Informacje o Teneryfie: Wyspa wakacyjna wiecznej wiosny

Informacje o Teneryfie: Wyspa wakacyjna wiecznej wiosny

Kiedy codzienna rutyna sprawia, że dni wyglądają tak samo, kiedy stres związany z życiem w mieście i problemy zawodowe sięgają zenitu, najlepszym rozwiązaniem jest przerwanie tego kręgu: wakacje i ucieczka do raju. Mówiąc o rajach, nie sposób nie wspomnieć o Teneryfie.

„Wyspa wewnętrznej wiosny” zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście rajów. Komfortowy klimat (20° – 26°c w zimie i 23° – 29°c w lecie) pozwala cieszyć się wyspą przez cały rok.

I nie ma znaczenia, jak wolisz spędzać swoje wakacje: na Teneryfie każdy może znaleźć odpowiednie zajęcia.

Dla miłośników przyrody Teneryfa oferuje wiele imponujących, niezapomnianych krajobrazów: Teide – wulkan i najwyższy punkt Hiszpanii; góry Anaga – najstarsza część wyspy, która powstała około 7-9 milionów lat temu, z zapierającymi dech w piersiach panoramicznymi widokami i niesamowitym lasem laurowym; słynne klipy Los Gigantes, o wysokości 500-800 metrów nad morzem. Listę niesamowicie imponujących miejsc można by kontynuować dość długo.

Teneryfa to wyspa z długą historią. Tak więc dla tych, którzy lubią zwiedzanie, muzea i historię Teneryfy również znajdą się zajęcia. Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć: La Laguna, Candelaria, La Orotava, Garachico i Piramides Güimar.

I oczywiście Teneryfa jest rajem dla tych, którzy lubią spędzać wieczne dni na plaży, ciesząc się słońcem i orzeźwiającym, czystym oceanem. Aby uczynić wakacje bardziej niezapomnianymi, można połączyć relaks na plaży z niektórymi z różnych prezentowanych aktywności wodnych: jet ski, wycieczki łodzią, paralotniarstwo i wiele innych.

I nie zapomnij spróbować typowych kanaryjskich ziemniaków i mojos, jak również świeżych owoców morza i ryb, siedząc w jednej z nadmorskich restauracji z kieliszkiem lokalnego wina.

Z pewnością wakacje na Teneryfie zapamiętasz na zawsze i będziesz tu wracać wielokrotnie.

Powiązane artykuły:

Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom