Map of Tenerife, Canary Islands. Vector elevation map of island. Generated conceptual surface relief map. Detailed geographic elegant landscape scheme. Topographic outline poster.

Tenerifė – sala, kurioje yra viskas

Tenerifė laukia jūsų, kad pasiūlytų įvairių pojūčių ir puikių įspūdžių. Tai didžiausia Kanarų salyno sala Ispanijoje ir daugelio turistų pamėgta vieta. Pagrindiniai Tenerifės turizmo centrai yra salos pietuose. Ji turi du pagrindinius oro uostus, kurie jungia ją su žemynu ir likusiu pasauliu.

Tenerifė yra puiki atostogų vieta. Štai keletas ypatybių, dėl kurių ji tokia patraukli turistams iš viso pasaulio, ypač iš Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir Airijos.

Vasaros orai didžiąją metų dalį

Playa Troya - Costa Adeje Beach (11)

Tenerifė yra viena iš Europos vietų, kur per metus būna daugiausiai saulėtų dienų ir nėra labai staigių metų laikų pokyčių. Vidutinė temperatūra visus metus yra 23º Celsijaus. Pamirškite žiemos šaltį, pasivaikščiokite su vasariniais drabužiais ir sandalais po skaisčią saulę.

Todėl čia turistų sulaukiama ištisus metus. Gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais čia dažniausiai lankosi nuo šalčio bėgantys europiečiai. Nuo gegužės iki spalio mėnesio tęsiasi geri orai, o apgyvendinimo ir paslaugų kainos yra geros.

Tenerifės paplūdimiai

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

Atsipalaiduokite ant smėlio, stebėdami, kaip rami jūra tolsta į horizontą. Paplūdimiai su auksiniu smėliu ir ramiu vandeniu yra netoli miestų centrų. Tamsaus smėlio paplūdimiai, kurie yra vulkaninės kilmės produktas, taip pat turi unikalaus žavesio ir siūlo tokias pačias galimybes mėgautis jūra ir vandens sportu.

Kviečiame apsilankyti El Médano, Playa de Las Américas, Los Cristianos, Camisón paplūdimyje, Fañabé, Torviscas ir El Duque. Šie paplūdimiai yra netoli promenados, kuri jungia su parduotuvėmis, viešbučiais ir restoranais. Populiariausi vulkaninio smėlio paplūdimiai yra gėlių apsuptas Playa Jardín, Los Guíos, Playa de Benijo ir Bollullo. Prieš lankydamiesi Tenerifės paplūdimiuose, turėtumėte gerai pasitarti ir sužinoti apie jų išsidėstymą, paslaugų prieinamumą ir maudymuisi tinkamo vandens kokybę.

El Teidė ir jos vulkaninis kraštovaizdis

bus excursions costa adeje

Įkopkite į įspūdingą Teidės kalną – aukščiausią Ispanijos viršukalnę. Tai senovinis ugnikalnis, iškilęs į daugiau nei 3700 metrų aukštį ir yra trečias pagal aukštį pasaulyje. Nuo jo viršūnės matosi visa Tenerifės sala ir kaimyninės Kanarų salyno salos. Jis yra Teidės nacionalinio parko dalis, kuris savo ruožtu paskelbtas Pasaulio gamtos paveldo vietove, kad būtų išsaugota jo biologinė įvairovė ir įspūdingi kraštovaizdžiai.

Kalnai, slėniai ir uolos

Anaga Tenerifė

Be Teidės nacionalinio parko, Tenerifėje yra įvairių slėnių ir kalnų regionų, kuriuose gausu augmenijos. Macizo de Anaga – kalnuotas regionas salos šiaurės rytuose, paskelbtas biosferos rezervatu, nes jame gyvena daugiausiai endeminių rūšių Ispanijoje. Taip pat turėtumėte aplankyti Teno kaimo parką, kuris tebėra nepažeistas ir yra daugelio rūšių buveinė.

Ši gamtinė aplinka taip pat yra kai kurių kaimo vietovių, kurios gyvena darnoje su aplinka, dirba žemės ūkio ir gyvulininkystės srityse, bazė. Vienas iš tokių kaimų – Masca, vienas gražiausių Tenerifės kaimų. Kitas kaimas, kurį turėtumėte aplankyti, yra Taganana, esantis Anagos kaimo parke, įsikūręs šiaurėje ir apsuptas nuostabių paplūdimių. Užsisakykite ekskursiją ir susipažinkite su šiomis ir kitomis Tenerifės vietomis, kurios jus sužavės.

Los Gigantes uolos

Playa los gigantes tenerife

Tai vienas įspūdingiausių gamtos reginių Tenerifėje. Milžinų uolos yra Teno kaimo parke. Tai kolosalios vulkaninės kilmės uolienų sienos, kylančios nuo pakrantės. Jas galima pamatyti iš oro, vandens, paplūdimio ir iš įvairių apžvalgos aikštelių. Jie turi savo paplūdimį, vadinamą Playa de los Guíos, su tamsiu smėliu ir visomis paslaugomis besimaudantiems.

Miestai ir miesteliai, kupini istorijos

Atraskite Tenerifės istoriją jos kaimeliuose su akmeniniais ir purvinais keliukais. Aplankykite įvairius istorinius salos centrus, kuriuose vis dar išlikę nemažai praėjusių epochų meno, religijos ir kultūros.

Apsilankykite San Kristobal de La Lagunos mieste – pavyzdiniame kolonijinio stiliaus mieste. Jis paskelbtas pasaulio paveldo objektu, nes beveik nepakitęs išliko toks pat išplanavimas kaip ir XV a. Icod de los Vinos – dar vienas žavus miestelis, kuriame, be kultūrinių turtų, auga ilgiausiai pasaulyje gyvenantis drakono medis, vadinamas Drago Milenario.

La Laguna - Tenerifės šiaurė (9).min

Garačikas (Garachico) – tai dar vienas istoriją turintis kaimas, kuris šiandien jūsų laukia savo senuoju stiliumi, primenančiu XVIII a. gyvenimą. Tačiau negalime pamiršti ir sostinės Santa Krus de Tenerifės, kurioje šiuolaikinis stilius dera su kolonijine architektūra.

aplankyti Garachico Tenerifę

Džiaugsmo ir spalvų kupini karnavalai

Tenerifės karnavalas (6)

Ar žinojote, kad Tenerifės karnavalas turi didelę reikšmę visame pasaulyje? Dėl savo puošnumo ir šventės džiaugsmo jis paskelbtas tarptautiniu turizmo festivaliu. Atvykite ir aplankykite vieną geriausių karnavalų pasaulyje, kuriam ruoštis reikia visus metus. Pamirškite liūdesį ir nuovargį, pasimėgaukite didžiausia salos švente su muzika, šokiais ir daugybe spalvų gatvėse.

Tenerifės gastronomija ir vynai

vynuogių degustacija tenerfe (3)

Čia rasite įvairių patiekalų ir daugybę skonių, vietinių ir importuotų ingredientų. Mėgaukitės gardžia mėsa, šviežia žuvimi, sūriais ir įvairiais desertais. „Guachinches” – tai kuklios įstaigos, kuriose galite pasimėgauti populiariais regiono patiekalais. Taip pat turėtumėte apsilankyti prabangiuose restoranuose, kai kurie iš jų įvertinti „Michelin” žvaigždutėmis.

Ypač norėtume paminėti Tenerifės vynus, gaminamus su meile, kruopščiais metodais ir atrinktais vaisiais. Sakoma, kad Viljamas Šekspyras buvo įkvėptas jų skonio ir net minėjo juos savo pjesėse. Užsisakykite ekskursijas su gidu, kad iš arti susipažintumėte su vyno daryklomis, sužinotumėte apie vyno gamybos procesą ir pasimėgautumėte nuostabia vyno degustacija.

Puikūs apgyvendinimo pasiūlymai

Tenerifėje rasite išskirtinių ir kuklesnių vietų, kuriose yra viskas, ko reikia poilsiui ir jėgų pasikrovimui kitai dienai. Rasite įvairių variantų, tinkančių visiems skoniams. Rinkitės viešbučius, kurortus, butus, poilsio namus ir net kempingus, kuriuose galėsite susijungti su gamta.

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Daugiausia rekomenduojama veikla, kad galėtumėte mėgautis atostogomis Tenerifėje

Veiklos, kuria galima mėgautis atostogaujant Tenerifėje, sąrašas yra begalinis, todėl nuobodžiauti būtų neįmanoma. Štai geriausios laisvalaikio ir pramogų veiklos, kurias gali pasiūlyti sala.

