Przewodnik po kurortach na Teneryfie: Los Cristianos – idealne miejsce na rodzinne wakacje

Przewodnik po kurortach na Teneryfie: Los Cristianos – idealne miejsce na rodzinne wakacje

W poprzednim artykule mówiliśmy o Las Americas, centrum rozrywki południowej Teneryfy. Ale co jeśli Twoje plany nie obejmują stałych imprez i rozrywek? Wybierz Los Cristianos bez wahania i bądź pewien, że dokonałeś właściwego wyboru.

Historia Los Cristianos

W przeciwieństwie do Las Americas, które jest całkowicie turystycznym miejscem, Los Cristianos jest prawdziwym małym miasteczkiem z lokalną populacją około 19 tysięcy i własną historią.
Będąc kiedyś małą wioską rybacką, Los Cristianos przekształciło się w słynny kurort dzięki Szwedowi, Bengtowi Rylanderowi, który przybył tu w 1956 roku, aby poprawić swoje zdrowie dzięki ciepłemu klimatowi. Gdy naprawdę zaczął czuć się lepiej, będąc byłym pisarzem i komentatorem telewizyjnym, rozpowszechnił informacje o cudownym miejscu, które odkrył. Na pamiątkę tych wydarzeń, główna ulica w Los Cristianos została nazwana „Avenida de Suecia” (Aleja Szwedzka). Jeszcze jednym miejscem, które przypomina o szwedzkim wkładzie w rozwój Los Cristianos jako kurortu jest szwedzki kościół luterański na brzegu morza (ex. Casa Sueca).

Intro

Los Cristianos to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, osób w zaawansowanym wieku i tych, którzy od tańców do rana wolą spokojny wypoczynek.
Ale spokój nie jest synonimem nudy. Los Cristianos oferuje dużą ilość restauracji, barów i sklepów, z których część, w przeciwieństwie do tych w Las Americas, została stworzona dla lokalnych mieszkańców. A to oznacza, że będziecie mieli okazję spróbować wysokiej jakości jedzenia i zrobić zakupy bez płacenia za to ceny turystycznej. Nasz artykuł pomoże Wam odkryć najlepsze miejsca, a także doradzi jak najlepiej spędzić czas.

Plaże w Los Cristianos

Najprawdopodobniej pierwszym miejscem, o którym chcesz wiedzieć jest plaża, ponieważ to właśnie ona sprawiła, że wybrałeś Teneryfę. Los Cristianos zaprasza Cię do odwiedzenia dwóch plaż. Główną z nich jest Playa Los Cristianos. Oprócz piaszczystej plaży, Playa Los Cristianos posiada port, co oznacza, że dostępne są różne sporty wodne i zajęcia. Najlepszą rozrywką dla całej rodziny będzie wycieczka łodzią. Na pokładzie będziesz mógł cieszyć się bryzą oceanu, zobaczyć wieloryby lub delfiny, snorkelować w zatoce żółwi. Lunch i napoje są wliczone w cenę, tak samo jak niezapomniane wrażenia. Nie zapomnij o aparacie fotograficznym i stroju kąpielowym.

Wycieczki

Z portu Los Cristianos można również dostać się na sąsiednie wyspy: La Gomera, El Hierro i La Palma za pomocą promu Fred Olsen Express.
Dobra wiadomość dla miłośników wędkarstwa – z portu Los Cristianos możecie wybrać się na połowy oceaniczne, które z pewnością zajmą jedno z czołowych miejsc w Waszej wędkarskiej historii.

Plaże Los Cristianos

Następna po Playa Los Cristianos jest Playa Las Vistas. Ta żółta, piaszczysta plaża jest jedną z największych i najbardziej popularnych na Teneryfie. Playa Las Vistas posiada wszystkie niezbędne rzeczy do komfortowego wypoczynku, w tym sporty wodne, boiska do siatkówki, place zabaw dla dzieci i specjalny obszar dla osób z ograniczoną sprawnością fizyczną.

Restauracje w Los Cristianos

Po stronie kosztowej plaży Las Vistas znajduje się obszar różnych barów, dyskotek i restauracji z jednym z najlepszych widoków na ocean na południu Teneryfy. Przeżyj jeden z wieczorów degustując hiszpańskie potrawy lub po prostu popijając koktajl.

Ale jeśli chcesz zjeść kolację w naprawdę lokalnej atmosferze, poszukaj w różnych bocznych uliczkach Los Cristianos. W jednej z tych uliczek, w pobliżu portu, znajdziesz El Cine, miejsce uwielbiane przez miejscowych i turystów, którzy wybierają Teneryfę na swoje wakacje od wielu lat. To miejsce zadowoli Cię bardzo świeżymi owocami morza i ciepłą, rodzinną atmosferą.
Pomimo ukrytego miejsca, El Cine jest zawsze bardzo zajęte wieczorami, więc zarezerwuj stolik z wyprzedzeniem.

Mówiąc o lokalnych miejscach nie możemy zapomnieć o Croissanterie – małym włoskim barze, znajdującym się w jednej z bocznych uliczek Los Cristianos, która biegnie od centralnego kościoła do plaży.
Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że spróbujecie tam jednej z najlepszych focaccii na południu Teneryfy.

Na najlepsze domowe lody wybierz się do La Golosa, która znajduje się na wybrzeżu, w pobliżu kościoła szwedzkiego. Niedawno otwarto drugi punkt z lodami w San Telmo, w pobliżu plaży Las Vistas.

Na zakupy wybierz się na Aleję Szwedzką i w okolice kościoła centralnego. I koniecznie odwiedźcie lokalny targ, który organizowany jest w każdą niedzielę w pobliżu plaży Los Cristianos.

Zakupy

Odwiedźcie również sklep Fund Grube, na początku plaży Las Vistas. Sklep ten zadowoli Cię szerokim wyborem kosmetyków, okularów przeciwsłonecznych, odzieży i obuwia oraz niższymi cenami niż w centrach handlowych Las Americas. Sprawdźcie ich propozycje promocji w Waszym hotelu.
Jak więc widzicie, w Los Cristianos znajdziecie mnóstwo atrakcji i nie będziecie się nudzić. W tym samym czasie otrzymacie spokojne i relaksujące wakacje w oddaleniu od hałasu, zamieszania i tłumów ludzi. A jeśli kiedyś zatęsknicie za imprezami i rozrywką, sąsiednie Las Americas zawsze otworzy Wam drzwi do swoich restauracji, barów i klubów nocnych.

Powiązane artykuły:

Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom