Tenerife: Dovolenka v zime

Tenerife: Dovolenka v zime

Napriek tomu, že je známe, že Tenerife je ostrovom vnútornej jari, často počúvame otázku, či je zima vhodným obdobím na dovolenku na Tenerife. Aké bude počasie v zime? Je možné sa kúpať? V tomto článku vám odpovieme na niektoré z otázok a ukážeme, prečo je zima ideálnym obdobím na strávenie dovolenky na Tenerife.

Počasie

Čo môže byť lepšie ako pár týždňov úniku do raja pred studenou a sivou zimou?
Vďaka veľmi zvláštnemu podnebiu je na Tenerife počasie teplé po celý rok. V zime sú dni slnečné a teplota je takmer rovnaká ako v lete (20-26º C). Voda v oceáne je v porovnaní s letom trochu sviežejšia, ale stále teplá a príjemná. Keď tam raz budete, nebudete chcieť z oceánu vyjsť.

winter landscape of Teide National Park

Príroda

Na svete nie je veľa miest, kde sa v zime prebúdza príroda, a Tenerife je jedným z nich. Všetky hory v okolí sa začínajú zelenať, v januári a februári môžete dokonca vidieť kvitnúť mandľovníky.
Aj keď ste už navštívili Tenerife v lete, budete prekvapení, ako krásne a fascinujúco ostrov vyzerá v zime.

 

Teide so snehom

Oceán, slnko a… sneh. Znie to neskutočne? Na Tenerife nie! Túto exotickú kombináciu ste mohli vidieť, ak ste Tenerife navštívili v zime (od decembra do marca). Užívajte si slnko, kúpte sa v teplom oceáne a využite príležitosť vidieť Teide v tejto nezvyčajnej podobe. Nezabudnite si so sebou vziať teplé oblečenie.

Karneval

Ak plánujete prísť na Tenerife vo februári, budete mať možnosť vidieť najväčšie podujatie ostrova – karneval v Santa Cruz de Tenerife. Kúpte si, že je to druhý najväčší karneval na svete po karnevale v Riu de Janeiro! Takže si viete predstaviť rozsah tohto farebného a veselého festivalu. Nenechajte si ho ujsť!

Výlety a aktivity

Jedným z najväčších omylov je myslieť si, že v zime bude počet aktivít v porovnaní s letom obmedzený. To je úplný omyl! Relaxačné výlety loďou, adrenalínové jazdy na vodných skútroch, objavné výlety po ostrove a mnohé ďalšie aktivity na vás čakajú na Tenerife po celý rok!

Súvisiace články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom