První publikace: 13 listopadu, 2021 |

Klidná letoviska na Tenerife

Přijíždíte na dovolenou na Tenerife, abyste si odpočinuli od náročné práce a městského shonu? Pak vás jistě jako první napadne otázka, jaká jsou nejklidnější letoviska na Tenerife. Kde si můžete dopřát odpočinek a relaxaci bez zbytečného povyku?

Zůstaňte s námi a zjistěte, která letoviska na Tenerife si vybrat pro svou dovolenou, abyste byli daleko od hlučných oblastí, turistické marnosti a míst nočního života.

Pro mnoho lidí je Tenerife spojeno se svým zábavním a turistickým centrem – Playa de Las Americas. Tenerife však nabízí mnohem větší rozmanitost, kde si každý najde to, co potřebuje. Pokud během své dovolené na Tenerife hledáte klid a pohodu, doporučujeme vám podívat se do klidných letovisek, jako je např:

V tomto článku se na tato místa podíváme blíže a dozvíte se všechny zvláštnosti každého z nich.

Doufejme, že vám tyto informace objasní vaše otázky a usnadní vám rozhodování, kde přesně byste chtěli strávit svou dovolenou.

 

Los Cristianos
quiert holiday resort los cristianos

Na rozdíl od ostatních známých letovisek na jihu Tenerife, která od počátku vytváříme jako turistické destinace, bývalo Los Cristianos malou rybářskou vesnicí ještě předtím, než se zde začal rozvíjet cestovní ruch. To znamená, že Los Cristianos vám nabídne nejen vyspělou turistickou infrastrukturu, ale také trochu kanárské architektury a místního života.
Toto letovisko se navíc nachází nedaleko Las Americas a Costa Adeje, takže si během pobytu můžete užívat klidu a přesto si občas odskočit do centra nočního života a zábavy.

 

Playa Paraíso

Playa Paraíso je malé letovisko v intimní zóně na jihozápadě Tenerife. Panuje zde klidná a pohodová atmosféra, ale najdete zde vše, co pro svou dovolenou potřebujete – kvalitní hotely, jako je Hard Rock nebo Riu Buena Vista, supermarkety, několik barů a restaurací. V Playa Paraiso najdete skalnaté pobřeží a malou pláž – Playa Las Galgas. Pokud by vám některý den chyběla zábava a zábavné aktivity, můžete navštívit Playa de Las Americas nebo Costa Adeje. Cesta autobusem vám zabere asi 30 minut nebo autem 10-15 minut.

 

La Caleta

La Caleta je malá rybářská vesnička v Costa Adeje. Je známá svými restauracemi s čerstvými rybami a mořskými plody, má několik barů a pláž, která je známá jako přistávací místo pro paragliding.
Pokud chcete, můžete se projít do dalšího letoviska – luxusního Playa del Duque a užít si jeho pláže a nákupní centra.

 

Puerto Santiago

Toto krásné letovisko je od známých Playa de Las Americas a Costa Adeje vzdáleno o něco více než všechna výše uvedená místa. Nachází se na jihozápadě Tenerife, hned vedle Los Gigantes. Má krásnou pláž s černým pískem, malý rybářský přístav a několik restaurací s čerstvou mezinárodní a kanárskou kuchyní – zkrátka vše, co potřebujete pro klidnou a pohodovou dovolenou na Tenerife.

 

Los Gigantes
Things To Do in Puerto Santiago

 

Toto okouzlující pobřežní městečko je proslulé svými neuvěřitelnými útesy Los Gigantes. Skvělé na pobytu v něm tedy bude, že tento fantastický zázrak přírody uvidíte každý den své dovolené. V letovisku Los Gigantes je však ještě více skvělých věcí: vzácná přírodní koupaliště, velmi zvláštní pláž s černým pískem Playa de Arena a fantastické výhledy. Je zde také spousta příjemných restaurací, několik barů, supermarketů a obchodů. Pokud tedy chcete mít dobrou rovnováhu mezi přírodou a turistickou infrastrukturou – toto místo je skvělou volbou pro vaši dovolenou na Tenerife.

 

Související články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0