Prvá publikácia: 8 júna, 2022 |

Pláž Costa Calma

Dnes vám chceme povedať o hlavnej pláži Costa Calma, nádhernej mestskej pláži, ktorá sa tiahne v dĺžke 2 km a môže byť široká až 60 metrov. Vždy si tu nájdete miesto, kde môžete ležať na piesku a zabávať sa s rodinou a priateľmi.

Na tejto pláži môžeme pozorovať morské skameneliny a pokochať sa niektorými veľrybami, ktoré priplávajú veľmi blízko k pobrežiu. Tí najšťastnejší turisti si domov odnesú spomienku na delfína, ktorý prichádza na pláž, aby pozdravil a potešil návštevníkov svojím divokým šarmom.

Poloha pláže Costa Calma

Pláž Costa Calma sa nachádza v obci Pájara na ostrove Fuerteventura, konkrétne v mestečku Costa Calma, ktoré je veľmi atraktívnym turistickým centrom ostrova. Každoročne sem prichádzajú turisti z celého sveta, aby si vychutnali more, slnko a piesok.

Je obklopené hotelmi a patrí do prírodného parku Jandía. Je najdostupnejšou z pláží, ktoré tvoria skupinu Sotavento, a ponúka všetko, čo dovolenkári potrebujú na vychutnávanie si mora.

Je ľahko dostupná po rôznych cestách a cestičkách, ktoré sa nachádzajú medzi hotelmi.

Typ piesku

Piesok na pláži Costa Calma je veľmi jemný a má krásny belavý odtieň. Je tvorený rozkladom vulkanického podložia v kombinácii s organogénnym pieskom.

Služby

Táto pláž je ideálna pre tých, ktorí hľadajú kvalitu v prírodnom prostredí s veľkou krásou. Nájdete tu:

  • plážové bary
  • Toalety
  • Sprchy
  • Umývanie nôh
  • Slnečníky, ležadlá a člny na prenájom
  • Detský kútik
  • Športový areál
  • Plavčík a stanovište plavčíka
  • Užite si s deťmi

Vietor, ktorý hladí pláž, pomáha vytvárať pokojné vlnobitie, ktoré si môže užívať celá rodina. Deti môžete vziať so sebou, aby sa mohli v pokoji hrať a kúpať v mori.

Šport

Tu si môžete užiť rôzne aktivity pre všetky chute a vekové kategórie:

Windsurfing a Kitesurfing

Tejto pláži prajú pasáty, ktoré vytvárajú ideálne podmienky na windsurfing a kitesurfing. Nájdete tu školy, ktoré vás zaškolia do týchto vodných športov a ponúknu vám všetko potrebné na ich vykonávanie.

Potápanie

Krištáľovo čistá voda pláže Costa Calma a morské dno spolu vytvárajú nádherné prostredie na potápanie a skúmanie morského dna.

Jogging

Táto pláž je jednou z najobľúbenejších pláží na prechádzky a jogging. Ide o jeden z najobľúbenejších športov na plážach Fuerteventury, ktorý si v posledných rokoch získava čoraz viac priaznivcov.

Hotely

V blízkosti pláží Costa Calma nájdete širokú škálu kvalitných hotelov. Hotely v tejto zátoke si vďaka svojej vysokej kvalite služieb vyslúžili uznanie, že sa tešia najvyššej finančnej návratnosti. Spomedzi nich by sme radi spomenuli Crystal Beach, Taro Beach a Monica Beach, okrem mnohých ďalších, všetky s prvotriednymi službami.

Pláže v Fuerteventura
Súvisiace články: