Prvá publikácia: 13 marca, 2023 |

Najlepšie pláže Gran Canarie: objavte ich čaro!

V tomto príspevku vám predstavíme najlepšie pláže Gran Canarie pre nezabudnuteľnú dovolenku. Tento veľký ostrov na vás čaká s viac ako 236 km pobrežia plného rajských pláží a zátok. Nájdete tu rôzne možnosti, ktoré vyhovujú každému vkusu. Na juhu a východe nájdete zlaté alebo tmavé piesočnaté pláže v blízkosti hotelovej zóny. Na západnej strane sú skalnaté a divoké pláže ďaleko od hluku mesta, ideálne pre tých, ktorí hľadajú prírodnejšie prostredie.

Top najlepších pláží na Gran Canarii

Prostredníctvom tohto sprievodcu sa budete môcť zoznámiť s ponukou pláží, ktoré Gran Canaria ponúka, aby ste si mohli vybrať, ktoré z nich navštívite podľa svojich preferencií. Vychutnajte si skvelé podnebie Gran Canarie a využite možnosť venovať sa vodným športom, relaxovať, opaľovať sa a plávať v pokojných vodách Atlantiku. Mnohé z týchto pláží boli ocenené Modrou vlajkou, čo znamená, že voda je vhodná na kúpanie a poskytuje vynikajúce plážové služby.

Puerto Rico

SP-GC-puertorico-strand

Jej názov nám pripomína Karibik a pláže v trópoch a veľmi dobre sa na ňu hodí, pretože táto krásna pláž má podobné vlastnosti ako karibské pláže. Nachádza sa na juhozápade ostrova Gran Canaria a je známa svojím slnečným svitom po väčšinu roka, krištáľovo čistou a pokojnou vodou, bielym pieskom a krásnymi palmami. Je to jedna z najobľúbenejších pláží u Britov vďaka kvalite služieb a blízkosti reštaurácií, barov a obchodov.

Pláž Amadores

Playa de Amadores - panoráma
Je to jedna z najlepších pláží na ostrove Gran Canaria s rodinnou atmosférou, známa svojím bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Príďte si s deťmi vychutnať jej pokojné vody a mierne podnebie. Ponúka ležadlá, slnečníky a plavčíkov. Nachádza sa vedľa veľkej pláže Puerto Rico a vedľa veľkého množstva reštaurácií a podnikov pre potešenie dovolenkárov. Bola umelo vytvorená, aby uspokojila vysoký dopyt zo susedného Portorika. Stále je však veľmi preplnená, takže nie je najlepšou voľbou, ak si chcete oddýchnuť od ruchu.

Anfi del Mar

Anfi Del Mar - panoramio (1)
Je to veľká umelá pláž, veľmi atraktívna pre turistov aj miestnych obyvateľov. Považuje sa za jednu z najkrajších pláží na Gran Canarii so zlatistým pieskom a príjemným morským vánkom. Je ideálna na návštevu s deťmi, pretože má pokojnú a plytkú vodu. K dispozícii sú tu ležadlá a slnečníky na prenájom. Môžete si tu tiež prenajať vodné skútre a previezť sa po teplých vodách Atlantiku.

Pláž Mogán

Puerto de Mogán, May 2018 -02
Nachádza sa vedľa prístavu Puerto de Mogán. Je to malá a veľmi pokojná pláž, ideálna na prechádzky a na vnímanie morského vánku. Vďaka svojmu pokoju a rodinnej atmosfére je na zozname najlepších pláží na Gran Canarii. Prístav je východiskovým bodom pre niekoľko lodí, ktoré sa vydávajú na prieskum pobrežia, a môžete sa tu nalodiť aj na výlet na susedný ostrov Tenerife. Pri návšteve Playa de Mogán by ste sa mali prejsť aj po dedine s peknými uličkami a balkónmi plnými pestrofarebných kvetov.

Playa del Inglés

.
"Playa

Je to najobľúbenejšia pláž na ostrove Gran Canaria medzi mladými ľuďmi a milovníkmi nočného života. Nachádza sa na juhu ostrova a rozprestiera sa na takmer 3 km krásneho pobrežia. Je to pláž ocenená modrou vlajkou a je tu povolený naturizmus, aby ste sa cítili v jednote s prírodou a morom. Ponúka tiež rodinnú atmosféru s chránenými oblasťami, kde sa deti môžu hrať v pokoji a tichu. Nájdete tu surferov, ktorí sa hrajú s vlnami, a športovcov, ktorí trénujú svoj šport. Nachádza sa v blízkosti hotelov, barov a reštaurácií. V pešej vzdialenosti sa nachádzajú aj niektoré z najlepších nočných klubov na Gran Canarii s dobrou hudbou a vynikajúcim nočným životom.

San Agustín

SP-GC-sanagustin-strand
Ide o krásnu pláž na juhu ostrova s pohodovou atmosférou. Tiahne sa v dĺžke 600 metrov a ponúka zlatistý piesok a pokojnú vodu ideálnu na kúpanie. Je obľúbená pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relax. Môžete si tu oddýchnuť na piesku a opaľovať sa, aby ste zabudli na svet a svoje starosti. Je to tiež jedno z najväčších centier thalassoterapie na ostrove. Nezabudnite, že pri tejto terapii sa využívajú zdroje mora na uvoľnenie a obnovu energie.

Pláž Maspalomas

Najlepšie pláže Gran Canarie: objavte ich čaro!

Krajina Maspalomas je veľmi špecifická, so zlatými dunami, ktoré pripomínajú saharskú púšť. Návštevníci si nájdu čas na prechádzku medzi dunami, pocítia piesok na nohách a zahrajú sa na jasnom pobrežnom slnku. Je to jedna z najlepších pláží na Gran Canarii, kde je vítaný každý, na jednej strane sa na brehu veselo hrajú rodiny s deťmi a na odľahlejších miestach sa schádzajú naturisti, homosexuáli a nudisti, aby si slobodne užívali more. Nachádza sa hneď vedľa pláže Playa del Inglés, od ktorej ho oddeľuje Punta de Maspalomas.

Playa de Las Nieves Beach

PuertodelasNieves
Nachádza sa na severe ostrova Gran Canaria vedľa prístavu Las Nieves v Agaete. Jeho vody sú pokojné a bez silných vĺn, takže sú ideálne na kúpanie. Bola mu udelená Modrá vlajka. Na tejto pláži nenájdete jemný piesok, iba kamienky charakteristické pre sopečné pláže Kanárskych ostrovov. V blízkosti pláže nájdete 3 neuveriteľné prírodné bazény s pokojnou vodou, ktoré sú ideálne na kúpanie a šnorchlovanie.

Pláže Las Canteras

Playa de Las Canteras D81 4938 (25662255018)
Je to mestská pláž, ktorá sa nachádza v Las Palmas de Gran Canaria, hlavnom meste ostrova. Je považovaná za jednu z najlepších pláží na Kanárskych ostrovoch. Tiahne sa v dĺžke 3 km zlatého piesku obmývaného tyrkysovou vodou. Ponúka všetky služby, ktoré potrebujete na oddych a vychutnávanie si mora. Keďže sa nachádza veľmi blízko mesta, budete mať rýchly prístup k rekreačným a reštauračným zariadeniam. Je to tiež jedna z najlepších pláží na Gran Canarii na surfovanie, potápanie a šnorchlovanie.

Pláž Severná Sardina

Nachádza sa v obci Galdar na severe ostrova Gran Canaria. Ponúka vynikajúce prostredie na potápanie a skúmanie morského dna. Bolo jej udelené vyznamenanie Modrá vlajka. Je tiež obľúbená u rybárov, ktorí využívajú hojnosť sardiniek v tejto oblasti na ich lov a odvážajú ich do blízkych reštaurácií. Nemôžete si nechať ujsť príležitosť vychutnať si dobré jedlo zo sardiniek s výhľadom na more v pozadí.

Pozývame vás, aby ste na svojej najbližšej dovolenke objavili najlepšie pláže Gran Canarie. Na tomto skvelom ostrove nájdete ideálnu možnosť pre každý vkus. Nech už sú vaše preferencie akékoľvek, Gran Canaria ponúka všetko.

Pláže v Gran Canaria
Súvisiace články: