Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Masca Bay

Seekord tahaksime teile rääkida Masca lahest, peaaegu puutumatust rannast, kus peaaegu keegi ei käi. Kuid mitte sellepärast, et see poleks atraktiivne, vaid selle raske ligipääsu tõttu.

Me räägime metsikust rannast, mille leiate Barranco de Masca lõpus, Los Gigantese kaljude jalamil ning Punta de la Higuera ja Punta de la Galera keskel.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (5)

Masca Bay on eksklusiivne rand, kuhu on juurdepääs vaid vähestel, ideaalne privaatse hetke veetmiseks eemal rahvamassist. Suplemine on tänu selle eksklusiivsusele ja värskendavale veele rahulik.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (3)

See on ideaalne koht sukeldujatele, kuna sügavus on kuni 18 meetrit. Seepärast kogunevad siia paljud kõigi tasemete sukeldumise eksperdid.

Kuidas jõuda Masca lahte

Randa on võimalik jõuda kahel viisil, merelt ja mööda kuristikku.

Kui valite kurust alla mineku, siis peaksite teadma, et see on väga nõudlik matk alla. Olenevalt teie tempost võtab see keskmiselt 4 tundi. Laskumise ajal saate nautida kauneid vaateid ja seejärel võite võtta teenitud ujumise Masca kristallselges vees.

Rand on mustast vulkaanilisest liivast ja pakub postkaardipiltide jaoks kõige ilusamat maastikku. See on kindlasti väga mõnus koht, kuhu minna.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (2)

Masca küla juurest algab kuru rada, mis on 5 km pikk, kuid keskmise raskusega, nii et peaksite olema heas füüsilises vormis. Kui valite selle raja, soovitame minna suvel, et vältida vihmast põhjustatud lörtsi. Rada muutub libedaks, seega olge ettevaatlik.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (4)

Kuid te võite sinna jõuda ka meritsi, sel juhul võite võtta ekskursiooni Los Gigantese kaljude vaatamiseks, mis väljub Los Gigantese sadamast. Rendige paat, mis viib teid Masca lahte, nautides vaateid kaljudele ja vaadates vaala. Kui teil on õnne, võite näha delfiine ja vaalasid ringi tiirutamas. Paadiga kulub sadamast randa jõudmiseks vaid 15 minutit. Mõned neist ekskursioonidest lähevad kuni Punta de Tenoni. Nende ekskursioonide ajal on tavaline võimalus näha mereelukaid, näiteks koorikloomi, müriaid ja lootsivalasid.

royal delfin tenerife los gigantes (59)

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Saate kombineerida kahte juurdepääsuviisi. Soovi korral võite minna alla kuristikku ja naasta paadiga Los Gigantese sadamasse. Selleks peate eelnevalt paadi rentima, et kindlustada endale koht.

Ekskursioon kaljudele

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Pärast Masca lahte jõudmist saab paat 10 meetri sügavusele ankrusse jääda, et saaksite ujuda ja nautida Vahemere sinist ja rahulikku vett.

Mõned laevad võivad teid maha jätta saare ühes otsas, et saaksite sukelduda ja nautida vett, ning seejärel kohtuda pardaleminekuks teises otsas.

Pihelge tohutute kaljumoodustiste kõrval, mis näevad välja nagu linnused, mille loodus on loonud, et kaitsta meid õnnetuste eest.

Locations: