Esimene avaldamine: jaanuar 5, 2023 |

La Orotava - Tenerife (6).min

La Orotava

La Orotava on linn Tenerife põhjaosas. See asub ühel Teide mäe nõlval ja seda peetakse üheks Tenerife kaunimaks linnaks.

Suur osa selle linna pindalast on metsamets ja see on omavalitsus, kus asub Teide rahvuspargi suurim laiendus, mille pindala moodustab kokku 80% selle pindalast.

La Orotava ajalooline keskus on alates 1976. aastast saanud ajaloolise-kunstilise paiga tiitli tänu oma hoonete ilule, mida hoitakse turistide läbikäimisest hoolimata suurepärases seisukorras.

La Orotava - Tenerife (11).min

Jalutage mööda selle tänavaid, kus saate hingata iseloomulikku patsuslikku õhku, nautida vaateid ja vaadelda erinevaid koloniaalseid maju, mille rõdudel on värvilised lilled.

La Orotava org

Orotava org on tuntud oma säravate aedade, veeteede ja vapustava kliima poolest, mis koos moodustavad uskumatu maastiku, mida juhib Teide vulkaan. Orotavasse orgu leiate:

  • Teide rahvuspark
  • Corona Forestali looduspark
  • Pinolerise looduskaitseala
  • La Resbala kaitsealune maastik

winter landscape of Teide National Park

La Orotava rannad

Kuigi ainult väike osa linnast piirneb merega ja suurem osa sellest koosneb kaljudest, on siin kolm tumeda liivaga vulkaanilise päritoluga randa:

  • Playa Ancon: see on metsik rand, kuhu keerulise juurdepääsu tõttu pääsevad vähesed inimesed. Te peate autoparkimiskohast umbes 30 minutit mööda rada kõndima. Seetõttu on see eksklusiivne rand ja ideaalne neile, kes otsivad veidi privaatsust.
  • Playa de los Patos: Seda külastavad peamiselt surfajad, kes naudivad selle aktiivseid laineid, ja naturistid, kes on huvitatud piirkonna endeemilistest liikidest.
    Playa Bollullo: on ilus looduslik rand, mis on
  • Tenerifel väga populaarne. See on kergesti ligipääsetav ja pakub suurepäraseid rajatisi, mistõttu saab seal eriti suvel palju suplejaid. Seal on parkimisala ning päikesevoodid ja päikesevarjud, mida saab rentida.

La Orotava - Tenerife (9).min

Corpus Christi pidustused

See on üks selle piirkonna kõige esinduslikumaid pidustusi. See toimub maist juunini ja on kombeks teha linnahalli ees lilledest vaibad. Peamine vaip on valmistatud Teide mäelt toodud vulkaanilisest liivast. Tegemist on suure vaibaga, mis katab kogu väljaku pinna ja mille valmistamiseks kasutatakse kõikvõimalikku värvi liiva.

See tähistamine muutus olulisemaks alates 19. sajandist, kui Monteverde perekond valmistas lillevaiba, et tähistada Corpus Christi protsessioonide möödumist nende maja ees.

Lihavõttepühade nädal

See on La Orotava suursündmus, millel on suur tähtsus. Igal aastal koguneb sinna suur hulk inimesi, et tähistada Kristuse kannatusi, surma ja ülestõusmist. Tänavad on täis rongkäike kohalike ja välismaiste kujutistega. Paljud perekonnad organiseeruvad, et hoida kujutisi, mida kantakse puust või hõbedast troonidel. See on üks neist pidustustest, kus linna arhitektuuripärand seguneb selle elanike antropoloogiliste väärtustega.

Gastronoomia

Seal on lai valik tüüpilisi roogasid, mis kombineerivad kohalikku kala ja keskmaa põllukultuure, aga ka hautised, liha, juustud ja kohalikud veinid. Kuid te leiate ka rahvusvahelisi restorane, nii et teie käsutuses on lai valikuvõimalus.

La Orotava - Tenerife (13).minLa Orotava - Tenerife (12).minLa Orotava - Tenerife (9).minLa Orotava - Tenerife (8).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (5).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (4).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (3).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (2).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (1).min

Locations: