Prvá publikácia: 13 februára, 2023 |

Autobusové výlety na Puerto del la Cruz
Autobusové výlety v Puerto de la Cruz

vitajte na Tenerife! V tomto článku vám povieme o našich autobusových zájazdoch do Puerto de la Cruz, počas ktorých spoznáte ostrov. Zavedieme vás k najdôležitejším turistickým atrakciám na Tenerife. Vďaka našim bohatým skúsenostiam v tomto odvetví máme vynikajúce trasy s ohľadom na záujmy našich návštevníkov.

Povieme vám o najnavštevovanejších miestach na ostrove a o tom, prečo by ste ich mali navštíviť počas vašej dovolenky na Tenerife. Aby sme vyriešili vaše pochybnosti, zanecháme vám náš WhatsApp, odkiaľ vám poskytneme niekoľko návrhov a vykonáme rezervácie. Dúfame, že sa vám pobyt na Tenerife bude páčiť a že si domov odveziete tie najlepšie spomienky.

Výlety autobusom v Puerto de la Cruz na najkrajšie miesta Tenerife

Na našom nádhernom ostrove nájdete fantastické pláže, stále zelené lesy, sopky, autentické dedinky a veľa kanárskej kultúry. V spoločnosti bananapalmbay.com sa špecializujeme na výlety loďou, počas ktorých si môžete vychutnať more a pozorovať veľryby. Pre vnútrozemie ostrova máme pripravené rôzne aktivity, pričom dôvodom tohto textu sú autobusové výlety v Puerto de la Cruz.

Puerto de la Cruz je prvým miestom, ktoré na Kanárskych ostrovoch prijíma turistov. Napriek začínajúcej turistickej aktivite si stále zachováva svoju rybársku podstatu. Vychutnajte si jeho historickú štvrť a morský vánok na jeho promenáde. Toto mesto si vyslúžilo uznanie ako národné turisticky zaujímavé miesto, pretože spĺňa všetky podmienky pre oddych a dovolenku.

Vieme, že chcete pokračovať v objavovaní Tenerife, a preto sme vytvorili tento článok. Na záver vám ponúkame kompletný zoznam autobusových výletov v Puerto de la Cruz, aby ste mohli preskúmať každý kút Tenerife. Teraz pokračujte v čítaní o jednotlivých atrakciách Tenerife, ktoré musíte navštíviť počas svojej dovolenky.

Výlety so sprievodcom na horu Teide

bus excursions costa adeje

Hora Teide je najvyšším vrchom Španielska, ktorý korunuje ostrov Tenerife. Aby ste ho spoznali, ponúkame vám rôzne možnosti:

  • Autobusový výlet do Teide a Masca s cieľom navštíviť národný park Teide a kultovú dedinu Masca
  • Autobusový výlet na Teide v noci na pozorovanie hviezd
  • 8 hodín súkromnej exkurzie, počas ktorej spoznáte Teide do hĺbky
  • Autobusové výlety na Teide a do okolitých dedín, aby ste spoznali Tenerife do hĺbky

Národný park Teide je najdôležitejším miestom záujmu dobrodruhov na Tenerife. Môžete sa tu prechádzať medzi skalami, sopečnou krajinou a obdivovať veľmi špecifický typ flóry a fauny. Vedci z rôznych miest prichádzajú skúmať jeho povrch, pretože je veľmi podobný povrchu planéty Mars. Nenechajte si ujsť príležitosť prejsť sa po zvláštnom území, ktoré akoby prišlo z iného sveta.

V parku sa nachádza astrofyzikálna stanica, ktorá má veľký význam pre vedu. Hovoríme o observatóriu Teide s vynikajúcou astronomickou kvalitou. Nájdete tu špecializované vybavenie na pozorovanie a štúdium správania Slnka. Okrem slnečných ďalekohľadov sa tu nachádzajú aj rôzne zariadenia na pozorovanie nočnej oblohy. Ak prídete v noci, môžete pozorovať vesmír a obdivovať až 83 z 88 existujúcich súhvezdí.

Pozývame vás na návštevu parku s priateľmi a rodinou. Vychutnajte si jeho sopečnú krajinu a nádherné výhľady. Z vrcholu hory Teide môžete vidieť celý ostrov a niektoré susedné ostrovy. K dispozícii je aj lanovka, ktorá vás vyvezie do výšky 3 500 metrov. Nadýchajte sa čerstvého vzduchu v parku a zachyťte krásne zábery na fotografiách.

Autobusové výlety v mestách Vilaflor, Garachico a Masca

Autobusové výlety v Puerto de la Cruz

Teraz vám chceme povedať o troch najobľúbenejších mestách v blízkosti Teide. Po prvé, máme dedinu Masca. Táto krásna dedinka na severozápade Tenerife je známa svojou pokojnou atmosférou. Je domovom veľkej biodiverzity, a preto bola vyhlásená za chránenú oblasť na ochranu jej ekosystému. V Masce nájdete krásne údolia, hory a útesy okolo vidieckej dediny s tradičnou architektúrou. Musíte navštíviť roklinu Masca a objaviť jej cesty, ktoré vás dovedú k moru. Priamo na úpätí rokliny sa nachádza zátoka Masca, nádherná pláž, na ktorú sa dostanete len loďou alebo zostupom do rokliny. Ak chcete navštíviť túto krásnu pláž, v Puerto de La Cruz vám ponúkame výlety loďou do zátoky Masca, kúpanie v jej vodách, šnorchlovanie a vychutnávanie si života v mori bez starostí.

Ďalšou krásnou dedinkou na severozápade Tenerife je Garachico , ktorá na vás čaká so svojimi kanárskymi tradíciami a históriou. Vzhľadom na zničenie, ktoré utrpela od sopky, si stále zachováva svoju tradičnú podstatu. Nájdete tu dobre zachované historické dedičstvo. Povinnou zastávkou na ceste je vyhliadka Garachico, odkiaľ môžete z výšky vidieť dedinu Garachico a jej krásny Roque v mori.

Neodchádzajte bez návštevy Vilafloru, dediny na najvyššom bode Tenerife. Odtiaľto môžete vidieť celý ostrov s vrcholom Teide v pozadí. V tejto obci sa môžete prejsť historickými uličkami s mnohými kultúrnymi a umeleckými pamiatkami. Nájdete tu aj slávny „Paisaje Lunar de Vilaflor“, nádherné miesto s bielymi hlinenými kužeľmi, ktoré pripomínajú povrch Mesiaca.

Navštívte moderné mestá Tenerife autobusom

V našom zozname autobusových zájazdov do Puerto de la Cruz nájdete jeden, ktorý vás zavedie do hlavného mesta ostrova, mesta La Laguna, a tiež do pôvabnej dedinky Taganana. Počas tejto autobusovej túry vám chceme predstaviť obe strany ostrova, jeho mestskú zástavbu aj vidiecke tradície.

Hlavným mestom Tenerife je Santa Cruz de Tenerife s dobre zachovaným starým mestom. Môžete sa prejsť jeho ulicami a navštíviť koloniálne domy a kostoly. Vychutnajte si jeho mestskú zástavbu, ktorá kontrastuje s historickými budovami Tenerife. Do tohto mesta prichádza veľa výletných lodí, čo mu dodáva veľký turistický význam a veľký obchodný ruch.

Na druhej strane máme La Lagunu , mesto vyhlásené za svetové dedičstvo vďaka svojmu umeleckému, kultúrnemu a historickému bohatstvu. Bola tu založená prvá univerzita na Kanárskych ostrovoch, Univerzita La Laguna, a preto je známe ako univerzitné mesto Tenerife.

