Prvá publikácia: 8 júna, 2022 |

Pláž El Matorral

Playa del Matorral je známa aj ako Playa de Jandía, Playa de la Solana alebo Playa del Saladar. Nachádza sa na polostrove Jandía, rozsiahlej piesočnatej oblasti so 70 kilometrami nádherných pláží, ktoré tvoria zoznam najznámejších pláží na svete.

Je to polomestská pláž s rozmanitými aktivitami a očarujúcim prírodným prostredím. Je takmer nedotknutá, má jemný zlatistý piesok a je veľmi krásna a atraktívna pre milovníkov kúpania a vodných športov.

Tiahne sa v dĺžke 4 kilometrov so širokými priestormi na oddych a vychutnávanie si mora v pokoji a tichu. Pozdĺž promenády nájdete reštaurácie, obchody a miesta, kde sa môžete zabaviť.

Lokalita

Nachádza sa na okraji mesta Morro Jable v obci Pájara na juhu ostrova Fuerteventura. Konkrétne sa nachádza na východnom pobreží polostrova Jandía, na mieste známom ako Sotavento.

Obec Morro Jable

Fueteventura Beach - Playa del Matorral - Sotavente - Morrojable (3)

Je to najľudnatejšia dedina na ostrove. V súčasnosti je turistickou referenciou pre svoje pláže s pokojnou tyrkysovou vodou, staré mesto a vynikajúcu gastronómiu.

Od 70. rokov 20. storočia sa rozvíja z hľadiska cestovného ruchu a dnes má širokú ponuku hotelov, reštaurácií, obchodov a rôznych možností trávenia voľného času. Je to mesto s najväčším počtom turistických služieb na ostrove a, samozrejme, s najžiarivejšími a najbáječnejšími plážami.

Čo môžete robiť v Playa del Matorral?

Na pláži je toľko aktivít, že si ich všetky nestihnete vychutnať za jeden deň. Okrem bežného ležania na piesku a vychutnávania si scenérie tu nájdete množstvo aktivít, ktoré uspokoja vašu túžbu užívať si more.

Rodinná atmosféra a športové aktivity

V časti najbližšej k promenáde sa môžete vybrať s rodinou a deťmi, je to oblasť pokojnej vody a rodinnej atmosféry na oddych a relaxáciu. Nájdete tu miesta, kde si môžete požičať surfy a kitesurfingové dosky, a ak chcete, môžete absolvovať lekcie, aby ste mohli začať s týmto vzrušujúcim športom. V prípade priaznivého počasia si tu môžete požičať aj pádla a kanoe. V tejto oblasti si môžete zahrať aj plážový volejbal vďaka sieťam, ktoré sú k dispozícii pre potešenie návštevníkov.

Nudistická oblasť

Na konci pláže Matorral sa nachádza maják Morro Jable, ktorý je orientačným bodom pre návštevníkov. Je vysoký 60 metrov a je z neho výhľad na celé pobrežie. Severne od majáka sa nachádza mokraď Saladar, väčšia oblasť, kde sa môžu návštevníci viac rozptýliť a kde je povolený nudizmus.

Extrémne surfovanie

Pre milovníkov surfovania je k dispozícii oblasť okolo majáka, oblasť považovaná za surfové miesto vďaka ideálnym podmienkam. Práve tu sa vytvára slávna vlna Červený kríž, na ktorej sa schádza množstvo surferov, aby si užili to, čo im ide najlepšie, surfovanie.

Potápanie

Nachádzajú sa tu aj dve oblasti ideálne na skúmanie morského dna. Prvá je známa ako El Veril Grande, na pobrežnej časti pred majákom. Druhá oblasť je známa ako Veril Chico a je vzdialená približne 200 metrov.

Služby

Keďže ide o prístupnú pláž, navštevuje ju veľa návštevníkov a ponúka všetko, čo kúpajúci sa potrebujú, aby si užili fantastický deň na pláži. V Playa del Matorral nájdete:

  • Prenájom slnečníkov a ležadiel
  • verejné toalety
  • plážové bary
  • Plavčíkov
  • Prístupnosť pre osoby so zníženou pohyblivosťou

Pláž je ocenená Modrou vlajkou, čo znamená, že má vynikajúce podmienky pre kúpajúcich sa a všetky služby, ktoré turisti potrebujú.

Parkovisko

V blízkosti pláže sa nachádza parkovisko. Svoje auto môžete nechať v pokoji a na pláž sa dostať pešo, vzdialenosť je krátka.

Ako sa tam dostať

Na pláž Playa del Matorral sa môžete dostať loďou z Puerto del Rosario alebo sa tam môžete dostať lietadlom. Po príchode do prístavu sa vyberte po ceste na juh Fuerteventury (FV-2) smerom na Morro Jable. Cesta z Puerto del Rosario trvá približne hodinu a 15 minút, ale ubezpečujeme vás, že cesta na pláž stojí za to, pretože sa budete cítiť ako v raji.

Pláže v Fuerteventura

Súvisiace články: