Prvá publikácia: 9 marca, 2024 |

Prehliadky ostrovov na Tenerife Sever
Safari na štvorkolkách na Tenerife Sever
Tematické parky na Tenerife Sever
Výlety loďou na Tenerife Sever
Čo robiť v Tenerife North

V tomto sprievodcovi nájdete skvelý zoznam aktivít a vecí, ktoré sa dajú robiť na Tenerife North. Na tejto strane ostrova môžete stráviť fantastickú dovolenku pri mori a vychutnať si prírodné scenérie Tenerife. Na konci textu nechávame zoznam konkrétnych aktivít, aby ste si mohli pozrieť podrobnosti o každej z nich. Ak si chcete niektorú z nich rezervovať, stačí napísať na náš WhatsApp a my vám radi pomôžeme.

Čo robiť na severe Tenerife

Čo robiť v Puerto de la Cruz

Tenerife je v celej Európe známe svojím vynikajúcim podnebím počas celého roka. Mnohí cestovatelia sem prichádzajú za slnkom a teplom, aby unikli chladným európskym zimám. Na severnom Tenerife, medzi neohrozenými horami, čiernymi piesočnatými plážami a čarovnými dedinkami, sa dajú robiť stovky vecí. Ponuka hotelov a reštaurácií je veľmi kompletná, s rôznymi možnosťami ubytovania v meste alebo v blízkosti pláže, ako aj s mnohými reštauráciami s miestnou, španielskou a medzinárodnou kuchyňou. Dobré jedlo a kvalitné vína si môžete vychutnať aj v Guachinche, ktorých je na severe Tenerife veľa. Letisko Los Rodeos na severe Tenerife spája ostrov so zvyškom Španielska a ostatnými ostrovmi súostrovia.

Výlety loďou do Atlantiku

los-gigantes motor-boat-charter-tenerife (11)

Severná časť ostrova Tenerife ponúka niekoľko možností výletov loďou v zálive. Prenajmite si čln a vychutnajte si more, relaxujte pri pohľade na pobrežie, opaľujte sa a zdieľajte s priateľmi.

Väčšina výletov vás zavedie na pozorovanie veľrýb a delfínov v ich prirodzenom prostredí. Kapitáni našich lodí majú dokonalé znalosti o morskom živote Tenerife. Poznajú miesta, kde sa veľryby najčastejšie vyskytujú, a rešpektujú ich priestor. Najbežnejšími druhmi na Tenerife sú delfíny skákavé a veľryby pilotné. Po pozorovaní veľrýb sa zastavíme na kúpanie a šnorchlovanie. Opýtajte sa nášho WhatsAppu na dostupnosť dopravy v Puerto de la Cruz pre aktivitu, ktorú chcete absolvovať.

Paradiziakálne pláže s krištáľovo čistou vodou

Pláž Playa Jardin v Puerto de la Cruz

Najskôr by sme vám chceli povedať o pláži Playa Jardín, ktorá, ako napovedá jej názov, je krásna pláž obklopená pestrofarebnými kvetmi a okrasnými rastlinami. V jej okolí nájdete reštaurácie, plážové bary a dokonca aj detské ihrisko. Pláž je z čierneho piesku a bola ocenená modrou vlajkou, čo znamená, že má všetky služby a vodu vhodnú na kúpanie. Nie je však jediná, na ochladenie v jej teplých vodách čakajú aj pláže Playa de los Roques, El Benijo a El Bollullo. Prezrite si našu webovú stránku a dozviete sa viac o týchto fantastických plážach s pokojnou vodou a uvoľnenou atmosférou.

Loro Parque, to najlepšie na severe Tenerife

Loro Parque Tenerife s dopravou

Tento neuveriteľný zábavný park sa nachádza veľmi blízko pláže Playa Jardín. Je to jeden z najlepších zábavných parkov na ostrove. Je domovom veľkého počtu papagájov rôznych druhov, ako aj iných exotických zvierat. Konajú sa tu predstavenia kosatiek, delfínov a morských levov.

Loro Parque sa nachádza v jednej z najrušnejších oblastí na severe Tenerife, takže vstupenky sú zvyčajne veľmi rýchlo vypredané. Vyzývame vás, aby ste si svoje miesta rezervovali vopred.

Exkurzie po ostrove za poznaním jeho histórie a kultúry

Icod de los Vinos El Drago Milenario The Dragon.min

Rezervujte si výlety z Puerto de la Cruz s dopravou v cene. Spoznajte Tenerife prostredníctvom spoločných alebo súkromných výletov v luxusnom autobuse. Prejdite sa po symbolických dedinkách Tenerife, ako sú Icod de los Vinos, La Orotava, Garachico, Vilaflor a Puerto de La Cruz. Spoznajte čarovné mestá ako Santa Cruz de Tenerife a La Laguna, kde sa tradičná architektúra snúbi s modernými stavbami. Pripravený je aj výlet na susedný ostrov La Gomera, jeho históriu, zvyky a prírodné scenérie. Zoberieme vás tam s miestnymi sprievodcami, ktorí vám umožnia pocítiť podstatu každej lokality. Rezervujte si svoj ďalší výlet zo severnej časti Tenerife.

Turistika, prechádzka prírodou

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (2)

Ak ste nadšencom turistiky a prišli ste na Tenerife hľadať nové trasy, musíte navštíviť vidiecky park Anaga. Je to autentický raj plný pokoja a harmónie medzi vavrínovými lesmi a vulkanickými skalami. Nezabudnite si vyhradiť jeden deň na zostup roklinou Masca, neuveriteľnú trasu s krásnou plážou na konci trasy, kde sa môžete schladiť a zaplávať si. Trasa Cuevas Negras je ideálna pre tých, ktorí sa chcú prejsť lesmi Tenerife a nadýchať sa čerstvého vzduchu.

Čtyrikolka plná zábavy a adrenalínu

Quad Safari Tenerife13.min

Z tejto časti ostrova si môžete prenajať aj neuveriteľnú jazdu na štvorkolkách. Užite si tieto neuveriteľné vozidlá, ktoré sú super zábavné a pripravené na dobrodružstvo. Prejdite sa sopečnou krajinou, divokými plážami a starobylými lesmi. Štvorkolky sú bezpečné a ľahko ovládateľné, personál vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť pre zábavnú a bezpečnú jazdu.

Všetky aktivity a činnosti na severnom Tenerife, o ktorých ste sa tu dočítali, nájdete na našej webovej stránke a ešte oveľa viac. Podrobnosti o jednotlivých aktivitách a rezervačný formulár nájdete v sprievodcovi nižšie. Ak chcete objasniť svoje pochybnosti, napíšte nám priamo na náš WhatsApp. Nezabudnite nám napísať vopred. Dúfame, že si svoju dovolenku na severnom Tenerife užijete naplno.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články: