Tenerife: Dovolená v zimě

Tenerife: Dovolená v zimě

Přestože je dobře známo, že Tenerife je ostrovem vnitřního jara, často slýcháme otázku, zda je zima vhodným obdobím pro dovolenou na Tenerife. Jaké bude v zimě počasí? Je možné se koupat? V tomto článku vám odpovíme na některé z otázek, které vás možná napadnou, a ukážeme vám, proč je zima ideálním obdobím pro strávení dovolené na Tenerife.

Počasí

Co může být lepšího než na pár týdnů utéct do ráje před chladnou a šedivou zimou?
Díky velmi zvláštnímu klimatu je na Tenerife po celý rok teplé počasí. V zimě jsou dny slunečné a teploty téměř stejné jako v létě (20-26º C). Voda v oceánu je ve srovnání s létem o něco svěžejší, ale stále teplá a příjemná. Jakmile tam jednou budete, nebudete chtít z oceánu vylézt.

winter landscape of Teide National Park

Příroda

Na světě není mnoho míst, kde se v zimě probouzí příroda, a Tenerife je jedním z nich. Všechny hory v okolí se začínají zelenat, v lednu a únoru můžete dokonce vidět kvetoucí mandloně.
I když jste již Tenerife navštívili v létě, budete překvapeni, jak krásně a úchvatně ostrov vypadá v zimě.

 

Teide se sněhem

Oceán, slunce a… sníh. Zní to neskutečně? Na Tenerife ne! Tuto exotickou kombinaci můžete vidět, pokud Tenerife navštívíte v zimě (od prosince do března). Užijte si slunce, zaplavte si v teplém oceánu a využijte příležitosti vidět Teide v této neobvyklé podobě. Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení.

Karneval

Pokud se chystáte na Tenerife v únoru, budete mít možnost vidět největší událost ostrova – karneval v Santa Cruz de Tenerife. Kupte si mimochodem druhý největší karneval na světě po karnevalu v Riu de Janeiru! Dokážete si tedy představit rozsah tohoto barevného a veselého festivalu. Nenechte si ho ujít!

Výlety a aktivity

Jedním z největších omylů je myslet si, že v zimě bude počet aktivit ve srovnání s létem omezený. To je naprostý omyl! Relaxační výlety lodí, adrenalinové jízdy na vodních skútrech, objevné výlety po ostrově a mnoho dalších aktivit na vás na Tenerife čekají po celý rok!

Související články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom