Esimene avaldamine: juuni 8, 2022 |

El Matorrali rand

Playa del Matorral on tuntud ka kui Playa de Jandía, Playa de la Solana või Playa del Saladar. See asub Jandía poolsaarel, mis on 70 kilomeetri pikkune ulatuslik liivarand, mis kuulub maailma kuulsaimate randade nimekirja.

Tegemist on pool-linnalise rannaga, kus on mitmesuguseid tegevusi ja lummav looduskeskkond. See on peaaegu puutumatu, peene kuldse liivaga ning väga ilus ja atraktiivne suplejatele ja veespordi harrastajatele.

See ulatub 4 kilomeetri pikkusele laiale alale, kus saab rahulikult puhata ja merd nautida. Mööda promenaadi leiate restorane, kauplusi ja kohti, kus nautida ja lõbutseda.

Asukoht

Asub Morro Jable’i äärelinnas Pájara vallas Fuerteventura saare lõunaosas. Täpsemalt on see Jandía poolsaare idarannikul, kohas, mida tuntakse Sotavento nime all.

Morro Jable küla

Fueteventura Beach - Playa del Matorral - Sotavente - Morrojable (3)

See on saare kõige tihedamini asustatud küla. Tänapäeval on see turistide meelispaik tänu oma rahulikule türkiissinisele veele, vanalinnale ja suurepärasele gastronoomiale.

Alates 1970ndatest aastatest on see turismi mõttes arenenud ja tänapäeval on seal suur hulk hotelle, restorane, kauplusi ja mitmesuguseid vaba aja veetmise võimalusi. See on linn, kus on kõige rohkem turismiteenuseid saarel ja muidugi kõige säravamad ja vapustavamad rannad.

Mida saab Playa del Matorralis teha?

Rannas on nii palju tegevusi, et ühe päevaga ei jõua neid kõiki nautida. Lisaks tavapärasele liival lamamisele ja maastiku nautimisele leiad erinevaid tegevusi, mis rahuldavad su soovi nautida merd.

Perekondlik õhkkond ja sportlikud tegevused

Promenaadile kõige lähemal asuvasse ossa saab minna koos pere ja lastega, see on rahulikus vees ja perekondlikus õhkkonnas puhkamiseks ja lõõgastumiseks mõeldud ala. Siit leiate kohad, kus saab laenutada surfilaudu ja lohe-laudu ning soovi korral saate võtta tunde, et alustada selle põneva spordiala harrastamist. Samuti saate rentida aerulaudu ja kanuusid, kui ilm lubab. Selles piirkonnas saab ka rannavõrkpalli mängida, sest külastajate rõõmuks on olemas võrgud.

Nudistide ala

Matorrali ranna lõpus asub Morro Jable’i tuletorn, mis on külastajate jaoks vaatamisväärsus. See on 60 meetri kõrgune ja vaatab üle kogu ranniku. Majakast põhja pool asub Saladari märgala, mis on suurem ala, kus külastajad saavad rohkem laiali olla ja kus on lubatud nudism.

Ekstreemne surfamine

Surfiharrastajatele on tuletorni ümbrus, mida peetakse ideaalsete tingimuste tõttu surfipaigaks. Siin moodustub kuulus Punase Risti laine, mis toob kokku palju surfareid, et nautida seda, mida nad kõige paremini oskavad – surfamist.

Sukeldumine

Samuti on kaks merepõhja uurimiseks ideaalset piirkonda. Esimene neist on tuntud kui El Veril Grande, mis asub tuletorni ees asuvas rannikuosas. Teine ala on tuntud kui Veril Chico ja asub umbes 200 meetri kaugusel.

Teenused

Fueteventura Beach - Playa del Matorral - Sotavente - Morrojable (4)

Kuna tegemist on ligipääsetava rannaga, saab see palju külastajaid ja pakub kõike, mida supleja vajab, et nautida fantastilist päeva rannas. Playa del Matorralist leiate:

  • Päikesevarjud ja toolid.
  • avalikud tualetid
  • Rannabaarid
  • Päästjad
  • ligipääsetavus liikumispuudega inimestele

Rannal on sinise lipu tunnustus, mis tähendab, et seal on suurepärased tingimused suplejatele ja kõik turistidele vajalikud teenused.

Parkimine

Rannas on lähedal asuv parkla. Võite oma auto rahulikult maha jätta ja randa kõndida, vahemaa on lühike.

Kuidas sinna jõuda

Playa del Matorrali külastamiseks saab Puerto del Rosario’sse laevaga või saab sinna lennukiga. Kui olete sadamas, sõitke Fuerteventura lõunaosa teed (FV-2) mööda Morro Jable’i suunas. Sõit Puerto del Rosario’st kestab umbes tund ja 15 minutit, kuid me kinnitame teile, et sõit rannani on seda väärt, sest te tunnete, et olete jõudnud paradiisi.

Rannad aastal Fuerteventura

Saistītie raksti:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0