Prvá publikácia: 14 novembra, 2021 | Posledná aktualizácia: 31 januára, 2024 | Autor: Jan Daniel

Pozorovanie veľrýb: Výlety loďou na Tenerife

Tenerife je určite miestom, kde môžete pozorovať veľryby a delfíny. Nájdete tu toľko výletov loďou, že bude ťažké rozhodnúť sa, ktorý si vybrať.

Bez obáv, vždy nás môžete požiadať o pomoc. V tomto článku by sme vám chceli povedať viac o pozorovaní veľrýb. Vždy to bude skvelá voľba pre vašu dovolenku.
Nezáleží na tom, či ste romantický pár, rodina s deťmi alebo skupina priateľov, táto úžasná aktivita bude tou správnou voľbou a tu sú jej hlavné výhody:

 

Relaxácia

Výlet loďou odporúčame absolvovať na začiatku vašej dovolenky. Pohodlná jachta, šumenie vĺn, teplé slnko a ľahký oceánsky vánok vás zbavia všetkých problémov a starostí.

Po tomto výlete loďou sa odpojíte od práce a stresu a začnete mať radosť z dovolenky a užívať si čas.

 

Veľryby a delfíny

Táto časť výletu loďou nenechá ľahostajnými ani deti, ani dospelých. Hneď po opustení prístavu Puerto Colon loď naberie smer k susednému ostrovu La Gomera a urobí zastávku.

Tento bod medzi Tenerife a La Gomera je stálym domovom delfínov skákavých (spomínate si na Flippera?) a veľrýb. Organizátori výletov zaručujú, že uvidíte jedno z týchto inteligentných a pôvabných zvierat, ktoré sa hrajú práve v blízkosti lode.

Pampano Luxusyacht Astondoa 40 Teneriffa Bootscharter

Plávanie a šnorchlovanie

Aké veľké potešenie je spojiť opaľovanie na palube lode s osviežujúcim plávaním v čistých vodách El Puertito (Želví záliv).

Mimochodom, tu budete mať možnosť stretnúť ešte jedného obyvateľa Tenerife – korytnačky.

 

Útesy Los Gigantes

Ak máte radi more a neuveriteľné prírodné scenérie, vyberte si 5 hodinový výlet loďou do Los Gigantes. Okrem zážitkov, ktoré sme spomenuli vyššie, získate ešte jeden nezabudnuteľný zážitok – nádherný výhľad na útesy Los Gigantes.

Žiadne slová nedokážu vyjadriť, čo človek cíti pri pohľade na tieto obrovské, od 500 do 800 m vysoké skaly, ktoré sa dvíhajú priamo z výšky.

 

Záver

Takže teraz už viete, prečo je pozorovanie veľrýb povinnou aktivitou na Tenerife. Ak však stále pochybujete, máme pre vás ešte jeden argument: na Tenerife nájdete veľký výber lodí, od obrovských až po jachty so zníženým počtom pasažierov.

Trvanie plavby môže byť tiež rôzne, od 3 do 5 hodín. Stačí navštíviť náš obchod a vybrať si ideálnu možnosť pre vás.

Tu nájdete rôzne druhy výletov loďou na Tenerife, ktoré sa zaoberajú pozorovaním veľrýb!

Zanechajte nám komentár, aby sme sa dozvedeli váš názor. A ak sa vám tento článok páči, nezabudnite ho zdieľať na Facebooku a Twitteri!

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0