Prvá publikácia: 9 marca, 2024 |

Čo robiť na juhu Tenerife

Ponúkame rôzne aktivity a veci, ktoré sa dajú robiť v južnej časti Tenerife, aby vyhovovali každému vkusu. Máme pre vás plány, ako sa zabaviť, oddýchnuť si, užiť si pobyt vonku, na pláži alebo pri mori. Objavte čaro juhu Tenerife, kde vždy svieti slnko a zábava sa nikdy nekončí. Vychutnajte si neuveriteľné zlaté piesočnaté pláže Costa Adeje, Playa de Las Américas a Los Cristianos. Obec Arona je jednou z turisticky najnavštevovanejších na ostrove a ponúka množstvo možností ubytovania, skvelé reštaurácie a terasy s výhľadom na more a možnosti trávenia voľného času vo dne i v noci. Na juhu Tenerife sa nachádza medzinárodné letisko Reina Sofía, ktoré je celoročne vyťažené.

Playa Troya - Costa Adeje Beach (11)

Čítajte ďalej a dozviete sa, čo môžete robiť počas dovolenky na juhu Tenerife. Ak si chcete rezervovať niektorú z našich aktivít, napíšte nám na WhatsApp a my vám radi pomôžeme. V tomto odvetví pôsobíme už viac ako desať rokov a veľmi dobre vieme, ako vyhovieť našim klientom, prispôsobíme sa vašim preferenciám, stačí nám napísať a porozprávať sa.

Výlety loďou

výlet katamaránom na tenerife súkromný a spoločný (1).min

Užite si relaxačný deň na mori na palube lode a navštívte útesy Los Gigantes. Využite príležitosť na opaľovanie a opálenie pokožky. Výlety zahŕňajú pozorovanie veľrýb v ich prirodzenom prostredí a zastávku na pláži na kúpanie a šnorchlovanie.

Skákanie delfínov na juhu Tenerife Prenajmite si plachetnicu na romantický výlet s partnerom. Súkromné výlety na lodi sú ideálne na zdieľanie súkromia v kruhu priateľov a oslavu špeciálnych udalostí s rodinou alebo obchodnými partnermi. K dispozícii máme aj luxusné jachty pre špičkové dobrodružstvo, priestranné katamarány, motorové člny a mnoho ďalšieho. Prezrite si našu webovú stránku a pozrite si všetky aktivity na juhu Tenerife, ktoré sú k dispozícii na okamžitý prenájom.

Radostné pláže

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Pláže na juhu Tenerife sú plné šarmu a krásy, zlatisté piesočnaté pláže pripomínajú pláže Karibiku. Užite si rodinné pláže so všetkými službami a dokonalou vodou na kúpanie. Príďte stráviť deň na slnku okrem iného na Playa El Duque, Playa Fañabé, Playa La Troya, Playa El Camisón, Playa de Los Cristianos, Playa Las Vistas.

Playa del Duque Costa Adeje Holiday Resort

Mnohé z pláží na juhu Tenerife majú vlnolamy, ktoré ich chránia pred vlnami, takže sú ideálne pre deti a celú rodinu. Nájdete tu aj špecifické miesta s dobrými vlnami na vodné športy, ako je windsurfing a kitesurfing.

Tematické parky a vodné parky v južnej časti Tenerife

Siam Park, vodný park v Tenerife Juh

Príďte si s rodinou a priateľmi užiť nasledujúce zábavné parky v Tenerife South:

 • Siam Park: je neuveriteľný park v Tenerife South, ktorý sa preslávil po celom svete. V rámci jeho zariadení si užijete bazény, obrovské šmykľavky a extrémne vodné atrakcie.
 • Aqualand: užijete si tematické vodné atrakcie, na ktorých si najviac užijú deti. V Aqualande sa konajú aj rôzne predstavenia delfínov, ktorí plávajú a predvádzajú fantastické akrobatické kúsky.

Zoznámte sa so životom zvierat, prejdite sa prírodou a zachyťte krásne fotografie exotických zvierat.

Jungle Park Tenerife (3)

 • Džungľový park: zo zoologických záhrad na juhu Tenerife sa najviac tešia deti. Jungle Park je domovom viac ako 500 druhov zvierat vo fantastickom prírodnom prostredí. Prejdite sa medzi nádhernými lesmi, potokmi, visutými mostíkmi a vodopádmi. Môžete si tiež vychutnať fantastické predstavenia dravých vtákov, ktoré lietajú a piruetujú vo vzduchu.
 • Monkey Park: vitajte v opičom raji na juhu Tenerife. V tomto parku žijú opice na slobode, môžete sa s nimi fotografovať a kŕmiť ich ovocím.

Čo tak ísť teraz do kúpeľov?

Agua Termal Spa Tenerife South (1)

 • Aqua Club Termal: najväčšie relaxačné kúpele v južnej časti Tenerife. Nechajte napätie bokom a dýchajte pokojne, nájdete tu rôzne antistresové a relaxačné služby. Vychutnajte si masáže, kozmetické služby, termálnu terapiu a mnoho ďalšieho.

Ponorte sa do zábavy pri vodných športoch na Tenerife Juh

Výlet katamaránom Royal Delfin Tenerife s dopravou (7)

Na juhu ostrova Tenerife si môžete vychutnať širokú škálu vodných športov:

 • Šnorchlovanie: ponorte sa na plytčinu a plávajte s korytnačkami a farebnými rybami.
 • Potápanie: na juhu Tenerife nájdete rôzne školy potápania, ktoré vás zoznámia s týmto športom alebo zdokonalia vaše zručnosti. Potápať sa môžete v krištáľovo čistých, dobre osvetlených vodách až do hĺbky 30 metrov. Objavte podmorský svet Tenerife, jeho skalnatú krajinu a bohatú biodiverzitu.

Safari s kajakom na juhu Tenerife (1)

 • Safari na kajaku: jedna z najzábavnejších a najvzrušujúcejších aktivít na juhu Tenerife. Nasadnite s priateľmi do kanoe a plaťte sa po vlnách.
 • Jet ski ing: ďalšia z aktivít, ktorú nemôžete vynechať vo svojich plánoch na juhu Tenerife. Vodné skútre sú plné zábavy. Nasadnite na palubu a objavujte jaskyne a útesy pobrežia.
 • Parazitovanie: Budete pripevnení k padáku poháňanému člnom, až sa budete vznášať vo vzduchu. Budete sa cítiť ako čajka letiaca nad morom južnej časti Tenerife.
 • Banánový čln a Fly Fish: dva neuveriteľné nafukovacie člny, na ktorých zažijete jedinečné emócie.

Exkurzie po ostrove

tenerife day trip teide masca icod garachico

Nenechajte si ujsť príležitosť preskúmať Tenerife a spoznať jeho tajomstvá. Ponúkame rôzne spoločné a súkromné výlety, ktoré vás zavedú na najzaujímavejšie turistické miesta ostrova. V ponuke vyššie nájdete dostupné výlety, počas ktorých môžete navštíviť Národný park Teide, prejsť sa po horách Tenerife, prejsť sa po jeho symbolických dedinách a navštíviť jeho najdôležitejšie mestá. Prostredníctvom exkurzie so sprievodcom sa budete môcť dozvedieť o histórii a kultúre každého miesta s odbornými sprievodcami, ktorí sa venujú svojej práci. Okrem toho budete mať možnosť ochutnať kanárske chute a vstúpiť na súkromné miesta. To by ste sami nedokázali, preto zverte všetko do našich rúk.

Dobrodružné športy

Ak ste na Tenerife prišli za dobrodružstvom, nájdete ho tu. Pripravte sa na vzrušujúce zážitky vo vzduchu aj na zemi.

Quad Safari Tenerife15.min

 • Quad safari: Užite si nezabudnuteľné dobrodružstvo na štvorkolke, stačí mať viac ako 18 rokov a predložiť vodičský preukaz. Na štvorkolke môžu jazdiť aj deti staršie ako 8 rokov. Prechádza náročnými trasami so strmými svahmi, skalami a hrozivými zákrutami.
 • Jezda na džípoch a buginách: zábava nekončí, nasadnite na tieto neuveriteľné stroje plné zábavy a adrenalínu.
 • Paragliding: preleťte sa nad hornatou krajinou južnej časti Tenerife, cíťte sa ako vták a objavte ostrov z inej perspektívy. Paraglidingové zoskoky odporúčame na romantické rande, vaše dievča zostane bez slov a ešte viac sa do vás zamiluje.

Turistika

Súkromný výlet na Teide (7)

Objavte divokú stránku Tenerife s rôznymi možnosťami, ako si užiť pobyt v prírode. Jednou z najobľúbenejších trás je výstup na vrchol Teide, ktorý sa nachádza v Národnom parku El Teide, obklopený stromami, sopečnou krajinou a sviežim vetrom. Budete mať možnosť stráviť noc v parku a vychutnať si najkrajšiu jasnú nočnú oblohu na svete. Vilaflor je nádherná dedinka uprostred sopečnej krajiny, prejdite sa a odfoťte si jej lunárnu krajinu a povedzte svojim priateľom, že ste sa dostali na inú planétu. Vydajte sa aj na túru Barranco del Inferno v Costa Adeje, náročnejšiu trasu, ale s nádherným vodopádom na konci ako odmenou za námahu.

Hviezdna turistika

Teide by Night Tenerife (4)

V Národnom parku Teide sa nachádza astronomická stanica na pozorovanie Slnka a ďalších hviezd vesmíru. Je to jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie hviezd, pretože ponúka jasnú oblohu, z ktorej môžete vidieť až 83 súhvezdí. Nočné výlety do Teide vám poskytnú príležitosť obdivovať nesmierny vesmír prostredníctvom výkonných teleskopov observatória .

Všetky aktivity a činnosti na juhu Tenerife uvedené v tomto texte sú k dispozícii na našej webovej stránke, stačí nám napísať a urobiť si rezerváciu. Nechávame vám k dispozícii náš WhatsApp, takže nám môžete napísať, kedykoľvek budete chcieť. Dôverujte nám, že vás zavedieme na Tenerife a vychutnáte si jeho čaro. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, ktoré máme v tomto odvetví, vieme, čo naši zákazníci potrebujú a ako im vyhovieť.

Rezervujte cez WhatsApp

Odporúčané aktivity na Tenerife Juh

Prehliadky ostrovov na Tenerife Juh

Prenájom lodí na Tenerife Juh

Rybárske člny na Tenerife Juh

Safari na štvorkolkách na Tenerife Juh

Tematické parky na Tenerife Juh

Vodné športy na Tenerife Juh

Výlety loďou na Tenerife Juh

Rezervujte cez WhatsApp

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články: