quiert holiday resort los cristianos

Informácie pre turistov o Los Cristianos, definitívny sprievodca

Na juhu ostrova Tenerife leží Los Cristianos, mesto s mnohými možnosťami trávenia voľného času, gastronómie a dobrých pláží. Pokoj sa tu snúbi so zábavou. Pozývame vás, aby ste si vychutnali jeho prímorskú atmosféru a vynikajúce podnebie počas celého roka.

Mesto Los Cristianos

boat charter los Cristianos Tenerife for groups (5)

Mesto Los Cristianos sa nachádza v obci Arona na juhu ostrova Tenerife a len 15 minút od letiska Tenerife South Airport (TFS). Kedysi to bola rybárska dedina, ale postupom času sa zmenila na atraktívnu turistickú destináciu. Námornícka podstata mestečka sa však stále zachovala v jeho prístave, kde stále môžete vidieť množstvo rybárskych lodí.

Má rozsiahlu promenádu, ktorá spája mesto s Las Américas. Z promenády si môžete vychutnať nádherný výhľad na záliv a dostať sa do barov, krčiem, reštaurácií a obchodov. V Los Cristianos nájdete po väčšinu roka príjemné podnebie. Vďaka priemernej teplote 22 °C a malému množstvu zrážok si môžete vždy užívať slnko a pláž.

Prístav Los Cristianos

los cristianos holiday resort

Nachádza sa priamo pri pláži Los Cristianos a je najdôležitejším obchodným prístavom na juhu Tenerife. Ponúka rôzne možnosti na vychutnávanie si mora a kotvia tu rôzne súkromné, rybárske a rekreačné lode.

Z tohto prístavu si môžete prenajať loď a navštíviť útesy Los Gigantes, ktoré sú hlavnou atrakciou západného pobrežia Tenerife a miestom stretnutí milovníkov prírody a dobrodružných športov. Môžete sa tu tiež nalodiť, aby ste videli veľryby vo vodách neďaleko susedného ostrova La Gomera. Mnohí ľudia považujú túto časť Tenerife za prírodné akvárium, pretože tu často pozorujú veľryby a delfíny. V tomto prístave sa môžete nalodiť aj na jeden z trajektov a rýchlych člnov, ktorými sa dostanete na neďaleké ostrovy La Gomera, La Palma a El Hierro.

Vodné aktivity v Los Cristianos

Parascending na juhu Tenerife

Jednou z najobľúbenejších aktivít v Los Cristianos je potápanie. Do tejto lokality sa hrnú stovky turistov zamilovaných do krás jej morského dna. Školy potápania ponúkajú potrebné vybavenie a poskytujú kurzy s profesionálmi na váš prvý ponor alebo na zdokonalenie techniky.

Môžete si tu tiež vychutnať rôzne formy rybolovu a uloviť skvelé exempláre. Pochváľte sa priateľom najväčšou rybou a s rodinou si vychutnajte grilovanie čerstvo ulovených rýb.

Pláž Los Cristianos

Jedna z najnavštevovanejších pláží na ostrove je dlhá 340 metrov a široká 80 metrov. Má všetky služby pre kúpajúcich sa, ako sú sprchy, ležadlá, slnečníky, stanovište Červeného kríža a prístup pre zdravotne postihnutých. Má niekoľko volejbalových sietí.

Vedľa pláže sa nachádza promenáda, ktorá ju spája s kaviarňami, reštauráciami a obchodmi. Ak chcete navštíviť pláž, v jej blízkosti nájdete platené parkovisko. V uliciach dediny si tiež môžete nájsť miesto, kde môžete nechať auto, kým si budete užívať slnko.

Pláž Las Américas

Vedľa Los Cristianos sa nachádza Playa de las Américas, ďalšia z najznámejších a najživších pláží na pobreží. Počas dňa na jej plážach a v obchodoch vládne príjemná rodinná atmosféra. V noci sa stáva oázou zábavy, keď deti idú spať, začínajú sa tu párty, hudba a tanec až do rána.

Pláž Camisón

Pláž Camisón je krásna pláž v Los Cristianos, ideálna na výlet s celou rodinou. Keďže je chránená hrádzami, ponúka pokojné vody bez silných vĺn. Vďaka tomu je ideálna pre deti, ktoré si môžu bezpečne užívať vodu. Má krásny zlatistý piesok a tiahne sa v dĺžke 350 metrov a šírke 40 metrov. Po kúpaní sa môžete ísť najesť a vychutnať si zmrzlinu do rôznych reštaurácií v okolí.

Monkey Park

Monkey park na juhu Tenerife

Ak sa zdržiavate v Los Cristianos, nemali by ste si nechať ujsť fantastickú zoologickú záhradu Monkey Park vzdialenú len 10 minút od mesta. Najmä ak idete s deťmi, mali by ste si naplánovať návštevu tohto čarovného miesta plného primátov žijúcich na slobode, môžete sa s nimi odfotiť a dať im ovocie. Žijú tu aj ďalšie druhy zvierat, ako sú lemure, marmoše, krokodíly, korytnačky, šimpanzy, plazy a vtáky, napríklad makaky, kakadu a tukany.

Hotely a reštaurácie v Los Cristianos

Keďže ide o jedno z najturistickejších miest na ostrove, má vynikajúcu ponuku hotelov. Pozdĺž pobrežia a v rámci mesta sa nachádza množstvo hotelov, bytov a rekreačných domov s rôznymi možnosťami, ktoré vyhovujú každému vkusu. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na dobré jedlo. Pozdĺž jeho ulíc nájdete desiatky reštaurácií s najlepšou kanárskou a medzinárodnou kuchyňou. Hlavnou hviezdou sú tu čerstvé ryby.

Musíme spomenúť aj obchody a obchodné priestory, v ktorých nájdete všetko, čo potrebujete na strávenie dňa na pláži a príjemnú dovolenku. Nezabudnite si kúpiť nejaké ručné výrobky a suveníry, ktoré si môžete vziať domov.

Nočný život

Nočný život si však nebudete môcť užívať len v Las Americas, na tejto strane ostrova sa konajú aj dobré párty, najmä v lete. Vzhľadom na veľký počet turistov, ktorí prichádzajú do tejto lokality za zábavou, ponúka mnoho obchodných priestorov, krčiem a diskoték živú atmosféru na dobrú noc.

Nerozmýšľajte a príďte zažiť najlepšiu dovolenku svojho života do Los Cristianos, jedného z najatraktívnejších letovísk na Tenerife. Tu si môžete užívať slnko, ležať na piesku a podnikať príjemné výlety loďou okolo zálivu. Vychutnajte si dobré jedlo a prejdite sa po nespočetných obchodoch v meste. Večer sa oblečte do svojho najlepšieho oblečenia a oslávte život pri dobrej hudbe.

Locations: