Pláže El Cotillo

Pláže El Cotillo

Pláže El Cotillo jsou pro mnohé nejlepšími plážemi v Evropě a my vám řekneme proč. Mluvíme o souboru nádherných pláží s klidnou vodou intenzivní tyrkysové barvy, která hladí břeh s jemným bílým pískem.

Svou krásou a půvabem mohou tyto pláže závidět plážím v Karibiku. Připravte se na den strávený v ráji, prožijete jedinečný zážitek s hostinou smyslů a mozaikou vjemů.

Vesnice El Cotillo

Jedná se o malou rybářskou vesničku na severozápadě Fuerteventury s velkou turistickou hodnotou. Nachází se v severní obci La Oliva a je obklopena nádhernými nedotčenými plážemi a křišťálově čistými lagunami, které návštěvníky fascinují. Nachází se zde také mnoho restaurací s vynikající gastronomií, kde ochutnáte pravé chutě moře. Pokud máte to štěstí a vydáte se na Fuerteventuru, musíte poznat kouzlo El Cotillo.

Západy slunce v El Cotillo jsou úchvatné, nejkrásnější západy slunce si můžete vychutnat z pláže nebo během výletu lodí. Jedná se o kouzelnou podívanou, při níž se obloha zbarvuje do různých odstínů oranžové, růžové a fialové.

Ze všech pláží v El Cotillo je většina malých zátok s malým počtem návštěvníků, ideální pro ty, kteří si rádi užívají moře daleko od davů. Pláže s malými vlnami jsou ideální pro strávení dne s rodinou a sdílení s dětmi.

Malé pláže v severní části El Cotillo

Severní pláže jsou ty napravo od majáku Tostón. Najdete zde speciální pláže, které si můžete užít s celou rodinou a které nabízejí klidné vody, bílý písek, útesy a sopečné skály, které oživí všechny smysly.

Pláž La Concha

El Cotillo - Fuerteventura Beach (2)

Tato pláž je nejznámější z pláží El Cotillo. Její krása je nápadná, tyrkysové vody s mnoha útesy, které ji chrání před silnými vlnami. Má také velmi rozmanitý podmořský život, který ocení potápěči. Pokud rádi zkoumáte mořské dno, Playa de La Concha na vás čeká.

Ačkoli je nejoblíbenější, nebývá příliš přeplněná, takže je stále ideální pro zábavu a odpočinek. Najdete zde plážové bary, kde se můžete najíst a odpočinout si. Když se budete chtít najíst, můžete zajít také do restaurací, které jsou nedaleko a čekají na vás vynikající jídla.

Jezera

Los Lagos je skupina malých zátok, které se stejně jako jejich sousedé pyšní bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Jsou obklopeny útesy, které chrání pláž před silnými vlnami. Jsou ideální k tomu, abyste se sem vydali s dětmi a vykoupali se v přírodních jezírkách vytvořených ve skalách.

Los Charcos

Los Charcos je název pro skupinu pláží, které se táhnou v délce 4 kilometrů na úpatí majáku Faro del Tostón. Tento maják stojí na skupině sopečných skal, které tvoří malá přírodní jezírka.

Nabízí bílý písek a mimořádně bílou vodu pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a užít si nádhernou pobřežní krajinu Fuerteventury.

Velké pláže na jihu El Cotillo

Na jihu najdeme dlouhé pláže, z nichž některé jsou nedotčené a obklopené strmými útesy. Vítr je zde silnější a vytváří divoké prostředí, ideální pro vodní sporty. Koupání je zde povoleno, je však třeba dbát zvýšené opatrnosti. Pokud dáváte přednost klidnějšímu prostředí, doporučujeme severní pláže.

El Caletón

Tato pláž se nachází na okraji obce a je obklopena krásnými zátokami s bílým pískem.

Tato pláž je závislá na přílivu a odlivu. Při odlivu není vhodné ji navštěvovat, protože kvůli sopečné skále je vstup do moře obtížný. Naopak při přílivu se pláž stává rájem pro koupání, šnorchlování a průzkum mořského dna s mnoha útesy a rozmanitou mořskou faunou.

Pláž Piedra

El Cotillo - Fuerteventura Beach (3)

Známá také jako El Aljibe de la Cueva. Je dlouhá asi 1 km a nabízí jemný bílý písek vedle velkých sopečných skal. Je vzdálená a dostanete se k ní pouze po polních cestách, takže si ji můžete užít bez ruchu rušnějších pláží.

Vyznačuje se divokou vodou v nedotčeném prostředí, ideální pro surfování a další námořní aktivity. Najdete zde mnoho surfařů a windsurfařů, kteří si sem jezdí užívat moře v opravdovém ráji.

Pláž Aguila

El Cotillo - Fuerteventura Beach (4)

Tato pláž je známá také pod názvem La escalera. Nachází se mezi útesy, takže k ní budete muset sestoupit. Zvláštností této je schodiště, které spojuje silnici s pobřežím, po zaparkování musíte sejít každý schod dolů, abyste se konečně dotkli jemného písku a začali si užívat skvělý den na pláži.

Jak se tam dostat

Pokud jsme vás přesvědčili a chcete navštívit pláže El Cotillo, stačí se vydat po silnici k majáku Faro del Tostón a zaparkovat poblíž. Přijedete bez potíží a můžete si užít nádherný den na pláži, na který nikdy nezapomenete.

Pláže v Fuerteventura

Související články: