Teneryfa: Ferie w zimie

Teneryfa: Ferie w zimie

Pomimo powszechnie znanego faktu, że Teneryfa jest wyspą wewnętrzną wiosny, wiele razy słyszymy pytanie czy zima to dobry czas na wakacje na Teneryfie. Jaka pogoda będzie w zimie? Czy będzie można pływać? W tym artykule odpowiemy na niektóre z pytań, które mogą się nasunąć i pokażemy dlaczego zima jest idealnym czasem na spędzenie wakacji na Teneryfie.

Pogoda

Co może być lepszego niż kilkutygodniowa ucieczka do raju od mroźnej i szarej zimy?
Dzięki bardzo szczególnemu klimatowi, pogoda na Teneryfie jest ciepła przez cały rok. Zimą dni są słoneczne, a temperatura prawie taka sama jak latem (20-26º C). Woda w oceanie jest nieco świeższa w porównaniu z latem, ale nadal ciepła i komfortowa. Kiedy już tam będziesz, nie będziesz chciał wychodzić z oceanu.

winter landscape of Teide National Park

Natura

Nie ma wielu miejsc na świecie, gdzie zima budzi przyrodę do życia, a Teneryfa jest jednym z nich. Wszystkie góry dookoła zaczynają wyglądać zielono, w styczniu i lutym można nawet zobaczyć kwitnące drzewa migdałowe.
Nawet jeśli już odwiedziłeś Teneryfę latem, będziesz zaskoczony jak pięknie i fascynująco wyspa wygląda zimą.

 

Teide w śniegu

Ocean, słońce i…śnieg. Brzmi nierealnie? Nie na Teneryfie! Możesz zobaczyć to egzotyczne połączenie, jeśli odwiedzisz Teneryfę zimą (od grudnia do marca). Ciesz się słońcem, pływaj w ciepłym oceanie i wykorzystaj swoją szansę, aby zobaczyć Teide w tej niezwykłej odsłonie. Nie zapomnij zabrać ze sobą ciepłych ubrań.

Karnawał

Jeśli planujesz przyjazd na Teneryfę w lutym, będziesz miał okazję zobaczyć największe wydarzenie na wyspie – Carnaval w Santa Cruz de Tenerife. Tak na marginesie, jest to drugi co do wielkości karnawał na świecie po karnawale w Rio de Janeiro! Możecie więc sobie wyobrazić skalę tego kolorowego i radosnego festiwalu. Nie przegap go!

Wycieczki i zajęcia

Jednym z największych błędów jest myślenie, że w zimie liczba zajęć będzie ograniczona w porównaniu z latem. A to zupełna nieprawda! Relaksujące wycieczki łodzią, podnoszące poziom adrenaliny przejażdżki skuterami wodnymi, odkrywanie wysp i wiele innych atrakcji czeka na Ciebie na Teneryfie przez cały rok!

Powiązane artykuły:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom