Prvá publikácia: 14 novembra, 2021 |

Tiché dovolenkové rezorty na Tenerife

Prichádzate na dovolenku na Tenerife, aby ste si oddýchli od náročnej práce a mestského zhonu? Potom je určite prvou otázkou, aké sú najpokojnejšie dovolenkové rezorty na Tenerife. Kde si môžete oddýchnuť a relaxovať bez zbytočného zhonu?

Zostaňte s nami a zistite, ktoré letoviská na Tenerife si vybrať na svoju dovolenku, aby ste boli ďaleko od hlučných oblastí, turistickej márnosti a miest nočného života.

Pre mnohých ľudí sa Tenerife spája so svojím párty a turistickým centrom – Playa de Las Americas. Tenerife však ponúka oveľa väčšiu rozmanitosť, kde si každý nájde to, čo potrebuje. Ak počas dovolenky na Tenerife hľadáte pokoj a pohodu, odporúčame vám pozrieť si pokojné letoviská, ako napr:

V ďalšom texte tohto článku sa na tieto miesta pozrieme bližšie a dozviete sa o všetkých ich zvláštnostiach.

Dúfame, že tieto informácie vám objasnia vaše otázky a uľahčia vám rozhodovanie, kde presne by ste chceli stráviť svoju dovolenku.

 

Los Cristianos
quiert holiday resort los cristianos

Na rozdiel od iných známych letovísk na juhu Tenerife, ktoré od začiatku vytvárame ako turistické destinácie, Los Cristianos bolo malou rybárskou dedinkou ešte predtým, ako sa tu začal rozvíjať cestovný ruch. To znamená, že Los Cristianos vám ponúkne nielen vyspelú turistickú infraštruktúru, ale aj kúsok kanárskej architektúry a miestneho života.
Toto letovisko sa tiež nachádza v blízkosti Las Americas a Costa Adeje, takže si počas pobytu môžete užívať pokoj a zároveň si odskočiť do centra nočného života a zábavy.

 

Playa Paraíso

Playa Paraíso je malé letovisko v intimnej zóne na juhozápade Tenerife. Atmosféra je tu pokojná a uvoľnená, no nájdete tu všetko, čo na svoju dovolenku potrebujete – kvalitné hotely, ako napríklad Hard Rock alebo Riu Buena Vista, supermarkety, niekoľko barov a reštaurácií. V Playa Paraiso nájdete skalnaté pobrežie a malú pláž – Playa Las Galgas. Ak vám jeden deň chýba nejaká zábava a zábavné aktivity, môžete navštíviť Playa de Las Americas alebo Costa Adeje. Bude vám to trvať približne 30 minút autobusom alebo 10-15 minút autom.

 

La Caleta

La Caleta je malá rybárska dedinka v Costa Adeje. Je známa svojimi reštauráciami s čerstvými rybami a morskými plodmi, má niekoľko barov a pláž, ktorá je známa ako pristávacie miesto pre paragliding.
Ak chcete, môžete sa prejsť do ďalšieho letoviska – luxusného Playa del Duque a užiť si jeho pláže a nákupné centrá.

 

Puerto Santiago

Toto krásne letovisko je o niečo vzdialenejšie od známej Playa de Las Americas a Costa Adeje ako všetky vyššie uvedené miesta. Nachádza sa na juhozápade Tenerife, hneď vedľa Los Gigantes. Má krásnu pláž s čiernym pieskom, malý rybársky prístav a niekoľko reštaurácií s čerstvými medzinárodnými a kanárskymi jedlami – skrátka všetko, čo potrebujete na pokojnú a pohodovú dovolenku na Tenerife.

 

Los Gigantes
Things To Do in Puerto Santiago

 

Toto očarujúce pobrežné mestečko je známe svojimi neuveriteľnými útesmi Los Gigantes. Takže skvelou vecou pobytu v ňom bude vidieť tento fantastický zázrak prírody každý deň vašej dovolenky. V letovisku Los Gigantes sú však aj ďalšie skvelé veci: vzácne prírodné bazény, veľmi zvláštna čierna piesočná pláž Playa de Arena a fantastické výhľady. Nachádza sa tu aj množstvo príjemných reštaurácií, niekoľko barov, supermarketov a obchodov. Takže ak chcete mať dobrú rovnováhu medzi prírodou a turistickou infraštruktúrou – toto miesto je skvelou voľbou pre vašu dovolenku na Tenerife.

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0