Prvá publikácia: 14 novembra, 2021 |

Sprievodca dovolenkovým letoviskom Tenerife: Los Cristianos – ideálny pre rodinnú dovolenku

V predchádzajúcom článku sme hovorili o las Americas, centre zábavy na juhu Tenerife. Ale čo ak vaše plány nezahŕňajú permanentné párty a zábavu?Vyberte si Los Cristianos bez váhania a buďte si istí, že ste si vybrali správne.

História Los Cristianos

Na rozdiel od Las Americas, ktoré je úplne turistickým miestom, Los Cristianos je skutočným malým mestom s približne 19-tisíc miestnymi obyvateľmi a vlastnou históriou.
Kedysi malá rybárska dedinka sa zmenila na známe letovisko vďaka Švédovi Bengtovi Rylanderovi, ktorý sem prišiel v roku 1956, aby si zlepšil zdravie teplým podnebím. Keďže sa naozaj začal cítiť lepšie, ako bývalý spisovateľ a televízny komentátor šíril informácie o úžasnom mieste, ktoré objavil. Na pamiatku týchto udalostí bola hlavná ulica v Los Cristianos pomenovaná „Avenida de Suecia“ (Švédska trieda). Ďalším miestom, ktoré pripomína švédsky prínos k rozvoju Los Cristianos ako letoviska, je švédsky luteránsky kostol na brehu mora (napr. Casa Sueca).

Úvod

Los Cristianos je vhodným miestom pre rodiny s deťmi, ľudí v pokročilom veku a pre tých, ktorí uprednostňujú pokojný odpočinok pred tancom do rána.
Ale pokoj nie je synonymom nudy. Los Cristianos ponúka veľké množstvo reštaurácií, barov a obchodov, z ktorých niektoré boli na rozdiel od tých v Las Americas postavené pre miestnych obyvateľov. A to znamená, že budete mať možnosť ochutnať kvalitné jedlo a nakupovať bez toho, aby ste za to platili turistickú cenu. Náš článok vám pomôže objaviť tie najlepšie miesta, ako aj poradí, ako najlepšie stráviť čas.

Pláže v Los Cristianos

S najväčšou pravdepodobnosťou je prvým miestom, o ktorom chcete vedieť, pláž, pretože práve kvôli nej ste si vybrali Tenerife. Los Cristianos vás pozýva na návštevu dvoch pláží. Hlavnou je Playa Los Cristianos. Okrem piesočnatej pláže má Playa Los Cristianos aj prístav, čo znamená, že sú tu k dispozícii rôzne vodné športy a aktivity. Najlepšou zábavou pre celú rodinu bude výlet loďou. Na palube si vychutnáte oceánsky vánok, uvidíte veľryby alebo delfíny, budete šnorchlovať v korytnačej zátoke. V cene je zahrnutý obed a nápoje, pokiaľ ide o nezabudnuteľné dojmy. Nezabudnite si fotoaparát a oblečenie na kúpanie

Výlety

Z prístavu Los Cristianos sa môžete dostať aj na susedné ostrovy: La Gomera, El Hierro a La Palma trajektom Fred Olsen Express.
Dobrá správa pre milovníkov rybolovu – z prístavu Los Cristianos sa môžete vydať na oceánsky rybolov, ktorý určite zaujme jedno z popredných miest vo vašej rybárskej histórii.

Pláže Los Cristianos

Po pláži Playa Los Cristianos nasleduje pláž Playa Las Vistas. Táto žltá piesočnatá pláž je jednou z najväčších a najobľúbenejších na Tenerife. Playa Las Vistas má všetko potrebné pre pohodlný odpočinok, vrátane vodných športov, ihrísk na volejbal, detských ihrísk a špeciálnej oblasti pre ľudí s obmedzenými fyzickými schopnosťami.

Reštaurácie Los Cristianos

Na nákladnej strane pláže Las Vistas sa nachádza oblasť rôznych barov, diskoték a reštaurácií s jedným z najlepších výhľadov na oceán na juhu Tenerife. Jeden z večerov môžete stráviť ochutnávaním španielskych jedál alebo len popíjaním kokteilov.

Ak si však chcete dať večeru v skutočne miestnej atmosfére, poobzerajte sa po rôznych bočných uličkách Los Cristianos. V jednej z týchto ulíc, neďaleko prístavu, nájdete El Cine, miesto, ktoré si obľúbili miestni obyvatelia a turisti, ktorí si Tenerife vyberajú na svoju dovolenku už mnoho rokov. Toto miesto vás poteší veľmi čerstvými morskými plodmi a príjemnou rodinnou atmosférou.
Napriek tomu, že je El Cine skryté miesto, večer je tu vždy veľmi rušno, preto si stôl rezervujte vopred.

Keď už hovoríme o miestnych miestach, nemôžeme zabudnúť na Croissanterie – malý taliansky bar, ktorý sa nachádza v jednej z bočných uličiek Los Cristianos, ktorá vedie od centrálneho kostola k pláži.
So všetkou zodpovednosťou môžeme povedať, že tam ochutnáte jednu z najlepších focaccií na juhu Tenerife.

Na najlepšiu domácu zmrzlinu sa vyberte do La Golosa, ktorá sa nachádza na pobreží, neďaleko švédskeho kostola. Nedávno otvorili druhý zmrzlinový bod v San Telmo, neďaleko pláže Las Vistas.

Za nákupmi sa vyberte na Švédsku triedu a do oblasti v blízkosti centrálneho kostola. A určite navštívte miestny trh, ktorý sa organizuje každú nedeľu v blízkosti pláže Los Cristianos.

Nakupovanie

Navštívte tiež obchod Fund Grube na začiatku pláže Las Vistas. Tento obchod vás poteší širokým výberom kozmetiky, slnečných okuliarov, oblečenia a obuvi a nižšími cenami ako v nákupných centrách Las Americas. Pozrite si ich akciové ponuky vo vašom hoteli.
Ako teda vidíte, v Los Cristianos nájdete množstvo aktivít a nebudete sa nudiť. Zároveň získate pokojnú a relaxačnú dovolenku v ústraní od hluku, zhonu a davov ľudí. A ak vám raz budú chýbať večierky a zábava, hneď vedľa Las Americas vám vždy otvorí dvere svojich reštaurácií, barov a nočných klubov.

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0