La Laguna - Tenerife North (6).min

Po spoznaní týchto miest sa prejdeme vidieckym parkom Anaga . Nachádza sa na severovýchode Tenerife a leží v najstaršej oblasti ostrova. Je to fantastické prírodné prostredie plné lesov a hôr. V parku sa nachádza niekoľko dedín, ktoré žijú v harmónii s lesným prostredím. Jednou z týchto dedín je Taganana, do ktorej vás zavedieme na tejto rozprávkovej autobusovej túre po Tenerife. Spoznajte jeho tradície a čarovnú krajinu.

Autobusová prehliadka čarovných dedín na Tenerife

Na ostrove toho pre vás máme ešte viac. Tentoraz vám chceme povedať o rôznych turisticky zaujímavých dedinách, ktoré by ste mali navštíviť počas dovolenky v Puerto de la Cruz.

Najskôr tu máme La Candelaria. Tu sa nachádza kostol našej patrónky „Virgen de la Candelaria“, a preto je to dedina s najväčšou náboženskou aktivitou na ostrove. Máme aj La Orotavu, ďalšie miesto, ktoré je povinnou súčasťou našich autobusových zájazdov na Tenerife. Je to krásna dedina na úpätí Teide v čarovnom údolí. Vychutnajte si jeho zachované kanárske tradície a historické pamiatky.

La Orotava - Tenerife (11).min

Ďalším mestom, ktoré by ste mali navštíviť na severe Tenerife, je Erjos, obklopený horami a sopečnou krajinou. Nachádza sa vo vidieckom parku Teno a je domovom životného štýlu, ktorý je dokonale prispôsobený sopečnému prostrediu.

Ďalším miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je Icod de Los Vinos . Tu si môžete vychutnať tradičné uličky a dedinky. Najobľúbenejším miestom je však prítomnosť tisícročného dračieho stromu. Ide o najstarší exemplár dračieho stromu na svete, ktorý môžete navštíviť v Icod de los Vinos.

Nakoniec vás zavedieme doLos Gigantes, kde sa nachádza výnimočná atrakcia. Tu sa nachádzajú obrovské útesy Los Gigantes, ktoré dodávajú západnému pobrežiu Tenerife tajomnú atmosféru. Domorodí Guančovia ich nazývali „La muralla del Diablo“ (Diablova stena). More obklopujúce tieto útesy je stále plné výletných lodí, ktoré privážajú turistov z celého sveta, aby si vychutnali pokoj mora, pláže a rôzne vodné aktivity. Ak chcete, môžete útesy navštíviť počas našich výletov loďou do Los Gigantes Tenerife.

Prejdite sa po poliach Tenerife a ochutnajte jeho vína

V Puerto de la Cruz organizujeme autobusové výlety na niektoré z ostrovných plantáží. Vezmeme vás do kontaktu s prírodou a spoznáte poľnohospodársku činnosť v regióne. Vezmeme vás aj do slávnych vinárstiev na Tenerife, aby ste sa dozvedeli o procese výroby vína. Na záver môžete ochutnať vína, vychutnať si ich chuť a odmeniť svoje chuťové bunky tým najlepším z kanárskej gastronómie.

Cesta mikrobusom na La Gomeru trajektom

VIP Excursion La Gomera (14)

Vezmeme vás na návštevu susedného ostrova La Gomera. Nemusíte zostať na Tenerife, využite blízkosť La Gomery a navštívte ju, spoznajte jej dediny a turistické atrakcie. Môžete si vybrať medzi súkromnými a spoločnými výletmi, aby ste si mohli vychutnať individuálny zážitok.

Kontakt a rezervácia

Ak si chcete rezervovať niektorý z našich autobusových výletov v Puerto de la Cruz, stačí nám poslať WhatsApp. Ďakujeme, že nám dôverujete. Je nám potešením sprevádzať vás pri spoznávaní najpozoruhodnejších zákutí Tenerife. Nezabudnite nás kontaktovať vopred, pretože dostávame veľa žiadostí.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články: