Prvá publikácia: 14 novembra, 2021 |

Santa Cruz de Tenerife Nakupovanie

V tomto článku vám ponúkame najkompletnejšieho sprievodcu nákupmi v Santa Cruz de Tenerife.

V jednom z našich článkov sme už písali o nakupovaní na juhu Tenerife. Ak však hľadáte nákupný raj na Tenerife, odporúčame vám navštíviť Santa Cruz de Tenerife. Nákupné centrá v Santa Cruz a obrovský výber značiek nenechajú ľahostajnými ani skúsených nákupcov. Nezabudnite, že ak chcete navštíviť Santa Cruz de Tenerife, môžete si rezervovať náš priamy autobus z juhu (Las Americas, Los Cristianos, Costa Adeje) –

 

Hlavné nákupné centrá

Všetky hlavné nákupné centrá Santa Cruz de Tenerife sa nachádzajú hneď pri centrálnej autobusovej stanici. To znamená, že nebudete musieť strácať čas hľadaním správneho miesta a budete sa sústrediť na to hlavné – nakupovanie. Ak prídete do Santa Cruz autobusom, prvé, čo uvidíte, bude obrovské nákupné centrum – el Corte Ingles. Neďaleko nájdete ďalšie dve nákupné centrá: el Meridiano a Tres de Mayo. Teraz si o každom z nich povieme niečo viac.

El Corte Ingles

El Corte Ingles je známa španielska sieť nákupných centier s obchodmi po celom Španielsku. Môžete si tu kúpiť všetko, od kozmetiky a oblečenia až po elektroniku, interiérové dekorácie a potraviny. Pre obyvateľov krajín mimo EÚ poskytuje El Corte Ingles zľavy na niektoré značky. Ak ju chcete získať, stačí ísť s pasom na turistické informačné miesto.
V El Corte Ingles nájdete všetky najobľúbenejšie španielske a medzinárodné značky:
Gloria Ortiz, Guess, Hugo Boss, Karen Millen, Lacoste, Ralph Lauren, Levi’s, Nike, New Balance, Pandora, Purificación García, Reebok, Ugg Australia a mnoho ďalších.

Santa Cruz de Tenerife Shopping

Tres de Mayo

Hneď vedľa El Corte Ingles sa nachádza ďalšie nákupné centrum – Tres de Mayo. Za pozornosť stojí predovšetkým kvôli obrovským obchodom Adolfo Domínguez a Puruficación García. Tieto luxusné španielske značky ponúkajú vysokokvalitné oblečenie, tašky, obuv a doplnky.
Nákupné centrum Tres de Mayo bude zaujímavé aj pre tých, ktorí si chcú kúpiť elektroniku – nachádza sa tu totiž aj svetoznámy Media Market.

 

El Meridiano

V tejto oblasti nájdete ešte jedno nákupné centrum Santa Cruz de Tenerife – El Meridiano. Priťahuje pozornosť turistov i miestnych obyvateľov množstvom známych lacných značiek. Nájdete tu značky Zara, Pull&Bear, Calzedonia, Bershka, Massimo Dutti a, samozrejme, známy Primark.

Calle Castillo

Ešte jedno miesto, ktoré stojí za vašu pozornosť, je známa nákupná ulica Calle Castillo. Nachádza sa v centre mesta, neďaleko námestia Plaza España. Takto mimochodom by ste si mohli spraviť malú prehliadku pamiatok. Ak sa vrátime k nakupovaniu, Calle Castillo je plná medzinárodne známych a niektorých miestnych obchodov, kde nájdete všetko, počnúc oblečením a končiac kanárskymi špecialitami.

Mercado de Nuestra Señora de Africa

Pri prechádzke na Calle Castillo z oblasti veľkých nákupných centier prejdite okolo tohto známeho trhu. Už samotná autentická a veľmi zvláštna budova si zaslúži vašu pozornosť. Okrem toho si tu môžete kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu, koreniny a ďalšie španielske a kanárske výrobky. Upozorňujeme, že trh sa zatvára približne o 14:00.

Predaj

Ak budete mať šťastie a navštívite Tenerife v období výpredajov, môžete si kúpiť veci s 30-60 % zľavou. Vzhľadom na zníženú daň sú ceny na Tenerife vo všeobecnosti o niečo nižšie ako v kontinentálnom Španielsku, takže s ďalšími zľavami môžete urobiť dobré a rozumné nákupy. Dátumy výpredajov sú: január – 6. marec a 1. júl – 31. august.

Pracovná dobaVšeobecne sú nákupné centrá a obchody v Santa Cruz de Tenerife otvorené od pondelka do soboty. Veľké nákupné centrá sú otvorené bez prestávky, ale niektoré obchody v meste sa zatvárajú na siestu. Nedeľa nie je najlepší deň na návštevu Santa Crus, všetko je zatvorené, vrátane reštaurácií a kaviarní.

Súvisiace články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom