Pierwsza publikacja: 13 listopada, 2021 |

Ciche ośrodki wypoczynkowe na Teneryfie

Przyjeżdżasz na wakacje na Teneryfę, aby odpocząć od ciężkiej pracy i całego zgiełku miejskiego życia? W takim razie z pewnością pierwszym pytaniem, jakie się nasuwa jest, jakie są najspokojniejsze ośrodki wypoczynkowe na Teneryfie. Gdzie można wypocząć i zrelaksować się bez zbędnego zamieszania?

Zostań z nami, aby odkryć, które kurorty na Teneryfie wybrać na wakacje, aby być z dala od hałaśliwych miejsc, turystycznych próżności i gorących punktów nocnego życia.

Dla wielu osób Teneryfa kojarzy się z jej imprezowym i turystycznym centrum – Playa de Las Americas. Teneryfa oferuje jednak dużo większą różnorodność, gdzie każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Jeśli szukasz spokoju i ukojenia podczas wakacji na Teneryfie, polecamy sprawdzić spokojne kurorty, takie jak:

  • Los Cristianos
  • Playa Paraiso
  • La Caleta
  • Puerto Santiago
  • Los Gigantes

W dalszej części tego artykułu przyjrzymy się bliżej tym miejscom i dowiecie się o wszystkich osobliwościach każdego z nich.

Mamy nadzieję, że te informacje rozwieją wasze wątpliwości i ułatwią wam podjęcie decyzji, gdzie dokładnie chcielibyście spędzić swoje wakacje.

Los Cristianos
quiert holiday resort los cristianos

W przeciwieństwie do innych znanych kurortów na południu Teneryfy, które od początku tworzymy jako ośrodki turystyczne, Los Cristianos było małą wioską rybacką, zanim turystyka zaczęła się rozwijać. Oznacza to, że Los Cristianos zaoferuje Ci nie tylko zaawansowaną infrastrukturę turystyczną, ale również odrobinę kanaryjskiej architektury i lokalnego życia.
Ponadto kurort ten znajduje się w pobliżu Las Americas i Costa Adeje, więc możesz cieszyć się ciszą podczas pobytu i nadal robić ucieczki do centrum życia nocnego i rozrywki.

Playa Paraíso

Playa Paraíso to mały kurort, w strefie intymnej w południowo-zachodniej części Teneryfy. Panuje tam spokojna i relaksująca atmosfera, jednak jest tam wszystko, czego potrzebujesz na wakacje – dobrej jakości hotele, takie jak Hard Rock czy Riu Buena Vista, supermarkety, kilka barów i restauracji. W Playa Paraiso znajdziecie skaliste wybrzeże i małą plażę – Playa Las Galgas. Jeśli któregoś dnia zatęsknicie za rozrywką i zabawą, możecie wybrać się do Playa de Las Americas lub Costa Adeje. Zajmie Ci to około 30 minut autobusem lub 10-15 minut samochodem.

La Caleta

La Caleta to mała wioska rybacka, w Costa Adeje. Słynie z restauracji ze świeżymi rybami i owocami morza, ma kilka barów i plażę, znaną jako miejsce lądowania dla paralotniarzy.
Jeśli chcesz, możesz wybrać się na spacer do następnego kurortu – luksusowego Playa del Duque i cieszyć się jego plażami i centrami handlowymi.

Puerto Santiago

Ten uroczy kurort jest nieco bardziej oddalony od słynnej Playa de Las Americas i Costa Adeje niż wszystkie wyżej wymienione miejsca. Znajduje się on w południowo-zachodniej części Teneryfy, tuż obok Los Gigantes. Ma piękną plażę z czarnym piaskiem, mały port rybacki i kilka restauracji ze świeżym międzynarodowym i kanaryjskim jedzeniem – jednym słowem wszystko, czego potrzebujesz do rekreacji i spokojnych wakacji na Teneryfie.

Los Gigantes

Things To Do in Puerto Santiago

To urocze nadmorskie miasteczko słynie z niesamowitych klifów Los Gigantes. Fajną rzeczą podczas pobytu w tym miejscu będzie więc możliwość zobaczenia tego fantastycznego cudu natury każdego dnia swoich wakacji. Ale jest jeszcze więcej wspaniałych rzeczy w kurorcie Los Gigantes: cenne naturalne baseny, bardzo szczególna plaża z czarnym piaskiem Playa de Arena i fantastyczne widoki. Jest tu również wiele miłych restauracji, barów, supermarketów i sklepów. Więc jeśli chcesz mieć dobrą równowagę między naturą i infrastrukturą turystyczną – to miejsce jest doskonałym wyborem na wakacje na Teneryfie.

 

Powiązane artykuły:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0