Prvá publikácia: 6 septembra, 2022 |

Rodinné aktivity na Tenerife

Prázdniny sú tu a vy plánujete, kam pôjdete s rodinou? Už nehľadajte, dnes vám chceme povedať o najlepších aktivitách na Tenerife, ktoré si môžete užiť s rodinou.

V tomto sprievodcovi nájdete rôzne možnosti so zaručenou zábavou pre každého člena rodiny.

Deň na pláži na Tenerife

Playa del Duque Costa Adeje Holiday Resort

Medzi najvhodnejšími aktivitami pre rodinu je na prvom mieste deň na pláži. Nájdete tu oddych pre mamu a otca a nepretržitú zábavu pre deti.

Naše pláže majú krištáľovo čistú vodu s dostatočnou viditeľnosťou, aby sa deti mohli hrať a pozorovať plávanie malých rybičiek.

Využite svoju dovolenku na preskúmanie morského dna a doprajte svojim deťom prvé skúsenosti s potápaním.

Mestské pláže sa nachádzajú v blízkosti pobrežnej promenády. Odtiaľ sa dostanete do nespočetného množstva obchodov a reštaurácií.

Využite príležitosť na spoločný chutný obed v blízkych reštauráciách a kúpte si suveníry, ktoré si môžete vziať domov.

Pozorovanie veľrýb

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)

Túto aktivitu by ste nemali vynechať vo svojich rodinných plánoch. S požičovňou lodí na Tenerife sa môžete plaviť do oblastí, kde sa premávajú delfíny a veľryby.

Každý rád pozoruje veľryby a delfíny, ako plávajú a približujú sa k lodi. Túto aktivitu si najviac užívajú deti. Prenajmite si loď na pozorovanie delfínov a veľrýb a odneste si domov skvelé spomienky na rodinnú dovolenku na Tenerife.

Vodné parky

Siam Park, Water Park in Tenerife South

Najlepšie vodné parky na ostrove ponúkajú atrakcie pre všetky vekové kategórie. Dospelí si môžu užiť celý rad extrémnych atrakcií a jázd, zatiaľ čo menšie deti tu nájdu aktivity, ktoré sú pre ich vekovú skupinu bezpečnejšie.

Okrem bazénov a šmykľaviek sa v niektorých aquaparkoch konajú aj predstavenia s delfínmi, ktoré ohromia každého. Jedným z nich je Aqualand v Costa Adeje, kde delfíny každý deň predvádzajú fascinujúce predstavenia.

Národný park Teide

Ide o najnavštevovanejšiu prírodnú lokalitu Tenerife, ktorú musí navštíviť celá rodina.

Vydajte sa na túru po vulkanickom okolí s nádherným výhľadom. Zažite pocit, že sa nachádzate medzi charakteristickými skalami a roklinami geografie Teide.

Žijú tu rôzne endemické druhy veľkej krásy. Môžete tiež absolvovať príjemnú jazdu lanovkou, ktorá vás vyvezie do výšky 3500 metrov, odkiaľ budete môcť ostrov pozorovať v plnej kráse.

Jazda lanovkou je vhodná pre deti a osoby s ťažkosťami pri chôdzi.

Návšteva zoologických záhrad

Ďalšou fantastickou možnosťou pre celú rodinu je návšteva zoologických záhrad na Tenerife, kde si môžete pozrieť rôzne druhy zvierat.

Jednou z najlepších je Loro Parque, ktorá sa považuje za najobľúbenejšiu zoologickú záhradu v Španielsku. Môžete tu vidieť tučniaky, kosatky, delfíny, žraloky a mnoho ďalších zvierat. Papagáje tu predvádzajú neuveriteľné predstavenie, ktoré ukradne divákom celú šou a vyčarí široký úsmev.

Loro Parque Tenerife with Transport

Jungle Park je ďalšia zoologická záhrada na ostrove s množstvom zvierat. Môžete sa tu zblízka stretnúť s orangutanmi, hrochmi, dravými vtákmi a ďalšími zvieratami. Pripravte sa na to, že nad hlavami vám budú lietať jastraby a orly, ktoré predvádzajú pôsobivé piruety.

Mali by ste navštíviť aj Monkey Park, úžasné miesto, kde môžete zdieľať opice v ich prirodzenom prostredí. Opice sú voľne prístupné, môžete sa s nimi fotografovať a dávať im ovocie. Uvidíte aj rôzne druhy vtákov, korytnačky a kaktusové záhrady.

Teraz, keď už viete, kde sú najlepšie rodinné aktivity na Tenerife, stačí si naplánovať, v ktoré dni sa tam vyberiete. Nezabudnite si fotoaparát, aby ste zachytili každý okamih. Odvezte si domov úžasné fotografie, ktoré si môžete zarámovať do obývačky.

Odporúčané aktivity na Tenerife
Pozorovanie veľrýb na Tenerife
Prenájom lodí na Tenerife
Tematické parky na Tenerife
Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!
Súvisiace články:
Pláže v Tenerife