Esimene avaldamine: september 14, 2022 |

Maspalomase luited

Maspalomase luited on piirkond, mis koosneb mitmetest luitest, palmipuudest ja tervisest laguunist, mis asub Gran Canaria lõunaosas. Tänu oma võlu ja omadustele, mida me mainime, pakub see suurt turismihuvi ja meelitab igal aastal sadu külastajaid.

Selles piirkonnas on suurepärane kliima, kus aasta keskmine temperatuur on 23 °C ja sademete hulk on väike. Uurige, kus asuvad Maspalomase luited ja miks peaksite neid oma järgmise puhkuse ajal külastama.

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (2).min

Maspalomase luidete looduskaitseala

Las Dunas de Maspalomas’e nime all tuntud looduskeskkond on koduks erinevatele ökosüsteemidele, millel on erinevad omadused. Ühest küljest on seal mahlakas laguun, mis annab maastikule paradiisliku ilme. Samuti leidub seal taimestikku, mis kunagi oli palmipuude puistu.

Kõige silmatorkavam on aga kuldsed liivaluited. Düünid on tuule poolt kujundatud liivamäed, mille kõrgus ulatub üle 15 meetri ja laius üle 200 meetri. Maspalomase puhul vastutavad saarel sageli esinevad pasadituuled liiva sisemaale lükkamise eest. Düünide liiv koosneb molluskikoorte jäänustest ja miljonitest osakestest, mis pärinevad naaberkraavidest.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas.min

Loomastik ja taimestik

Tiigi läheduses leiavad Aafrikast rändavad linnud turvalise keskkonna, kus nad saavad oma reisi ajal puhata. Siin saab jälgida selliseid rändlinde nagu flamingo, väikekajakas, hallhaigur, metskits, kühmnokk-luik, must-toonekurg, liivakajakas ja kivirääkjas.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (3).min

Te võite näha ka teisi endeemilisi liike, nagu musttiiru, sookurg, tutt, tuttpütt, kühmnokk-tömpsar, tutt-tiir, täkkepütt, tutt-tiir ja kaelustuvi. Düünides elavatest maismaaloomadest ja endeemsetest liikidest on Boettgeri püsilind ja Gran Canaria hiiglaslik.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (4).min

Piirkonna taimestikust võib nimetada Ruppia marítima, datlipalmid, Uvilla, Immortelle, Balancon ja Kanaari tamarisk.

Asukoht

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (6).min

Maspalomase luidete looduskaitseala asub San Bartolomé de Tirajana vallas. Piirkond ulatub üle 400 hektari, sealhulgas luited, tiik ja palmimets. See on alates 1994. aastast kaitse all, kusjuures selle puutumatuse tagamiseks on kehtestatud mitmesuguseid seadusi.

Gran Canaria lõunaosa on väga oluline turismipiirkond saarel. Turistid tulevad saare sellesse ossa päikest, ilusaid randu ja pidude atmosfääri otsima. Siin leidub lopsakaid maastikke, mida valgustab särav päike.

Mida teha Maspalomase düünides

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas.min

Lastele meeldib paljajalu liival joosta ja siin-seal keerutada. Paljud täiskasvanud satuvad samuti lõbutsema ja hüppavad mängima sellesse imeilusasse liivamerre.

See ala sobib hästi nudismiks, sest pakub intiimseid kohti, kus saab ilma riieteta päikest ja loodust nautida.

Külastage ka Playa del Inglési vaatepunkti ja teabekeskust. Sealt saate nautida luidete pakutavaid vaateid. Rõõmustage oma meeli lummava maastikuga ja vaadake luiteid teisest vaatenurgast.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Võite jalutada ka mööda rada Playa del Inglésist Maspalomase randa. Jalutage läbi luidete ja supelge liivas. Siin saate kaameli selga istuda ja sõita läbi luidete, nagu oleksite araablane, kes läbib Sahara kõrbe.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Külastage Maspalomase luiteid, et lisada oma puhkusele veel üks seiklus. Mängige liivas nagu laps, kõndige mööda radu ja tehke kaamelisõitu. Pidage meeles, et Gran Canarial on palju pakkuda, nii et planeerige oma puhkus hästi, et te ei jääks millestki ilma.

 

-Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (5).min

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (2).min

Rannad aastal Puerto Rico