Candelaria Tenerife (1)

Candelaria

Candelaria on Santa Cruz de Tenerife vald, mis asub Tenerife kaguosas. Tegemist on suure ajaloo, kultuuri ja tugevate usuliste väärtustega linnaga.

Candelaria on kuulus selle poolest, et seal on säilinud Guanches’i (Tenerife aborigeenide) pärand ja et see on koht, kus aborigeenid leidsid 14. sajandil Virgen de la Candelaria (Kanaari saarte kaitsepühakuju) kuju. Kuigi tegelik kuju kadus 19. sajandil tormi tagajärjel, on Candelaria endiselt keskne koht, kuhu tuhanded usklikud kogunevad, et oma kaitsepühakule auavaldusi teha.

Candelaria Tenerife (2)

Siin asub Nuestra Señora de la Candelaria basiilika, mis on esimene Kanaari saarte Mariatempel ja koht, kus kaitsepühakut kaitstakse. Kiriku ümber on üheksa pronksist kuju Guanche menceyes, mis meenutavad meile, kes olid selle paiga esimesed asukad.

Basiilika on Candelaria sümboolne mälestusmärk ja turistide poolt enim külastatav. Igal 15. augustil tulevad varahommikul tuhanded palverändurid saare eri osadest, et austada oma kaitsepühakut ja tähistada kaitsepühakut. Just 15. augustil, millalgi 15. sajandil, ilmus kaitsepühaku pilt esimest korda küla rannikule. Väga populaarsed on ka Carmeni ja Santa Ana festivalid, mis toimuvad linnas igal juulis.

Kuid Candelaria ei ole ainult kultuur ja religioon, nagu Tenerife linnadele omane, on Candelaria ka kaunis maapiirkond, millel on suur turismipotentsiaal. See pakub palju võimalusi suurepäraseks puhkuseks ja on unistuste koht matkajatele, kes leiavad valla piires erinevaid marsruute piirkonna keskmaa ja tihedate metsade avastamiseks.

Samal ajal piirneb see ümbrus kaunite randadega, millel on lummavad maastikud. Need on vulkaanilise päritolu tõttu tumeda liivaga rannad, kuid need on sama atraktiivsed ja värskendavad. Nende taga on majesteetlikud, taimestikuga täidetud mäed, mis toovad vaatesse värvi ja harmooniat. Nautige paadiretki ja külastage koopaid, mis peidavad saare saladusi.

Kuna tegemist on kalurikülaga, on teid alati ümbritsevad sadamad ja paadid ning te saate jälgida kalureid piki rannikut. Meremehe vaimu ei ole tunda mitte ainult rannikul, vaid seda on tunda ka tänavatel ja elanike olemusest.

Candelaria tugevaks küljeks on ka gastronoomia. Sööge lõunat värskest merest pärit kalast ja nautige koos perega maitsvat kohalikku magustoitu. Rannapromenaadil leiate mitmesuguseid restorane, baare ja kiirtoidukohti.

Kui räägime randadest, siis võite nautida Playa de Las Caletillas, kus saate nautida meretuult piki promenaadi. Teine Candelaria rand on Playa de Punta Larga, mida iseloomustavad kivid ja kruus, kuhu saab tulla ja nautida mere vaikust.

Samuti leiate palju alternatiive, et veeta aega kuival maal, näiteks külastada vana kuninglikku teed koos poodide ja restoranidega, raekoda, käsitöökeskust, basiilikat ja Plaza de la Patrona’t.

Locations: