Pláž Costa Calma

Pláž Costa Calma

Dnes vám chceme povědět o hlavní pláži Costa Calma, krásné městské pláži, která se táhne v délce 2 kilometrů a může být široká až 60 metrů. Vždy si zde najdete místo, kde můžete ležet na písku a užívat si s rodinou a přáteli.

Na této pláži můžeme pozorovat mořské zkameněliny a pokochat se některými kytovci, kteří připlouvají velmi blízko k pobřeží. Ti nejšťastnější turisté si domů odnesou vzpomínku na delfína, který přichází na pláž pozdravit a potěšit návštěvníky svým divokým šarmem.

Poloha pláže Costa Calma

Pláž Costa Calma se nachází v obci Pájara na Fuerteventuře, konkrétně v městečku Costa Calma, které je velmi atraktivním turistickým centrem ostrova. Každoročně sem přijíždějí turisté z celého světa, aby si užili moře, slunce a písek.

Je obklopeno hotely a patří do přírodního parku Jandía. Je nejdostupnější z pláží, které tvoří skupinu Sotavento, a nabízí vše, co rekreanti potřebují k užívání moře.

Je snadno dostupná po různých cestách a silnicích, které se nacházejí mezi hotely.

Typ písku

Písek na pláži Costa Calma je velmi jemný a má krásný bělavý odstín. Je tvořen rozkladem vulkanického podloží v kombinaci s organogenními písky.

Služby

Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají kvalitu v přírodním prostředí s velkou krásou. Najdete zde:

  • plážové bary
  • Toalety
  • Sprchy
  • Mytí nohou
  • Slunečníky, lehátka a čluny k pronájmu
  • Dětský koutek
  • Sportovní areál
  • Plavčík a stanoviště plavčíka

Užijte si s dětmi

Vítr, který hladí pláž, pomáhá vytvářet klidné vlnobití, které si může užívat celá rodina. Děti můžete vzít s sebou, aby si mohly v klidu hrát a koupat se v moři.

Sport

Zde si můžete užít různé aktivity pro všechny chutě a věkové kategorie:

Windsurfing a Kitesurfing

Na této pláži vanou pasáty, které vytvářejí ideální podmínky pro windsurfing a kitesurfing. Najdete zde školy, které vás naučí těmto vodním sportům a nabídnou vám vše, co k jejich provozování potřebujete.

Potápění

Křišťálově čistá voda pláže Costa Calma a mořské dno dohromady vytvářejí nádherné prostředí pro potápění a průzkum mořského dna.

Jogging

Tato pláž je jednou z nejoblíbenějších pláží pro procházky a jogging. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších sportů na fuerteventurských plážích, který si v posledních letech získává stále více příznivců.

Hotely

V blízkosti pláží Costa Calma najdete celou řadu kvalitních hotelů. Hotely v této zátoce si díky své vysoké kvalitě služeb vysloužily uznání, že se těší nejvyšší finanční návratnosti. Z nich bychom rádi zmínili například Crystal Beach, Taro Beach a Monica Beach, všechny s prvotřídními službami.

Pláže v Fuerteventura

Související články: