Čo robiť v Sa Coma

Čo robiť v Sa Coma

Na severozápade Malorky sa nachádza rekreačné stredisko Sa Coma, ktoré sa skladá z krásnej bielej piesočnatej pláže a okolia s množstvom turistických a voľnočasových aktivít. Napriek svojej malej rozlohe má všetko, čo návštevník potrebuje na zábavu s rodinou a priateľmi.

Deň na pláži v Sa Coma

Pláž Sa Coma je jednou z najlepších pláží na Malorke a bola ocenená modrou vlajkou. Vyznačuje sa bielym pieskom a krištáľovo čistou tyrkysovou vodou. Nájdete tu všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľný deň na pláži.

Medzi ponúkané služby patria:

  • Ležadlá a slnečníky na prenájom
  • Bary
  • Plavčíci
  • toalety a sprchy

Nádherné krištáľové vody priťahujú turistov z celého sveta, ktorí sa sem chodia potápať a windsurfovať. Je to privilegovaná pláž na Malorke, na ktorú niekedy prichádzajú návštevníkov pozdraviť delfíny. Je to česť vychutnať si toto predstavenie a dúfajme, že budete mať to šťastie a zažijete ho počas svojej návštevy Sa Coma.

Pláž prijíma turistov po celý rok a okolie ponúka širokú škálu hotelov.

Prenájom lodí

mallorca boat charter luxury (1)22

Prenajmite si rôzne lode a plavte sa pozdĺž pobrežia ostrova, preskúmajte zátoky a vychutnajte si nádhernú krajinu Malorky. V závislosti od lode, ktorú si vyberiete, si môžete vychutnať rôzne trasy a aktivity. Po vyplávaní na more budete mať možnosť zastaviť sa na kúpanie alebo šnorchlovanie v osviežujúcich vodách Atlantiku.

Ponúkame lode od 2 osôb až po veľké skupiny, v ktorých si môžete užiť skvelý deň s rodinou a priateľmi.

Pozývame vás osláviť vaše udalosti, ako sú narodeniny, svadby a rôzne oslavy na palube lode. Uisťujeme vás, že to bude neuveriteľný zážitok, na ktorý nikto nezabudne.

Vodné športy

V Sa Coma sa môžete venovať rôznym vodným aktivitám, ako je potápanie, windsurfing alebo jednoducho plávanie v krištáľovo čistých vodách. Je to veľmi obľúbená aktivita medzi návštevníkmi, ktorí majú radi morský život a krásu Stredozemného mora.

Navštívte jaskyne Drach

Ak hľadáte viac zábavy, len 10 km odtiaľto môžete navštíviť túto nádhernú starobylú jaskyňu, kde sa môžete previezť loďou a zažiť podzemné dobrodružstvo.

Prehliadka vás prevedie 1200 metrov dlhou jaskyňou, kde môžete vidieť stalaktity a stalagmity staré tisíce rokov. Jazero je hlboké 25 metrov a je veľmi dobre osvetlené, celá prehliadka má dokonalé osvetlenie a jazero prechádzate za počúvania melodickej klasickej hudby. Je to jedna z vecí, ktoré v Sa Coma musíte zaradiť do svojho itinerára.

Návšteva zoologickej záhrady Safari

Len pár metrov od turistického centra sa nachádza jedna z najnavštevovanejších zoologických záhrad v Španielsku. Zažijete tu fantastický zážitok, keď sa budete deliť s divokými zvieratami, akoby ste boli na skutočnom safari v džungli. Prehliadku môžete absolvovať autom alebo sa môžete odviezť safari vláčikom, ktorý zoo ponúka.

Archeologické nálezisko Talaiot de na Pol

Talayot sú kamenné stavby, ktoré svedčia o prehistorickom živote v Španielsku. Nájdete ich na Malorke a Menorke. Ak teda budete v Sa Coma, nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť Talaiot de na Pol. Ide o kamenný monument postavený nad jaskyňou, cez ktorú kedysi prechádzala voda a ktorá bola zrekonštruovaná, aby sa zachoval odkaz a história ostrova.

Výlety na bicykli

V okolí pláže nájdete rôzne trasy na bicyklovanie po uliciach a horách obklopujúcich letovisko. Niektoré zariadenia ponúkajú požičovňu bicyklov, ak ste si nepriniesli vlastné.

Navštívte rybársku dedinku Porto Cristo

Nachádza sa v tesnej blízkosti mesta Sa Coma a nájdete tu množstvo reštaurácií s chutnými miestnymi jedlami. Je tiež miestom rôznych festivalov, kde sa oživujú mnohé mallorské tradície.

Súvisiace články:

Výlet loďou je jedným z najlepších zážitkov, ktoré si môžete počas pobytu v Sa...