Průvodce letoviskem Tenerife: Los Cristianos – ideální pro rodinnou dovolenou

Průvodce letoviskem Tenerife: Los Cristianos – ideální pro rodinnou dovolenou

V předchozím článku jsme hovořili o las Americas, centru zábavy na jihu Tenerife. Ale co když vaše plány nepočítají s permanentními večírky a zábavou?Vyberte si bez váhání Los Cristianos a buďte si jisti, že jste si vybrali správně.

Historie Los Cristianos

Na rozdíl od Las Americas, které je zcela turistickým místem, je Los Cristianos skutečným městečkem s asi 19 tisíci místními obyvateli a vlastní historií.
Původně malá rybářská vesnice se z Los Cristianos stalo známé letovisko díky Švédovi Bengtu Rylanderovi, který sem v roce 1956 přijel, aby si zlepšil zdraví teplým podnebím. Protože se skutečně začal cítit lépe, jako bývalý spisovatel a televizní komentátor šířil informace o nádherném místě, které objevil. Na památku těchto událostí byla hlavní ulice v Los Cristianos nazvána „Avenida de Suecia“ (Švédská třída). Dalším místem, které připomíná švédský přínos k rozvoji Los Cristianos jako letoviska, je švédský luteránský kostel na břehu moře (např. Casa Sueca).

Úvod

Los Cristianos je vhodným místem pro rodiny s dětmi, lidi v pokročilém věku i pro ty, kteří dávají přednost klidnému odpočinku před tancem do rána.
Klid však není synonymem nudy. Los Cristianos nabízí velké množství restaurací, barů a obchodů, z nichž některé byly na rozdíl od těch v Las Americas postaveny pro místní obyvatele. A to znamená, že budete mít možnost ochutnat kvalitní jídlo a nakoupit, aniž byste za to museli platit turistickou cenu. Náš článek vám pomůže objevit ta nejlepší místa a také vám poradí, jak nejlépe strávit čas.

Pláže v Los Cristianos

S největší pravděpodobností je prvním místem, o kterém chcete vědět, pláž, protože právě kvůli ní jste si vybrali Tenerife. Los Cristianos vás zve k návštěvě dvou pláží. Hlavní je Playa Los Cristianos. Kromě písečné pláže má Playa Los Cristianos také přístav, což znamená, že jsou zde k dispozici různé vodní sporty a aktivity. Nejlepší zábavou pro celou rodinu bude výlet lodí. Na palubě si užijete mořský vánek, uvidíte velryby nebo delfíny, budete šnorchlovat v želví zátoce. Oběd a nápoje jsou v ceně, pokud jde o nezapomenutelné dojmy. Nezapomeňte si fotoaparát a oblečení na plavání

Výlety

Z přístavu Los Cristianos se můžete dostat i na sousední ostrovy: La Gomera, El Hierro a La Palma trajektem Fred Olsen Express.
Dobrá zpráva pro milovníky rybolovu – z přístavu Los Cristianos se můžete vydat na oceánský rybolov, který jistě zaujme jedno z předních míst ve vaší rybářské historii.

Pláže Los Cristianos

Po Playa Los Cristianos následuje Playa Las Vistas. Tato pláž se žlutým pískem je jednou z největších a nejoblíbenějších na Tenerife. Playa Las Vistas nabízí vše potřebné pro pohodlný odpočinek, včetně vodních sportů, hřišť na volejbal, dětských hřišť a speciální oblasti pro osoby s omezenými fyzickými schopnostmi.

Restaurace v Los Cristianos

Na nákladové straně pláže Las Vistas se nachází oblast různých barů, diskoték a restaurací s jedním z nejlepších výhledů na oceán na jihu Tenerife. Jeden z večerů můžete strávit ochutnáváním španělských jídel nebo jen popíjením koktejlů.

Pokud však chcete povečeřet v opravdu místní atmosféře, poohlédněte se v různých postranních uličkách Los Cristianos. V jedné z těchto ulic, nedaleko přístavu, najdete El Cine, místo oblíbené místními obyvateli i turisty, kteří si Tenerife pro svou dovolenou vybírají již mnoho let. Toto místo vás potěší velmi čerstvými mořskými plody a vřelou, rodinnou atmosférou.
Přestože se jedná o skryté místo, El Cine je ve večerních hodinách vždy velmi obsazené, proto si stůl rezervujte předem.

Když už mluvíme o místních místech, nesmíme zapomenout na Croissanterie – malý italský bar, který se nachází v jedné z bočních ulic Los Cristianos, která vede od centrálního kostela k pláži.
Se vší odpovědností můžeme říci, že zde ochutnáte jednu z nejlepších focaccií na jihu Tenerife.

Na nejlepší domácí zmrzlinu zajděte do La Golosa, která se nachází na straně pobřeží, nedaleko švédského kostela. Nedávno otevřeli druhé zmrzlinové místo v San Telmu, poblíž pláže Las Vistas.

Za nákupy se vydejte na Švédskou třídu a do oblasti poblíž centrálního kostela. A určitě navštivte místní trh, který se pořádá každou neděli poblíž pláže Los Cristianos.

Nákupy

Navštivte také obchod Fund Grube na začátku pláže Las Vistas. Tento obchod vás potěší širokým výběrem kosmetiky, slunečních brýlí, oblečení a obuvi a nižšími cenami než v nákupních centrech Las Americas. Podívejte se na jejich akční nabídky v hotelu.
Jak tedy vidíte, v Los Cristianos najdete spoustu aktivit a nudit se nebudete. Zároveň získáte klidnou a odpočinkovou dovolenou v ústraní od hluku, shonu a davů lidí. A pokud vám jednou budou chybět večírky a zábava, vedlejší Las Americas vám vždy otevře dveře svých restaurací, barů a nočních klubů.

 

Související články:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom