První publikace: 8 června, 2022 |

Pláž El Matorral

Playa del Matorral je známá také jako Playa de Jandía, Playa de la Solana nebo Playa del Saladar. Nachází se na poloostrově Jandía, rozsáhlé písečné oblasti se 70 kilometry krásných pláží, které tvoří seznam nejznámějších pláží světa.

Jedná se o poloměstskou pláž s rozmanitými aktivitami a okouzlujícím přírodním prostředím. Je téměř nedotčená, má jemný zlatavý písek a je velmi krásná a atraktivní pro milovníky koupání a vodních sportů.

Táhne se v délce 4 kilometrů s rozsáhlými prostory, kde si můžete v klidu a pohodě odpočinout a užívat si moře. Podél promenády najdete restaurace, obchůdky a místa, kde se můžete bavit a užívat si.

Poloha

Nachází se na okraji města Morro Jable v obci Pájara na jihu ostrova Fuerteventura. Konkrétně se nachází na východním pobřeží poloostrova Jandía, v místě známém jako Sotavento.

Obec Morro Jable

Fueteventura Beach - Playa del Matorral - Sotavente - Morrojable (3)

Jedná se o nejlidnatější vesnici na ostrově. V současné době je turistickou referencí pro své pláže s klidnou tyrkysovou vodou, staré město a vynikající gastronomii.

Od 70. let 20. století se rozvíjí z hlediska cestovního ruchu a dnes má širokou nabídku hotelů, restaurací, obchodů a různých možností trávení volného času. Je to město s největším počtem turistických služeb na ostrově a samozřejmě s nejzářivějšími a nejbáječnějšími plážemi.

Co můžete dělat v Playa del Matorral?

Na pláži je tolik aktivit, že si je všechny za jeden den nestihnete užít. Kromě obvyklého polehávání na písku a kochání se krajinou zde najdete celou řadu aktivit, které uspokojí vaši touhu užít si moře.

Rodinná atmosféra a sportovní aktivity

Do části nejblíže promenádě se můžete vydat s rodinou a dětmi, je to oblast klidných vod a rodinné atmosféry k odpočinku a relaxaci. Najdete zde místa, kde si můžete půjčit surfovací prkna a prkna na kitesurfing, a pokud budete chtít, můžete se zúčastnit lekcí, abyste s tímto vzrušujícím sportem mohli začít. Pokud to počasí dovolí, můžete si zde také půjčit pádla a kánoe. V této oblasti si také můžete zahrát plážový volejbal díky sítím, které jsou k dispozici pro potěšení návštěvníků.

Nudistická oblast

Na konci pláže Matorral se nachází maják Morro Jable, který je pro návštěvníky orientačním bodem. Je vysoký 60 metrů a je z něj výhled na celé pobřeží. Severně od majáku se nachází mokřad Saladar, větší oblast, kde se návštěvníci mohou více rozptýlit a kde je povolen nudismus.

Extrémní surfování

Pro milovníky surfování je v okolí majáku oblast, která je díky svým ideálním podmínkám považována za surfařské místo. Právě zde se tvoří slavná vlna Červený kříž, na kterou se sjíždí mnoho surfařů, aby si užili to, co umí nejlépe, surfování.

Potápění

K dispozici jsou také dvě oblasti ideální pro průzkum mořského dna. První z nich je známá jako El Veril Grande v pobřežní části před majákem. Druhá oblast je známá jako Veril Chico a je vzdálená asi 200 metrů.

Služby

Jelikož se jedná o přístupnou pláž, přijímá mnoho návštěvníků a nabízí vše, co koupající potřebují k tomu, aby si užili fantastický den na pláži. V Playa del Matorral najdete:

  • Půjčovna slunečníků a lehátek
  • Veřejné toalety
  • plážové bary
  • Plavčíky
  • Přístupnost pro osoby se sníženou pohyblivostí

Pláž je oceněna Modrou vlajkou, což znamená, že má vynikající podmínky pro koupání a všechny služby, které turisté potřebují.

Parkoviště

V blízkosti pláže se nachází parkoviště. Můžete zde v klidu nechat auto a dojít na pláž pěšky, vzdálenost je krátká.

Jak se tam dostat

Na Playa del Matorral můžete přijet lodí do Puerto del Rosario nebo se tam můžete dostat letadlem. Po příjezdu do přístavu se vydejte po silnici na jih Fuerteventury (FV-2) směrem na Morro Jable. Cesta z Puerto del Rosario trvá asi hodinu a 15 minut, ale ujišťujeme vás, že cesta na pláž stojí za to, protože si budete připadat jako v ráji.

Pláže v Fuerteventura
Související články: