První publikace: 8 června, 2022 |

Skvělé pláže Corralejo

Někteří tvrdí, že Las Grandes Playas de Corralejo si zaslouží titul nejlepších pláží v celém Atlantickém oceánu. Je to díky jejich kráse a vynikajícímu zázemí pro návštěvníky.

Najdete zde rajské pláže s tyrkysovou vodou, která se prolíná s bílým pískem a vytváří dokonalé prostředí pro zábavu a odpočinek.

Pláže, které tvoří skvělé pláže Corralejo

Všechny pláže, které tvoří tento přírodní komplex, mají svá vlastní jména, ale dohromady jsou známé jako Velké pláže Corralejo.

Na severu se nachází Playa del Burro, nádherné přírodní prostředí s rodinnou atmosférou. Má veškerý plážový servis a plavčíky pro bezpečnost návštěvníků.

Navštívit byste měli také pláž Bajo Negro s množstvím lehátek a slunečníků, kde si můžete odpočinout a zapomenout na stres všedních dní.

Pláž El Médano, která je nejblíže Corraleju, je určena pro ty, kteří hledají adrenalin při vodních sportech. Je ideální pro kiteboarding a windsurfing.

Playa del Pozo je větrná, ale velmi klidná. Nachází se zde mnoho corralitos pro nudismus. Corralitos jsou malé kruhy ze skal, které chrání před větrem a poskytují nudistům intimní atmosféru.

Některé z pláží v Corraleju jsou součástí přírodního parku Parque Natural de las Dunas de Corralejo, což je přírodní zázrak s krásnou scenérií.

Pokud chcete strávit den na klidné pláži, měli byste vyhledat ty, které jsou nejvíce vzdálené od hotelů a přístupné přes duny.

Poloha

Tato skupina pláží se nachází na východním pobřeží obce La Oliva na ostrově Fuerteventura. Táhne se od hotelu Tres Islas až k pláži La Barreta pod ním.

Pláže, které jsou nejblíže hotelům, jsou známé jako hotelové pláže a nacházejí se v těsné blízkosti hotelů Riu Tres Islas a Oliva Beach.

Písek

Najdete zde typ písku známý jako jablečný písek. To znamená, že vznikl erozí tisíců mušlí. Tento typ písku má exfoliační vlastnosti, takže pláž je považována za přírodní lázně, kde si můžete očistit pokožku a zbavit ji nečistot.

Služby

Najdete zde vše, co potřebujete, abyste si mohli užívat moře s rodinou a přáteli. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky, abyste si odpočinuli a zbavili se stresu. O vaši bezpečnost se starají plavčíci a záchranáři ve službě.

Sportovní stránky

Windsurf Watersport in Fuerteventura.min

Díky větru a vlnám je pláž ideální pro provozování různých vodních sportů.

Pokud milujete potápění, surfování, windsurfing a kitesurfing, skvělé pláže Corralejo čekají právě na vás. Navštivte různé školy vodních sportů, kde najdete potřebné vybavení pro surfování a můžete se učit s profesionály. Využijte příležitosti k provozování zábavných vodních sportů.

Bezpečná pláž pro děti

Fuerteventura Corralejo (5).min

Díky absenci silných větrů nabízí klidné vlny. Můžete se sem vydat s dětmi a nechat je hrát si na břehu v klidu a pohodě. Nenechte si ujít příležitost vyrazit s celou rodinou a strávit krásný den na moři.

Námořní přístav

V přístavu najdete pontony pro výletní lodě a trajekty. Trajektem se můžete dopravit na ostrůvek Lobos a ostrov Lanzarote. Budete mít také několik možností výletů lodí, abyste si užili nádherný den na moři.

Nudistické zátoky

Na jihu najdete několik malých zátok, kde můžete provozovat nudismus. Nabízejí pohodlí a soukromí. Ačkoli je nudismus na velkých plážích v Corralejo povolen, v oblastech poblíž hotelů se nedoporučuje.

Dostupnost

Pro osoby se sníženou pohyblivostí jsou k dispozici přístupové rampy, které usnadňují přístup. Všichni jsou vítáni, aby si užili krásy této nádherné pláže.

Restaurace

V těsné blízkosti pláže najdete mnoho restaurací s vynikajícími pokrmy pro náročné chutě. Nechte se pohltit kouzlem ostrovní gastronomie a ochutnejte nové chutě z rukou vášnivých kuchařů.

Jak se tam dostat

Pokud cestujete autem, jeďte po silnici FV-1. Najdete zde různá místa pro parkování. Pěšky se tam dostanete i veřejnou dopravou na lince 06 Puerto del Rosario.

Fuerteventura

Las Grandes Playas de Corralejo

Pokud se vydáte na Fuerteventuru, nemůžete vynechat vesničku Corralejo, která je jedním z nejatraktivnějších turistických míst na ostrově. Vesnici obklopují písečné duny a více než 100 kilometrů krásných bílých písečných pláží. Mnohé z pláží jsou obklopeny skalami, které je chrání před větrem, a jsou tak rajským místem pro odpočinek a opalování v klidu a pohodě.

Kromě krásy Velkých pláží Corralejo najdete na Fuerteventuře vyhaslé sopečné kužely, tmavé zemité pláně a duny Corralejo, které připomínají saharské pouště.

Pláže v Fuerteventura

Související články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0