Santa Cruz de Tenerife Zakupy

Santa Cruz de Tenerife Zakupy

W tym artykule przedstawimy Wam najbardziej kompletny przewodnik po zakupach w Santa Cruz de Tenerife.

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy już o zakupach na południu Teneryfy. Jeśli jednak szukacie zakupowego raju na Teneryfie, to polecamy odwiedzić Santa Cruz de Tenerife. Centra handlowe w Santa Cruz i ogromny wybór marek nie pozostawi obojętnym nawet doświadczonych zakupowiczów. Pamiętaj, że jeśli chcesz odwiedzić Santa Cruz de Tenerife, możesz zarezerwować nasz bezpośredni autobus z południa (Las Americas, Los Cristianos, Costa Adeje).

Główne centra handlowe

Wszystkie główne centra handlowe Santa Cruz de Tenerife znajdują się w pobliżu głównego dworca autobusowego. Oznacza to, że nie będziesz musiał tracić czasu na szukanie odpowiedniego miejsca i skupisz się na tym co najważniejsze – na zakupach. Jeśli przyjedziesz do Santa Cruz autobusem, pierwszą rzeczą, którą zobaczysz będzie ogromne centrum handlowe – el Corte Ingles. W pobliżu znajdują się jeszcze dwa inne centra handlowe: el Meridiano i Tres de Mayo. Teraz powiemy trochę więcej o każdym z nich.

El Corte Ingles

El Corte Ingles to słynna hiszpańska sieć centrów handlowych, która posiada sklepy w całej Hiszpanii. Można tu kupić wszystko, od kosmetyków i ubrań po elektronikę, wyposażenie wnętrz i żywność. Dla mieszkańców spoza Unii Europejskiej El Corte Ingles oferuje zniżki na niektóre marki. Aby ją otrzymać wystarczy udać się z paszportem do punktu informacji turystycznej.
W El Corte Ingles znajdziesz wszystkie najpopularniejsze hiszpańskie i międzynarodowe marki:
Adolfo Domínguez, Armani, Calvin Klein, Carolina Herrera, Custo Barcelona, Desigual, Diesel, DKNY, Fred Perry, Furla, Gloria Ortiz, Guess, Hugo Boss, Karen Millen, Lacoste, Ralph Lauren, Levi’s, Nike, New Balance, Pandora, Purificación García, Reebok, Ugg Australia i wiele innych.

Santa Cruz de Tenerife Shopping

Tres de Mayo

Tuż obok El Corte Ingles zobaczycie kolejne centrum handlowe – Tres de Mayo. Jest ono warte uwagi przede wszystkim z powodu ogromnych sklepów Adolfo Domínguez i Puruficación García. Te luksusowe hiszpańskie marki oferują wysokiej jakości ubrania, torby, buty i akcesoria.
Centrum handlowe Tres de Mayo będzie również interesujące dla tych, którzy chcą kupić elektronikę – znajduje się tam również znany na całym świecie Media Market.

El Meridiano

W tej okolicy znajduje się jeszcze jedno centrum handlowe Santa Cruz de Tenerife – El Meridiano. Przyciąga ono uwagę turystów i miejscowych wieloma znanymi, niedrogimi markami. Znajdziemy tu Zara, Pull&Bear, Calzedonia, Bershka, Massimo Dutti i oczywiście słynny Primark.

Calle Castillo

Jeszcze jednym miejscem, które jest warte uwagi jest słynna ulica handlowa Calle Castillo. Znajduje się ona w centrum miasta, niedaleko Plaza España. Można więc przy okazji zrobić sobie małe zwiedzanie. Wracając do zakupów, Calle Castillo jest pełna sklepów znanych na całym świecie i kilku lokalnych, gdzie można znaleźć wszystko, zaczynając od ubrań, a kończąc na kanaryjskich specjałach kulinarnych.

Mercado de Nuestra Señora de Africa

Idąc do Calle Castillo z okolic wielkich centrów handlowych, mijamy ten słynny targ. Już sam autentyczny i bardzo szczególny budynek zasługuje na uwagę. Poza tym można tu kupić świeże owoce i warzywa, przyprawy i inne hiszpańskie i kanaryjskie produkty. Należy pamiętać, że targ zamykany jest około godziny 14:00.

Sprzedaż

Jeśli masz szczęście odwiedzić Teneryfę w okresie wyprzedaży, możesz kupić rzeczy z 30%- 60% zniżką. Ze względu na obniżony podatek ceny na Teneryfie są generalnie nieco niższe niż w Hiszpanii kontynentalnej, więc z dodatkowymi rabatami można zrobić dobre i rozsądne zakupy. Daty wyprzedaży to: 7 stycznia – 6 marca i 1 lipca – 31 sierpnia.

Godziny pracyGeneralnie centra handlowe i sklepy w Santa Cruz de Tenerife są otwarte od poniedziałku do soboty. Duże centra handlowe są otwarte bez przerwy, ale niektóre sklepy w mieście są zamykane na sjestę. Niedziela nie jest najlepszym dniem na odwiedzenie Santa Crus, wszystko jest zamknięte, łącznie z restauracjami i kawiarniami.

Powiązane artykuły:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom