Prvá publikácia: 8 júna, 2022 |

Veľké pláže v Corralejo

Niektorí tvrdia, že Las Grandes Playas de Corralejo si vyslúžili titul najlepších v celom Atlantickom oceáne. Je to vďaka ich kráse a vynikajúcemu vybaveniu pre návštevníkov.

Nájdete tu rajské pláže s tyrkysovou vodou, ktorá sa prelína s bielym pieskom a poskytuje dokonalé prostredie na zábavu a oddych.

Pláže, ktoré tvoria Veľké pláže Corralejo

Všetky pláže, ktoré tvoria tento prírodný komplex, majú svoje vlastné názvy, ale spoločne sú známe ako veľké pláže Corralejo.

Na severe sa nachádza Playa del Burro, nádherné prírodné prostredie s rodinnou atmosférou. Má všetky plážové služby a plavčíkov pre bezpečnosť návštevníkov.

Navštíviť by ste mali aj pláž Bajo Negro s množstvom ležadiel a slnečníkov, na ktorej si môžete oddýchnuť a zabudnúť na stres každodenného života.

Pláž El Médano, ktorá je najbližšie ku Corralejo, je určená pre tých, ktorí hľadajú adrenalín pri vodných športoch. Je ideálna na kiteboarding a windsurfing.

Playa del Pozo je veterná, ale veľmi pokojná. Nachádza sa tu veľa corralitos na nudizmus. Corralitos sú malé kruhy skál, ktoré chránia pred vetrom a poskytujú nudistom intímnu atmosféru.

Niektoré z pláží Corralejo sú súčasťou prírodného parku Parque Natural de las Dunas de Corralejo, ktorý je prírodným zázrakom s krásnou scenériou.

Ak chcete stráviť deň na pokojnej pláži, mali by ste si vyhľadať tie, ktoré sú najviac vzdialené od hotelov a prístupné cez duny.

Lokalita

Táto skupina pláží sa nachádza na východnom pobreží obce La Oliva na ostrove Fuerteventura. Tiahne sa od hotela Tres Islas až po pláž La Barreta pod ním.

Pláže, ktoré sú najbližšie k hotelom, sú známe ako hotelové pláže a nachádzajú sa v tesnej blízkosti hotelov Riu Tres Islas a Oliva Beach.

Piesok

Nájdete tu typ piesku známy ako piesok jable. To znamená, že vznikol eróziou tisícov mušlí. Tento typ piesku má exfoliačné vlastnosti, takže pláž sa považuje za prírodné kúpele, kde si môžete očistiť pokožku a zbaviť ju nečistôt.

Služby

Nájdete tu všetko, čo potrebujete, aby ste si mohli užiť more s rodinou a priateľmi. Môžete si tu prenajať ležadlá a slnečníky, aby ste si oddýchli a zbavili sa stresu. O vašu bezpečnosť sa starajú plavčíci a záchranári v službe.

Šport

Vďaka vetru a vlnám je pláž ideálna na praktizovanie rôznych vodných športov.

Ak milujete potápanie, surfovanie, windsurfing a kitesurfing, skvelé pláže Corralejo čakajú práve na vás. Navštívte rôzne školy vodných športov, kde nájdete potrebné vybavenie na surfovanie a môžete sa učiť s profesionálmi. Využite príležitosť na praktizovanie zábavných vodných športov.

Bezpečná pláž pre deti

Fuerteventura Corralejo (5).min

Ponúka pokojné vlny vďaka absencii silných vetrov. Môžete ísť s deťmi a nechať ich hrať sa na brehu v pokoji a tichu. Nenechajte si ujsť príležitosť ísť s celou rodinou a stráviť nádherný deň pri mori.

Morský prístav

V prístave nájdete pontóny pre výletné lode a trajekty. Trajektom sa môžete dostať na ostrovček Lobos a ostrov Lanzarote. Na výber máte aj niekoľko možností výletov loďou, aby ste si užili nádherný deň na mori.

Nudistické zátoky

Na juhu nájdete niekoľko malých zátok, kde môžete praktizovať nudizmus. Ponúkajú pohodlie a súkromie. Hoci je nudizmus povolený na veľkých plážach v Corralejo, neodporúča sa v oblastiach v blízkosti hotelov.

Dostupnosť

Na uľahčenie prístupu pre osoby so zníženou pohyblivosťou sú k dispozícii prístupové rampy. Každý je vítaný, aby si vychutnal krásu tejto nádhernej pláže.

Reštaurácie

V tesnej blízkosti pláže nájdete množstvo reštaurácií s vynikajúcimi jedlami pre náročné chute. Nechajte sa opantať čarom ostrovnej gastronómie a vyskúšajte nové chute z rúk vášnivých kuchárov.

Ako sa tam dostať

Ak cestujete autom, vyberte sa po ceste FV-1. Nájdete tu rôzne miesta na parkovanie. Pešo sa tam dostanete aj verejnou dopravou na linke 06 Puerto del Rosario.

Fuerteventura

Las Grandes Playas de Corralejo

Ak sa vyberiete na ostrov Fuerteventura, nemôžete vynechať dedinku Corralejo, ktorá je jedným z najatraktívnejších turistických miest na ostrove. Dedinu obklopujú piesočné duny a viac ako 100 kilometrov nádherných bielych piesočnatých pláží. Mnohé z pláží sú obklopené skalami, ktoré ich chránia pred vetrom, čo z nich robí rajské miesto na oddych a opaľovanie v pokoji a tichu.

Okrem krásy veľkých pláží Corralejo nájdete na Fuerteventure aj vyhasnuté sopečné kužele, tmavé zemité pláne a duny Corralejo, ktoré pripomínajú púšte Sahary.

Pláže v Fuerteventura
Súvisiace články: