day trips in costa adeje

Informace pro turisty o Costa Adeje, kompletní průvodce

Costa Adeje je jedním z nejvýznamnějších turistických letovisek na Tenerife, které je proslulé svými plážemi, různými možnostmi trávení volného času a dobrým klimatem. Díky více než 300 slunečným dnům v roce je Costa Adeje ideálním místem pro provozování vodních sportů, opalování a užívání si moře a pláže. V této části Tenerife najdete moderní hotelovou nabídku a mnoho nákupních center. Najdete zde mnoho obchodů mezinárodních značek, kde je patrný půvab a dobrý vkus.

Toto město se nachází na jihu Tenerife, v oblasti s nejlepšími plážemi na ostrově, a dokonce i v celém Kanárském souostroví. Najdete zde vše, co potřebujete pro dovolenou snů. Níže se dozvíte, co můžete v Costa Adeje podniknout.

Užijte si den na slunci na jeho bujarých plážích

Costa Adeje má 25 kilometrů pobřeží plného fantastických zátok a pláží. Většina z nich je propojena promenádou vedoucí k různým obchodům a restauracím.

Některé mají tmavý písek se spoustou klidných zátok a jiné zlatavý písek, pláže na Costa Adeje jsou okouzlující. Zde jsou některé z nejoblíbenějších, které byste během své dovolené neměli vynechat.

Playa de Troya Beach

Playa Troya - Costa Adeje Beach (5)

Pláž se dělí na pláže Troya I a II a je nejstarší z turistického centra Costa Adeje. Vyznačuje se tmavým pískem a řadou služeb pro skvělý den. Na promenádu navazuje řada obchodů a restaurací pro pohodlí návštěvníků. Nachází se zde také turistická kancelář, kde vám poradí se vším, co Costa Adeje nabízí.

Pláž Fañabé

Playa de Fañabe

Jedná se o pláž se zlatavým pískem, klidnou vodou a mnoha vodními sporty. Díky klidné vodní hladině je ideální pro výlety s celou rodinou. Nabízí všechny potřebné služby pro koupající se i mnoho plážových barů a přístup k restauracím, barům a obchodům. Má pohodlnou promenádu, která zase nabízí krásný výhled na Atlantický oceán.

Pláž Torviscas

playa fañabe tenerife jih tenerife

Nachází se vedle pláže Fañabé. Má veškeré vybavení pro koupající se, a proto je velmi oblíbená. Je to pláž s tmavým pískem a klidnou vodou, ideální pro děti. Nachází se vedle městského komplexu s mnoha restauracemi a obchody.

Playa del Duque Beach

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Jedná se o zářivě bílou písečnou pláž s křišťálově čistou vodou v exkluzivní lokalitě v Costa Adeje. Užijte si moře v distingované atmosféře. Playa del Duque je obklopena komerčními prostory se službami nejvyšší kvality.

Puerto Colón

Puerto Colon, hlavní přístav v Costa Adeje, kam se můžete vydat na výlet lodí

Jedná se o velký přístav se stejnojmennou pláží. Nabízí možnost provozování vodních sportů a můžete odtud vyrazit na výlet po oceánu na několika lodích. V jachetním klubu si můžete vychutnat podmanivé západy slunce a krásný výhled na pláž.  Na promenádě v Puerto Colon se můžete dostat k různým hotelům, restauracím, barům a hospůdkám, kde se můžete dobře bavit.

Pláž v Puerto Colon je fantastická, s příjemnou atmosférou a výhledem na hory. Nabízí veškeré služby pro plavce, jako jsou lehátka, plavčíci, restaurace a kavárny.

Sledujte velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí

Informace pro turisty o Costa Adeje, kompletní průvodce

Pozorování delfínů a velryb je jednou z nejoblíbenějších aktivit na Costa Adeje. Z přístavu Puerto Colon vyplouvají různé lodě do oblastí, kde kytovci volně plavou. Za kytovci se můžete vydat na katamarán nebo luxusní jachtu. Jakmile se tam ocitnete, můžete je vidět, slyšet a fotografovat. Některé výlety zahrnují možnost koupání v moři a šnorchlování.

Navštivte jeho vodní parky

Najdete zde úžasné možnosti, jak se skvěle zabavit s celou rodinou. Těšte se na obří skluzavky a vodní atrakce plné zábavy.

Siam Park

Siam Park, Vodní park na jihu Tenerife

Tento park je skvělým místem k návštěvě s celou rodinou. Je navržen s thajskou tematikou a nabízí skvělé atrakce pro všechny chutě. Nabízí řeky a umělé pláže, u kterých si můžete odpočinout a zapomenout na starosti. Skluzavky v Siam Parku jsou extrémní a vzrušující, dosahují neuvěřitelných rychlostí, kdy cítíte, jak vám adrenalin pumpuje do žil.

Aqualand

Nabízí různé možnosti zábavy. Má neuvěřitelné vodní atrakce, které si s rodinou užijete naplno. Má také jedno z nejoblíbenějších delfinárií na Tenerife s každodenními delfíními show.

Praktikujte vodní sporty

Jetski na jihu tenerife

Costa Adeje má skvělé pobřeží ideální pro užívání si slunce a vln. Můžete zde cítit adrenalin a užívat si vítr ve tváři. Podělte se s přáteli o úžasné vodní skútry, na kterých se můžete volně projíždět po zátoce. Můžete se také věnovat FlyBoardu, vodnímu lyžování a parasailingu. Pod mořskou hladinou najdete svět plný barev a mořského života, šnorchlujte a potápějte se na mořské dno a sdílejte s tvory, kteří žijí v hlubinách. Pokud se vám nechce jít tak hluboko, nasaďte si šnorchlovací masku a plavte v blízkosti želv a pestrobarevných ryb.

Navštivte Obří útesy

Výlet lodí na Tenerife do Los Gigantes

Ačkoli se nenacházejí přímo v Costa Adeje, navštěvuje je většina turistů, kteří sem přijíždějí. Jsou vzdáleny pouhé 2 kilometry a můžete je poznat při výletu lodí po oceánu.

Paragliding

Tandemový paragliding na jihu Tenerife

Užijte si příjemný let nad jižním pobřežím Tenerife. V Costa Adeje najdete různé školy paraglidingu, které vám nabízejí možnost skákat v doprovodu odborného průvodce. Let je stabilní a umožní vám obdivovat nádheru hor na této straně ostrova.

Hrajte golf

golf hraje tenerife

Na Costa Adeje však nejsou jen pláže a vodní sporty. Najdete zde několik golfových hřišť, kde si můžete vychutnat svou vášeň pro golf s krásným výhledem na oceán a pozoruhodnou horu Teide.

Možnosti ubytování a stravování v Costa Adeje

Jelikož se jedná o moderní a velmi významné turistické centrum, disponuje rozsáhlou nabídkou hotelů špičkové kvality. Nejluxusnější hotelové řetězce na Tenerife vám v Costa Adeje poskytnou prvotřídní služby. Najdete zde jedny z nejmodernějších hotelů v Evropě, které byly postaveny před méně než dvaceti lety.

Co se týče stravování, najdete zde vynikající restaurace jak ve vnitrozemí, tak na pobřeží. Vychutnejte si vynikající maso, ryby a mořské plody v místní i mezinárodní kuchyni. Na pláži si můžete pochutnat na dobrém jídle v řadě restaurací, z nichž některé mají bazény a zábavní prostory. Nákupní centra nabízejí širokou škálu různých cen a spoustu zábavy, restaurací a obchodů.

ochutnávka vína v tenerfe (3)

Costa Adeje nabízí vše, co si pro dovolenou přejete, svěží pláže, výlety lodí, vodní parky a vynikající možnosti trávení volného času, relaxace a ubytování. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v nejluxusnějším a nejexkluzivnějším letovisku na Tenerife.

Locations: