Esimene avaldamine: märts 13, 2023 |

Tenerife rannad: päikese, liiva ja mere paradiis

Tenerife rannad on kogu Euroopas tuntud oma ilu ja meeldiva atmosfääri poolest. Mis iganes on teie puhkuse eesmärk, leiate kindlasti ranna, mis vastab teie ootustele. Selles tekstis esitame teile Tenerife parimate randade nimekirja, et saaksite valida, milliseid neist oma järgmise saarereisi ajal külastada.

Miks on Tenerife rannad nii kuulsad?

Enam kui 390 km rannajoonega Tenerife on Kanaari saarestiku kõige rohkemate randadega saar. Suur osa saarele saabuvast turismist tuleb mere ja Tenerife särava päikesearmastuse austajatelt. Tenerife talved on väga soojad ja sel hooajal saabub saarele kõige rohkem inimesi, kes otsivad soojust ja lõbu. Päikeseloojangu imetlemine Tenerife randadest on üks jumalikumaid naudinguid elus.

Tenerifel on palju metsikuid randu, mis asuvad linnakeskustest kaugel ja teisi, mis on ehitatud spetsiaalselt turismi jaoks. Teisest küljest on Tenerife rannikutel musta liiva olemasolu tingitud saare vulkaanilisest päritolust. Siiski võib leida ka kuldse liivaga randu, mis on kunstlikult loodud Saharast toodud liivaga.

Las Teresitas

 

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

See on 2 km pikkune kunstlik kuldsete liivadega rand. Sellel on meeldiv atmosfäär koos lamamistoolidega lõõgastumiseks ja rahulikud veed, mida saab nautida kogu pere. See on kaitstud betoonbarjääriga ja pakub ideaalset keskkonda ujumiseks ja snorgeldamiseks.  See on vaid 10 minuti kaugusel Santa Cruz de Tenerifest.

El Duque

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Hotell asub Costa Adejes ja on eksklusiivne rand inimestele, kellele meeldib hea elu. See on tuntud oma luksusliku atmosfääri poolest. Ühest küljest on see kaunis rand kuldse liiva ja türkiissinise veega ning teisest küljest on seda ümbritsevad elegantsed butiigid ja nõudlikele maitsemeeltele mõeldud kõrgtasemel restoranid.

Fañabé

playa fañabe-tenerife-south-tenerife

See asub Costa Adeje põhjaosas ja on ideaalne rand veespordialade ja klaaspõhjaga paadirandade harrastamiseks. See on üks adrenaliini ja merelahutuse austajate lemmikrannadest. Fañabés saab rentida jetisid, banaane ja aerulaudu. Kui tahate end tunda nagu lind, võite minna ka paraplaanile ja lennata üle Tenerife kauni ranniku.

El Bollullo

beach-el-bollullo

Tegemist on kauni musta liivaga rannaga, mis asub Tenerife põhjaosas. Sinna pääseb Puerto de La Cruzist jalgsi, kuid raskesti ligipääsetavuse tõttu jõuavad sinna vähesed seiklejad. Erinevalt Tenerife peamistest randadest on see rand eemal turismikeskuste sagimisest ja sebimisest, mis annab rahu ja vaikust. Siin ei näe ühtegi hotelli ega kaubanduspoodi, vaid ainult banaanipuid ja kaunist merd silmapiiril.

Playa de los Gigantes ehk Playa de los GuíosPlaya los gigantes tenerife

See on looduslik tumeda liivaga rand Tenerife lääneosas. See asub sümboolsete Los Gigantese kaljude jalamil, mille kõrgeim punkt tõuseb üle 600 meetri. See sobib ideaalselt päevitamiseks, ilma et saare idaranniku rahutu tuul oleks kohal.

Masca BayBahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (4)

Tegemist on Tenerife kauni rannaga kuulsa Masca kuristiku jalamil. Masca küla on üks ilusamaid ja paremini säilinud Tenerife külasid, siit saab ette võtta nõudliku 3-tunnise jalutuskäigu randa. Randa jõudes saate nautida mere imesid rahulikus ümbruses, eemal rahvamassidest.

Playa JardinPlaya Jardin Beach in Puerto de la Cruz

See on suur tumeda liivaga rand, mis asub Puerto de la Cruz’is. See sündis tänu disainer César Manrique’i ideele luua atraktiivne rannamaastik. Sellel on kaunid palmipuud ja mitmevärvilised lilleaiad, mis kaunistavad randa.

Las Vistas

Playa del Camison - Playa de las Americas

See on kaunis kuldse liivaga rand, mis asub Arona vallas. See on üks Tenerife sinise lipuga randadest ja võtab kõrghooajal vastu suure hulga turiste. See sobib ideaalselt peredele, sest seal on turvaline vesi suplemiseks ja hästi hooldatud rajatised. See asub ka promenaadi kõrval, mis ühendab kauplusi ja restorane, mis on veel üks põhjus, miks see on turistide lemmik.

Benijo randplaya benijo tenerife

See on Santa Cruz de Tenerife särav rand, mida varjavad Anaga mäed. Tänu oma varjatud asukohale sobib see nudismiks intiimses õhkkonnas. Samuti pakub see suurepäraseid tingimusi erinevateks veespordialadeks. Siin puuduvad teenused ja kauplused, nii et peate kõik vajaliku päevaks kaasa võtma.

La TejitaTejita rand el medano tenerife lõuna kõrval

See on vaikne rand eemal saare linnakeskustest. See pakub kuldset liiva, kristallselget vett ja mõningaid teenuseid suplejatele. See on veel üks Tenerife randadest, kus võib harrastada nudismi. See asub Montaña Roja erilise looduskaitseala kõrval.

Playa de Troya randPlaya Troya - Costa Adeje Beach (2)

See on peo ja ööelu austajate lemmikrand. Päeval on see madalate vete ja kuldse liivaga pererand, mis kutsub lõõgastuma. Öösel pakub see elavat atmosfääri koos teemapartiide ja hea muusikaga.

Tulge päevitama ja ujuma Tenerife kaunistesse randadesse. Võite külastada kõige rahvarohkemaid randu koos kõigi teenuste ja erinevate tegevustega või põgeneda tänapäeva stressist saare metsikutes randades. Teil on valikuvõimalusi küllaga ja te saate kindlasti suurepäraselt aega veeta.

Rannad aastal Tenerife
Saistītie raksti: