Pláž Costa Calma

Pláž Costa Calma

Dnes vám chceme povedať o hlavnej pláži Costa Calma, nádhernej mestskej pláži, ktorá sa tiahne v dĺžke 2 km a môže byť široká až 60 metrov. Vždy si tu nájdete miesto, kde môžete ležať na piesku a zabávať sa s rodinou a priateľmi.

Na tejto pláži môžeme pozorovať morské skameneliny a pokochať sa niektorými veľrybami, ktoré priplávajú veľmi blízko k pobrežiu. Tí najšťastnejší turisti si domov odnesú spomienku na delfína, ktorý prichádza na pláž, aby pozdravil a potešil návštevníkov svojím divokým šarmom.

Poloha pláže Costa Calma

Pláž Costa Calma sa nachádza v obci Pájara na ostrove Fuerteventura, konkrétne v mestečku Costa Calma, ktoré je veľmi atraktívnym turistickým centrom ostrova. Každoročne sem prichádzajú turisti z celého sveta, aby si vychutnali more, slnko a piesok.

Je obklopené hotelmi a patrí do prírodného parku Jandía. Je najdostupnejšou z pláží, ktoré tvoria skupinu Sotavento, a ponúka všetko, čo dovolenkári potrebujú na vychutnávanie si mora.

Je ľahko dostupná po rôznych cestách a cestičkách, ktoré sa nachádzajú medzi hotelmi.

Typ piesku

Piesok na pláži Costa Calma je veľmi jemný a má krásny belavý odtieň. Je tvorený rozkladom vulkanického podložia v kombinácii s organogénnym pieskom.

Služby

Táto pláž je ideálna pre tých, ktorí hľadajú kvalitu v prírodnom prostredí s veľkou krásou. Nájdete tu:

  • plážové bary
  • Toalety
  • Sprchy
  • Umývanie nôh
  • Slnečníky, ležadlá a člny na prenájom
  • Detský kútik
  • Športový areál
  • Plavčík a stanovište plavčíka
  • Užite si s deťmi

Vietor, ktorý hladí pláž, pomáha vytvárať pokojné vlnobitie, ktoré si môže užívať celá rodina. Deti môžete vziať so sebou, aby sa mohli v pokoji hrať a kúpať v mori.

Šport

Tu si môžete užiť rôzne aktivity pre všetky chute a vekové kategórie:

Windsurfing a Kitesurfing

Tejto pláži prajú pasáty, ktoré vytvárajú ideálne podmienky na windsurfing a kitesurfing. Nájdete tu školy, ktoré vás zaškolia do týchto vodných športov a ponúknu vám všetko potrebné na ich vykonávanie.

Potápanie

Krištáľovo čistá voda pláže Costa Calma a morské dno spolu vytvárajú nádherné prostredie na potápanie a skúmanie morského dna.

Jogging

Táto pláž je jednou z najobľúbenejších pláží na prechádzky a jogging. Ide o jeden z najobľúbenejších športov na plážach Fuerteventury, ktorý si v posledných rokoch získava čoraz viac priaznivcov.

Hotely

V blízkosti pláží Costa Calma nájdete širokú škálu kvalitných hotelov. Hotely v tejto zátoke si vďaka svojej vysokej kvalite služieb vyslúžili uznanie, že sa tešia najvyššej finančnej návratnosti. Spomedzi nich by sme radi spomenuli Crystal Beach, Taro Beach a Monica Beach, okrem mnohých ďalších, všetky s prvotriednymi službami.

Pláže v Fuerteventura

Playa del Matorral je známa aj ako Playa de Jandía, Playa de la Solana alebo Playa del...
Vitajte na pláži Butihondo, ktorá ponúka všetko, čo potrebujete na strávenie...
Pláže El Cotillo sú pre mnohých najlepšie pláže v Európe a my vám povieme...
Niektorí tvrdia, že Las Grandes Playas de Corralejo si vyslúžili titul najlepších v...