První publikace: 21 března, 2023 |

quiert holiday resort los cristianos

Informace pro turisty o Los Cristianos, definitivní průvodce

Na jihu ostrova Tenerife leží Los Cristianos, město s mnoha možnostmi trávení volného času, gastronomie a dobrými plážemi. Klid se zde snoubí se zábavou. Zveme vás, abyste si jeho přímořskou atmosféru a vynikající klima užívali po celý rok.

Město Los Cristianos

boat charter los Cristianos Tenerife for groups (5)

Město Los Cristianos se nachází v obci Arona na jihu ostrova Tenerife a pouhých 15 minut od letiště Tenerife South (TFS). Dříve to byla rybářská vesnice, ale postupem času se proměnila v atraktivní turistickou destinaci. Námořnická podstata městečka se však stále zachovala v jeho přístavu, kde je stále k vidění mnoho rybářských lodí.

Má rozsáhlou promenádu, která spojuje město s Las Américas. Z promenády se můžete kochat krásným výhledem na záliv a dostat se do barů, hospod, restaurací a obchodů. V Los Cristianos je po většinu roku příjemné klima. Díky průměrné teplotě 22 °C a malému množství srážek si můžete vždy užívat slunce a pláže.

Přístav Los Cristianos

los cristianos holiday resort

Nachází se přímo u pláže Los Cristianos a je nejdůležitějším obchodním přístavem na jihu Tenerife. Nabízí různé možnosti, jak si užít moře, a kotví zde různé soukromé, rybářské i rekreační lodě.

Z tohoto přístavu si můžete pronajmout loď a navštívit útesy Los Gigantes, hlavní atrakci západního pobřeží Tenerife a místo setkání milovníků přírody a dobrodružných sportů. Můžete se také nalodit, abyste viděli kytovce ve vodách poblíž sousedního ostrova La Gomera. Mnoho lidí považuje tuto část Tenerife za přírodní akvárium, protože zde často pozorují velryby a delfíny. V tomto přístavu se také můžete nalodit na některý z trajektů a rychlých člunů a doplout na nedaleké ostrovy La Gomera, La Palma a El Hierro.

Vodní aktivity v Los Cristianos

Parascending na jihu Tenerife

Jednou z nejoblíbenějších aktivit v Los Cristianos je potápění. Do této lokality se sjíždějí stovky turistů zamilovaných do krás zdejšího mořského dna. Potápěčské školy nabízejí potřebné vybavení a pořádají kurzy s profesionály pro váš první ponor nebo pro zdokonalení vaší techniky.

Můžete se také věnovat různým formám rybolovu a ulovit skvělé exempláře. Pochlubte se svým přátelům největší rybou a s rodinou si vychutnejte grilování čerstvě ulovených ryb.

Pláž Los Cristianos

Jedna z nejnavštěvovanějších pláží na ostrově je 340 metrů dlouhá a 80 metrů široká. Má veškerý servis pro koupající se, jako jsou sprchy, lehátka, slunečníky, stanoviště Červeného kříže a přístup pro tělesně postižené. Má několik sítí na volejbal.

Vedle pláže se nachází promenáda, která ji spojuje s kavárnami, restauracemi a obchody. Pokud si přejete pláž navštívit, najdete v její blízkosti placené parkoviště. V ulicích obce můžete také najít místo, kde můžete nechat auto, zatímco si budete užívat slunce.

Pláž Las Américas

Vedle Los Cristianos se nachází Playa de las Américas, další z nejznámějších a nejživějších pláží na pobřeží. Během dne na jejích plážích a v obchodech panuje příjemná rodinná atmosféra. V noci se stává oázou zábavy, když jdou děti spát, začínají večírky, hudba a tanec až do rána.

Pláž Camisón

Pláž Camisón je krásná pláž v Los Cristianos, ideální pro výlet s celou rodinou. Jelikož je chráněna hrázemi, nabízí klidné vody bez silných vln. Díky tomu je ideální pro bezpečné dovádění dětí ve vodě. Má krásný zlatavý písek a táhne se v délce 350 metrů a šířce 40 metrů. Po koupání si můžete zajít na jídlo a zmrzlinu do různých restaurací v okolí.

Monkey Park

opičí park na jihu Tenerife

Pokud jste ubytováni v Los Cristianos, neměli byste si nechat ujít fantastickou zoologickou zahradu Monkey Park vzdálenou pouhých 10 minut od města. Zejména pokud jedete s dětmi, měli byste si naplánovat návštěvu tohoto kouzelného místa plného primátů žijících na svobodě, můžete se s nimi vyfotit a dát jim ovoce. Žijí zde i další druhy zvířat, například lemuři, marmošky, krokodýli, želvy, šimpanzi, plazi a ptáci, jako jsou makakové, kakadu a tukani.

Hotely a restaurace v Los Cristianos

Jelikož se jedná o jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst na ostrově, disponuje vynikající nabídkou hotelů. Podél pobřeží i uvnitř města se nachází spousta hotelů, bytů a rekreačních domů s různými možnostmi pro každý vkus. Samozřejmě nesmíme zapomenout na dobré jídlo. Podél jeho ulic najdete desítky restaurací s nejlepší kanárskou i mezinárodní kuchyní. Hlavní roli zde hrají čerstvé ryby.

Nesmíme zapomenout ani na obchody a obchodní prostory, kde najdete vše, co potřebujete ke strávení dne na pláži a k užívání si dovolené. Nezapomeňte si koupit nějaké rukodělné výrobky a suvenýry, které si můžete odvézt domů.

Scéna nočního života

Noční život si však nebudete moci užívat jen v Las Americas, ale i na této straně ostrova se konají dobré večírky, zejména v létě. Vzhledem k velkému počtu turistů, kteří do této lokality přijíždějí za zábavou, nabízí mnoho obchodních prostor, hospod a diskoték živou atmosféru pro dobrou zábavu.

Nerozmýšlejte se a přijeďte prožít nejlepší dovolenou svého života do Los Cristianos, jednoho z nejatraktivnějších letovisek na Tenerife. Můžete si zde užívat slunce, ležet na písku a podnikat příjemné výlety lodí kolem zálivu. Vychutnejte si dobré jídlo a projděte se po nesčetných obchodech ve městě. Večer se oblečte do svého nejlepšího oblečení a oslavte život při dobré hudbě.

Locations: