Esimene avaldamine: aprill 1, 2024 |

Tenerife karnevalid

Tenerife karneval on Tenerife identiteedi sümbol. Igal aastal koguneb rohkem kui 10 000 inimest, et muuta Tenerife karnevalid reaalsuseks, hoides elus saare kõige olulisemat kultuuripärandit. Nende nautimisele ei ole piire, ainus reegel on loovus.

Siinkohal jätame teile Chicharras’i karnevali kõige olulisemad aspektid, saate teada, mida see kõik endast kujutab ja milline on selle pidustuse ajalugu.

Tenerife karnevalid

Tenerife karneval (3)

Tenerife karnevalid on kõige populaarsemad Euroopas ja kõige sarnasemad Brasiilias tähistatavatele karnevalidele. Tegelikult on nad maailma parimate seas teisel kohal, neid ületavad vaid Rio de Janeiro suured pidustused.

Karnevalide ajal on Tenerife tänavad täis fantaasiat, muusikat ja värve. Erinevad rühmad ja külalisesinejad annavad oma parima, et anda pidulikele sündmustele oma parim. Kodanikud omalt poolt lähevad tänavatele, et neid rõõmuga ja värviliste kostüümidega saata.

Enne kui jätkame, tahaksime määratleda mõned Tenerife karnevalidele iseloomulikud mõisted:

  • Rondallas: Santa Cruz de Tenerife karnevali eksklusiivsed muusikalised ansamblid, millel on oma kindel muusikastiil.
  • Murgas: need on Kanaari saartelt pärit teatraalsete etteastetega muusikarühmad, kes laulavad sarkasmi ja mõnitusega kriitikale suunatud tekste.
  • Comparsas: tantsu- ja muusikarühmad, kes esinevad karnevalidel värvilistes ja värvilistes kostüümides.
  • Comparsas: tantsu- ja muusikarühmad, mis esinevad karnevalidel värvilistes ja värvilistes kostüümides.
  • Carrozas: need on suured erinevate teemadega skulptuurid, mis ehitatakse karnevalidel paraadiks kasutatavate vankrite peale.

Tenerife karneval (2)

 

Tenerife Carnival (4)

Fiesta de Interés Turístico Internacional

Alates 1980. aastast on Tenerife karnevalidel olnud “Rahvusvahelise turismihuvi Fiesta” tiitel. Neil on suur mõju nii saarel kui ka väljaspool seda. Seetõttu suureneb turism sel aastaajal samamoodi nagu suvel.

Seal on lavad muusika ja hea meelelahutus, mida inimesed saavad nautida, tantsida ja kanda oma parimaid kostüüme. Rahvusvahelised lauljad ja tuntud artistid tulevad kokku, et anda suurepäraseid etendusi ja tähistada stiilselt. Peamised lavad on olnud Teatro Guimerá, Avenida de la Constitución, Plaza de Toros de Tenerife, Plaza de España ja Centro Internacional de Ferias y Congresos de Tenerife.

1987. aasta karnevalide ajal tantsis üle 200 000 inimese muusika saatel keset värvi, fantaasiat ja lõbu. See tegi neist Guinnessi rekordi võitjad kui kontserdist, kus oli suurim rahvakogunemine avatud kohas. Üritusel osales kuulus ja unustamatu Celia Cruz koos Billo’s Caracas Boys ja teiste muusikaliste ansamblitega.

Kuidas toimuvad Santa Cruz de Tenerife karnevalid?

Kuidas toimuvad Santa Cruz de Tenerife karnevalid?
Kuninganna valimisele eelnevatel päevadel toimuvad comparsade, vankrite, kostüümide, muusikarühmade, murgade, rondallade võistlused, teiste kuningannade valimised ja palju muud.

Karnevali kuninganna valimine Tenerifel

Kuninganna valimine toimub kolmapäeval massilise osavõtu ja teleülekannetega. Kandidaadid paraadivad ja näitavad oma parimat versiooni, et võita peaauhind. Valitud kuninganna ei ole mitte ainult karnevali nägu, vaid esindab karnevali ka erinevatel Kanaari saarte turismimessidel.

Kandidaadid valmistuvad mitu kuud ette ja kannavad oma parimaid riideid, et võistelda krooni eest. Võitja saab krooni eelmise aasta karnevalikuninganna käest. Tüdrukute kostüümid on suured ja võivad kaaluda kuni 500 kilogrammi, nii et neid tuleb kanda ratastel.

Kavalaadi väljakuulutamine

Reedel toimub kuulus kavalkaad kõigi fiestas osalevate rühmadega. See paraad toimub öösel ja kulgeb läbi linna peatänavate.

Laupäeval toimuvad tantsule orienteeritud etendused, mille peategelasteks on ladina rütmid. Pühapäeval toimub esimene päevane karneval, millest võtab osa kogu pere. Esmaspäeval on suurim pidu suure muusika ja maailmakuulsate külalistega.

Grand Coso Apotheosis

Teisipäeval toimub Gran Coso Apoteosis kõigi rühmade, vankrite ja truppide paraadiga. Üks mainimist vääriv sündmus on tuhkapäeval toimuv sardiini matmine, mille käigus liigub hiiglaslik sardiin jaanitule poole.

Lõpuks tuleb suurte pidustustega Piñata nädalavahetus, Piñata laupäev 2019 kogus üle 400 tuhande inimese, kuid uue Guinnessi rekordi kinnitamiseks ei olnud kohal ühtegi notarit. Lõpuks tuleb Piñata pühapäev, et öelda hüvasti Tenerife karnevalidele rohkem pidu ja värvi, õhtul lõpeb see ilutulestikuga.

Karnevalide ajalugu

Kõik sai alguse 18. sajandi lõpus erinevates Euroopa linnades. Sel ajal oli kombeks vahetada sugu, varjudes maskeeringu taha. Ka kodanlikul klassil oli kombeks kanda maske, et minna tänavale ja nautida pidulikkust, ilma et neid ära tuntaks. Mõned aastad hiljem tekkis elav ja lõbus tants, mida kutsuti comparsaks.

sajandi lõpu poole liitusid pidustustega uued rühmad, mida kutsuti rondalladeks, ja nad pakuvad meile endiselt oma rõõmu. Möödunud sajandi 50ndatel aastatel ilmusid ja jäid püsima kuulsad murgad.

Alates 1987. aastast, mil nad saavutasid Guinnessi rekordi, hakkasid nad tähistama kindla teemaga. Sel aastal oli teemaks Rooma, mille jaoks taastati Rooma tempel ja kaunistuses jäljendati ioonilist stiili. Aastal 2022 oli teema aluseks ulme ja seda peeti juunis, kuna see oli Koviidi kontingent. Aastaks 2023 on teemaks: New York, linn, mis ei maga kunagi.

Tulge ja nautige Tenerife karnevali, mis on traditsioon, mis püsib põlvest põlve ja mis kogub iga aastaga üha rohkem kuulsust. Nautige Tenerife kõige sümboolsemat festivali ja tantsige hetke kõige kaasakiskuvamate rütmide saatel. See on pidu, mille ettevalmistamine võtab terve aasta aega, et saavutada suur pidu koos paljude naeratuste ja ohjeldamatute emotsioonidega.

Tenerife karneval (5)

 

Under karnevalet i 1987 dansede mere end 200.000 mennesker til lyden af musikken i farver, fantasi og sjov. Det gjorde dem til guinness-rekordvindere som den kontsert med den største concentration af mennesker på et åbent sted. Ved denne begivenhed deltog den berømte og uforglemmelige Celia Cruz sammen med Billo’s Caracas Boys og andre musikgrupper.Tenerife Carnaval (6)

Tenerife Carnival (7)

 

Tenerife karneval (8)

Tenerife karnevalid

Tenerife karneval (10)Tenerife karneval (11)

Seotud artiklid:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom