Pierwsza publikacja: 8 czerwca, 2022 |

Plaża Costa Calma

Dziś chcemy Wam opowiedzieć o głównej plaży Costa Calma, pięknej plaży miejskiej, która rozciąga się na długości 2 kilometrów i może mieć nawet 60 metrów szerokości. Zawsze znajdziecie tu miejsce do leżenia na piasku i spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Na tej plaży możemy obserwować skamieniałości morskie i podziwiać walenie, które podpływają bardzo blisko wybrzeża. Najszczęśliwsi turyści zabiorą ze sobą do domu wspomnienie delfina, który przychodzi na plażę, aby przywitać i zachwycić gości swoim dzikim urokiem.

Lokalizacja plaży Costa Calma

Plaża Costa Calma znajduje się w okręgu miejskim Pájara na Fuerteventurze, a dokładnie w miejscowości Costa Calma, która jest bardzo atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym na wyspie. Co roku przyjeżdżają tu turyści z całego świata, aby cieszyć się morzem, słońcem i piaskiem.

Jest ona otoczona hotelami i należy do Parku Naturalnego Jandía. Jest to najbardziej dostępna z plaż należących do grupy Sotavento i ma wszystko, czego potrzebuje turysta, aby cieszyć się morzem.

Jest łatwo dostępna dzięki różnym ścieżkom i drogom, które znajdują się pomiędzy hotelami.

Rodzaj piasku

Piasek na plaży w Costa Calma jest bardzo drobny i ma piękny białawy odcień. Powstaje on w wyniku rozpadu podłoża wulkanicznego w połączeniu z piaskami organogenicznymi.

Usługi

Jest to idealna plaża dla tych, którzy szukają jakości w środowisku naturalnym o wielkim pięknie. Można tu znaleźć:

  • Bary plażowe
  • Toalety
  • Prysznice
  • Myjnia dla stóp
  • parasole przeciwsłoneczne, leżaki i łódki do wypożyczenia
  • Strefa dla dzieci
  • Strefa sportowa
  • Ratownik i stanowisko ratownika

Zabawa z dziećmi

Wiatr, który owiewa plażę, tworzy spokojne fale, z których może korzystać cała rodzina. Możesz zabrać ze sobą dzieci, aby mogły w spokoju pobawić się i popływać w morzu.

Sport

Można tu uprawiać różne sporty dla osób w każdym wieku i o różnych upodobaniach:

Windsurfing i Kitesurfing

Tej plaży sprzyjają pasaty, które tworzą idealne warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Znajdziesz tu szkoły, które nauczą cię tych sportów wodnych i zaoferują ci wszystko, czego potrzebujesz, aby je uprawiać.

Nurkowanie

Krystalicznie czyste wody plaży Costa Calma i dno morskie tworzą wspaniałe środowisko do nurkowania i eksploracji dna morskiego.

Jogging

Jest to jedna z najbardziej popularnych plaż do spacerów i joggingu. Jest to jeden z najpopularniejszych sportów uprawianych na plażach Fuerteventury, który w ostatnich latach zyskuje coraz więcej zwolenników.

Hotele

W pobliżu plaż Costa Calma można znaleźć szeroki wybór wysokiej jakości hoteli. Hotele w tej zatoce zdobyły uznanie jako te, które dzięki wysokiej jakości usługom przynoszą najwyższe zyski finansowe. Spośród nich warto wymienić Crystal Beach, Taro Beach i Monica Beach, a także wiele innych, z których wszystkie oferują usługi najwyższej klasy.

Plaże w Fuerteventura
Powiązane artykuły: