Pláže El Cotillo

Pláže El Cotillo

Pláže El Cotillo sú pre mnohých najlepšie pláže v Európe a my vám povieme prečo. Hovoríme o súbore nádherných pláží s pokojnou vodou intenzívnej tyrkysovej farby, ktorá hladí breh s jemným bielym pieskom.

Pre svoju krásu a pôvab majú tieto pláže čo závidieť plážam v Karibiku. Pripravte sa na deň strávený v raji, zažijete jedinečný zážitok s hostinou zmyslov a mozaikou pocitov.

Dedinka El Cotillo

Ide o malú rybársku dedinku na severozápade ostrova Fuerteventura s veľkou turistickou hodnotou. Nachádza sa v severnej obci La Oliva a je obklopená nádhernými nedotknutými plážami a krištáľovo čistými lagúnami, ktoré fascinujú návštevníkov. Nachádza sa tu aj množstvo reštaurácií s vynikajúcou gastronómiou, kde ochutnáte pravé chute mora. Ak máte to šťastie a vyberiete sa na Fuerteventuru, musíte spoznať čaro El Cotillo.

Západy slnka v El Cotillo sú veľkolepé, tie najkrajšie západy slnka si môžete vychutnať z pláže alebo počas výletu loďou. Je to čarovné predstavenie, pri ktorom sa obloha sfarbuje do rôznych odtieňov oranžovej, ružovej a fialovej.

Zo všetkých pláží v El Cotillo je väčšina malých zátok s malým počtom návštevníkov, ideálna pre tých, ktorí si radi vychutnávajú more mimo davov. Pláže s malými vlnami sú ideálne na strávenie dňa s rodinou a na zdieľanie s deťmi.

Malé pláže El Cotillo na severe

Severné pláže sú tie, ktoré sa nachádzajú napravo od majáka Tostón. Nájdete tu špeciálne pláže, ktoré si môžete užiť s celou rodinou a ktoré ponúkajú pokojné vody, biely piesok, útesy a vulkanické skaly, ktoré oživia všetky zmysly.

Pláž La Concha

El Cotillo - Fuerteventura Beach (2)

Ide o najznámejšiu z pláží El Cotillo. Jej krása je nápadná, tyrkysové vody s množstvom útesov, ktoré ju chránia pred silnými vlnami. Má tiež veľmi rozmanitý podmorský život, ktorý ocenia potápači. Ak radi skúmate morské dno, Playa de La Concha čaká práve na vás.

Hoci je najobľúbenejšia, nebýva príliš preplnená, takže je stále ideálna na zábavu a oddych. Nachádzajú sa tu plážové bary, kde sa môžete najesť a oddýchnuť si. Keď sa budete chcieť najesť, môžete zájsť aj do reštaurácií, ktoré sú neďaleko a čakajú na vás chutné jedlá.

Jazerá

Los Lagos je skupina malých zátok, ktoré sa podobne ako ich susedia pýšia bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Sú obklopené útesmi, ktoré chránia pláž pred silnými vlnami. Sú ideálne na to, aby ste sa sem vybrali s deťmi a okúpali sa v prírodných bazénoch vytvorených v skalách.

Los Charcos

Los Charcos je názov skupiny pláží, ktoré sa tiahnu v dĺžke 4 kilometrov na úpätí majáka Faro del Tostón. Tento maják stojí na skupine vulkanických skál, ktoré vytvárajú malé prírodné bazény.

Ponúka biely piesok a mimoriadne bielu vodu pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť a vychutnať si nádhernú pobrežnú krajinu Fuerteventury.

Veľké pláže na juhu El Cotillo

Na juhu nájdeme dlhé pláže, z ktorých niektoré sú nedotknuté a obklopené strmými útesmi. Tu je vietor silnejší a vytvára divoké prostredie, ideálne na vodné športy. Kúpanie je povolené, ale treba byť opatrný. Ak uprednostňujete pokojnejšie prostredie, odporúčame severné pláže.

El Caletón

Táto pláž sa nachádza na okraji obce a je obklopená krásnymi zátokami s bielym pieskom.

Táto pláž závisí od prílivu a odlivu. Keď je príliv a odliv, nie je vhodné ju navštevovať, pretože je tu sťažený vstup do mora kvôli sopečnej hornine. Na druhej strane, keď príliv stúpa, pláž sa stáva rajom na kúpanie, šnorchlovanie a skúmanie morského dna s mnohými útesmi a rozmanitou morskou faunou.

Pláž Piedra

El Cotillo - Fuerteventura Beach (3)

Známa aj ako El Aljibe de la Cueva. Je dlhá približne 1 km a ponúka jemný biely piesok vedľa veľkých vulkanických skál. Je vzdialená a dostanete sa k nej len po poľných cestách, takže si ju môžete vychutnať bez ruchu rušnejších pláží.

Vyznačuje sa divokou vodou v nedotknutom prostredí, ktorá je ideálna na surfovanie a iné námorné aktivity. Nájdete tu množstvo surferov a windsurfistov, ktorí si sem chodia užívať more v skutočnom raji.

Pláž Aguila

El Cotillo - Fuerteventura Beach (4)

Táto pláž je známa aj pod názvom La escalera. Nachádza sa medzi útesmi, takže aby ste sa na ňu dostali, budete musieť zostúpiť. Zvláštnosťou tejto je schodisko, ktoré spája cestu s pobrežím, po zaparkovaní musíte zostúpiť po každom schode, aby ste sa konečne dotkli jemného piesku a začali si užívať skvelý deň na pláži.

Ako sa tam dostať

Ak sme vás presvedčili a chcete navštíviť pláže El Cotillo, stačí sa vybrať po ceste k majáku Faro del Tostón a zaparkovať neďaleko. Prídete bez problémov a môžete si užiť nádherný deň na pláži, na ktorý nikdy nezabudnete.

Pláže v Fuerteventura
Súvisiace články: