Prvá publikácia: 8 júna, 2022 |

Pláž Butihondo

Vitajte na pláži Butihondo, ktorá ponúka všetko, čo potrebujete na strávenie nádherného dňa pri mori, s úplným komfortom a rozmanitými službami pre každý vkus. Je skvelá aj pre liberálov, ktorí si užívajú opaľovanie na každom centimetri svojej pokožky.

Butihondo láka stovky turistov svojou krásou a nádherou. Ležte na zlatistom piesku a užívajte si najjasnejšie slnečné lúče na ostrove s veľmi miernym vetrom. Jeho pokojné a krištáľovo čisté vody vás pozývajú na kúpanie a zábavné vodné športy s priateľmi. Má ideálnu polohu v polomestskom prostredí pre tých, ktorí si chcú užívať slnko a piesok bez toho, aby museli opustiť mesto.

Poloha pláže Butihondo

Playa Butihondo

Nájdete ju na juhu ostrova Fuerteventura v obci La Pájara. V tejto lokalite nájdete množstvo rajských pláží a prírodné prostredie nevyčísliteľnej krásy.

Nachádza sa konkrétne v turistickom komplexe Morro Jable a vedľa urbanizácie Esquinzo Butihondo. Keďže sa nachádza vedľa rokliny Esquinzo, niektorí ju nazývajú aj pláž Esquinzo.

Morro Jable je pekná dedinka na ostrove Fuerteventura, ktorá bola kedysi známa ako pokojná rybárska osada. V súčasnosti sa vyvinula tak, že ponúka svetu množstvo turistických služieb a stala sa turistickým letoviskom, ktoré každoročne navštívia tisíce návštevníkov.

Služby

Nájdete tu všetko, čo hľadáte na pláži, aby ste si mohli pohodlne vychutnať more, máme tieto služby:

  • Ležadlá a slnečníky na prenájom
  • Sprchy
  • Toalety
  • plážové bary
  • Ležadlá na opaľovanie

Športové stránky

Nájdete tu rôzne zariadenia, ktoré vám pomôžu vykonávať vodné športy. Najobľúbenejšou aktivitou je windsurfing, ktorý si môžete užiť s rodinou a priateľmi. O bezpečnosť návštevníkov sa starajú plavčíci.

Nudistická pláž

Butihondo Beach - Fuerteventura (1)

Butihondo je trojkilometrová pláž, ktorá je rozdelená na tri oblasti. Jedna z týchto oblastí je zriadená pre nudizmus, má vynikajúcu polohu, kde si môžete vychutnať pláž a piesok v súkromí a mimo dosahu turistov.

Rodinná atmosféra

Z celej dĺžky pláže je len jedna časť určená na nudizmus a zvyšok si môže užívať celá rodina. Vďaka pokojným vlnám môžete na pláž vziať deti a nechať ich hrať sa po celý rok.

Parkovisko

Nemusíte si robiť starosti s tým, kde nechať svoje auto. V okolí pláže nájdete dostatok miest na zaparkovanie auta.

Hotely a reštaurácie

V tesnej blízkosti pláže nájdete množstvo hotelov, bytov a reštaurácií, takže sa môžete ubytovať v pohodlí. Nájdete tu rôzne možnosti pre všetky chute a rozpočty. Môžete si vybrať z hotelov Jandia Princess, Fuerteventura Princess, Magic Life a mnohých ďalších.

Tieto hotely ponúkajú všetky služby, takže vám nič nechýba. Gastronomická ponuka je veľmi pestrá a vychutnáte si vynikajúce jedlá, ktoré potešia vaše chuťové bunky.

Ako sa tam dostať

Môžete využiť autobusovú linku, ktorá premáva do dedinky Morro Jable.

Ak pôjdete po ceste, vyberte sa po ceste FV-2, známej aj ako odbočka na Butihondo. Po zaparkovaní sa vyberte po poľnej ceste medzi hotelmi.

Odporúčania pre dovolenkárov

Ak navštívite pláž Butihondo, žiadame vás, aby ste v záujme zachovania celistvosti pláže dodržiavali nasledujúce odporúčania:

  • vyhýbajte sa kriku a hlasnej hudbe
  • Používajte opaľovacie krémy šetrné k životnému prostrediu
  • Nepoužívajte mydlo v sprchách na pláži
  • Neprenášajte kamene a neberte si ich domov
  • Nenechávajte po sebe odpadky ani zvyšky jedla

Pláže v Fuerteventura

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0