Vilnių ir delfinų stebėjimas jų natūralioje aplinkoje

Tenerifė - sala, kurioje yra viskas

Tenerifė yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur delfinus ir banginius galima pamatyti netoli pakrantės. Vandenys tarp Tenerifės ir La Gomeros salos yra įvairių rūšių delfinų, pavyzdžiui, pilkųjų delfinų ir bandomųjų banginių, draustinis. Ši jūros dalis taip pat yra kitų rūšių, pavyzdžiui, kašalotų, bandomųjų banginių, paprastųjų delfinų ir net orkų, migracijos maršruto dalis. Norėdami mėgautis šiuo reginiu, turite išsinuomoti valtį, galėsite fotografuoti ir filmuoti.

aplankykite pramogų parkus

Siam Park, vandens parkas Tenerifės pietuose

Mėgaukitės įspūdingais parkais, kuriuose gausu pramogų, pasirodymų ir atrakcionų vaikams ir suaugusiesiems. Jūsų laukia Džiunglių parkas su daugybe gyvūnų, augmenijos ir paukščių pasirodymų. Kitas parkas, kurį būtina pamatyti, yra Loro parkas su dideliu zoologijos sodu ir įvairiais užsiėmimais.

Loro Parque Tenerifė su transportu

Kita vertus, galite pramogauti fantastiškuose Tenerifės vandens parkuose. Vienas iš lankytojų mėgstamiausių yra Siamo parkas dėl savo dydžio ir ekstremalių atrakcionų. Taip pat turėtumėte paskirti dieną apsilankyti „Aqualand” su puikiais baseinais ir nusileidimo kalneliais.

Plaukiojimas ir vandens sportas

nardymas tenerifės pietuose

Plaukiokite su spalvingomis žuvimis ant vulkaninės kilmės uolienų dugno ir atraskite jūros dugno paslaptis. Dalyvaukite adrenalino teikiančiose vandens sporto šakose, pavyzdžiui, plaukiokite banglentėmis, vandens motociklais, plaukite baidarėmis ir nardykite.

Pamatykite dangaus skliautą

Saulėlydis ir žvaigždžių stebėjimas Tenerifėje (1)

Teidės kalnas turi puikias sąlygas žvaigždžių stebėjimui. Netoli jo viršūnės yra Teidės observatorija, skirta Saulės stebėjimams ir robotizuotai astronomijai, kurioje įrengta daug Saulės ir naktinių teleskopų. Iš čia galima stebėti Mėnulį su jo krateriais ir naktinį dangų su milijonais žvaigždžių.

Star Gazing Fuerteventura.min (2)

Pasivaikščiojimas pėsčiomis ir važiavimas dviračiu

Privatus žygis Teide su leidimu (3)

Mėgaukitės vešliais kraštovaizdžiais, nuostabia salą puošiančia augmenija ir maloniais gamtos garsais. Pasivaikščiokite tarp simbolinių takų su fantastiškais vaizdais. Čia rasite įvairių maršrutų per raguvas ir atogrąžų miškus, iš kurių populiariausi – Teidės nacionaliniame parke. Taip pat galite važiuoti dviračiu per salos miškų kraštovaizdį. Daugelis dviratininkų iš viso pasaulio renkasi Tenerifę kaip treniruočių vietą.

Žaiskite golfą

golfas, žaidžiantis tenerifėje

Tenerifė garsėja kaip golfo mėgėjų rojus. Joje yra keletas profesionalų suprojektuotų golfo aikštynų. Atlikite smūgį šalia nuostabių Teidės kalnų ir įspūdingo Atlanto vandenyno vaizdų.golf tenerife

Tarptautiniai prekybos centrai ir daugybė parduotuvių

tenerife-shopping.min.min

Salos gilumoje rasite daugybę vietų, kur galėsite išgerti, skaniai pavalgyti restoranuose ir terasose su vaizdu į jūrą. Taip pat rasite daugybę parduotuvių, kuriose galėsite įsigyti drabužių ir suvenyrų, kuriuos galėsite parsivežti namo.

Kaip matote, Tenerifė yra puiki atostogų vieta. Susisiekite su gamta, mėgaukitės jūra ir pasivaikščiokite po natūralius kraštovaizdžius bei kolonijinius miestelius. Atsijunkite nuo savo pareigų ir atvykite pasimėgauti viskuo, ką gali pasiūlyti Tenerifė.

Locations: